Hastane Yatış Paketi

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Seven

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Seven ile Tanışın

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç Dr Ali Seven, Anne adaylarımızın gebe takibini başarıyla yürüten, hasta memnuniyeti oldukça yüksek hekimlerimizdendir. En son, Medicana International Ankara Hastanesi, Kadın hastalıkları ve doğum bölümünde görev almış  değerli hekimimiz, 2019 Kasım ayı itibariyle anne adaylarına daha yüksek standartta hizmet sunabilmek için muayenehanesini açtı.

Hamilelik süreciniz başladıktan sonra da, Doç Dr. Ali Seven ‘in sizi takip edebilmesi için doğum sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. Muayeneler, tahliller ve doğumunuz sigorta şirketi tarafından karşılanır. Siz ek ücret ödemezken, %35’e varan devlet desteğinden yararlanabilir.. Hatta doğum sağlık sigortanızı taksitle ödeyebilirsiniz.

Koru Çukurambar ve Medicana International Ankara Hastanesi, Doç. Dr. Ali SEVEN’in doğum yaptığı hastanelerdir.

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Seven Anne Adaylarımız İçin Cevapladı

Miyomlar Gebeliği Engeller Mi?

Rahimde oluşan iyi huylu tümörler olan miyomlar nadir olarak gebeliğe engel teşkil ederler. Genel olarak bakıldığında; Yapılan araştırmalar incelendiğinde, miyomların gebeliğe bariz bir engel teşkil etmesi söz konusu değildir.

Ancak Rahim iş duvarına çok yakınsa, ya da rahim içerisinde yer kaplayan bir lezyon şeklinde ise miyomlar; O zaman gebeliğe engel teşkil edebilir. Ya da düşük  nedeni olabilir.

Miyomların gebe kalmış insanlarda olduğunu görürüz. Miyomların gebe kalmayı engellemek konusunda birkaç mekanizması tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalar milyonların gebeliğin yerleştiği;  Yani ceninin yerleştiği yerde olmasının ya da miyomların rahmin kasılması engelleyecek bir konuda olmasını gebeliği engeller bileceğini göstermiştir. Eğer bir miyomunuz varsa ve gebeliği engellediğini düşünüyorsanız;  Ya da hekiminiz size böyle bir durumdan bahsetmişse;

Lütfen bu konu üstüne gidiyor çünkü çözümü hiç zor değil. (Kadın Doğum Uzmanı Doç Dr Ali Seven 2019)

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

 

Tüp Bebek Tedavisi İle Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Anne Adayları İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmaya karar veren anne adayları; Genital bölge ile ilgili daha önce bir rahatsızlık geçirmişlerse, hekimleri ile paylaşmak zorundadır. Ayrıca,  herhangi bir ilaç kullanıyorlarsa; Yine bunu, doktora bildirmek durumundalar.

Anne adayları,  tedavi öncesindeki yaklaşık olarak 3 aylık dönemde kesinlikle kaplıca, hamam, sauna gibi ortamları kullanmalılar. Bu mekanlarda bulunmamalılar. Çünkü yumurtalık kalitesine, bu sıcak ortam zarar vermektedir.  Karın bölgesini eriten egzersiz yapıyorlarsa; Egzersizler kesilmeli,  eğer doktorun bilgisi dahilinde İlaç kullanıyorlarsa;  kullanmaya devam edebilir;  Ancak… Doktorlarının bilgisi dışında herhangi bir ilaç kullanmamalılar. Doktorlarının verdiği bir destek tedavisi varsa; Kesinlikle dikkatle devam etmeliler.

Dikkat etmeleri gereken başka bir husus ise; Beslenme durumudur. Beslenme çok önem arz etmektedir. Bu dönemde Sağlıklı ve dengeli beslenmeleri gerekmektedir. Anne adayımız bu dönemde bol miktarda sebze meyve tüketmelidir. Her gün 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, kavrulmamış badem, ceviz gibi ürünler tüketmeleri faydalı olacaktır.

Ayrıca çok önemli bir husus olan; Sigara ve alkolden,  özellikle son 3 ayda uzak durmaları çok önemlidir. Bu konuya azami dikkat göstermeleri gerekmektedir. (Kadın Doğum Uzmanı Doç Dr Ali Seven 2019)

Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Genital estetik; Vajen ve etrafındaki bütün dokularını  içine alan;  Yani oradaki doğum lekelerinden doğum izlerinden tutun da…  Kasık bölgesine kadar olan bölgedeki estetik amaçlı yapılan bütün ameliyat ve girişimleri içerir.

Detaylı baktığımızda doğum lekelerinin yok edilmesi  dudakların küçültülmesi ya da şeklinin değiştirilmesi… Ya da büyük dudağında dolgunlaştırılması ya da vajinanın doğum sonrası ya da herhangi bir nedenle hazzın azalması sonucunda bol olarak düşünülmesi sonucunda; Hasta tarafından bize,  vajinanın daraltılması isteği gelmektedir. Daraltılması işlemi de yine genital estetik içerisine girmektedir. Yine g  noktasına ya da klitorise  uyguladığımız girişimler;  Bir takım ameliyatlar genital estetik kavramı içerisindedir.

Yine kasık bölgesine doğru uygulanan girişimlerde genital estetik olarak algılamakta.  Aslında baktığımızda estetik;  Uyum demektir.  Kişilerden gelen her estetik talebi bir  süzgeçten geçirilerek kabul edilmektedir. Yıllardan beri genital estetik operasyonlar yapılmakta. Son dönemde Hem Türkiye’de hem de Dünya’da buna talep artmıştır. İyi merkezlerde deneyimli ellerde yapılan genital estetik operasyon ya da girişimleri gerçekten başarılı sonuçlar vermektedir. ( Kadın Doğum Uzmanı Doç Dr Ali Seven 2019)

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

BİLGİ ALMAK İSTİYORUM

Soru Sor
Whatsapp
Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Seven Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by