Medical Park Doğum Paketi

Sağlık Sigortanıza Hamilelik için Medical Park Doğum Paketi Teminatı ekleyin.

TSS + Medical Park Doğum Paketi

Medical Park Doğum Paketi neleri kapsar. Hastanelerin sunduğu doğum yada sağlık paketlerinin sağlık sigortasından (doğum sigortası) farkları nelerdir?

YORUMLAR

Yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz. Sigorta şirketleri, özel hastanelerden hizmet alan hasta sayılarının fazla olması sebebiyle hastanelerle iyi fiyatlarla anlaşma gücüne sahiptir.  Bu sebeple şirketler sizlere avantajlı fiyatlarla sağlık sigortası sunar. Sağlık sigortanızı seçerken; Hizmet alacağınız hastane tercihlerinize ve yıllık ayakta kullanım limitlerinize göre farklı fiyatlar ödersiniz. Doğum teminatı ise; Sağlık sigortasına ödeyeceğiniz tutarı ve ne kadar önce satın almanız gerektiğini değiştirir.

Hizmet verdiğimiz Sigorta şirketleri de dahil olmak üzere, sektördeki sigorta şirketlerinin genelinde, doğum teminatı hamilelikten önce alınmalıdır. Fakat her yıl bize gelen taleplerde anne adaylarımızın önemli bir bölümünün hamilelik süreci başlamış olduğu için, 2008 yılından beri hamileyken de, doğum sigortası yapabiliyoruz. Başta; Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir  gibi şehirlerde  hamilelik süreci başlamış anne adaylarımız, hamileyken avantajları sebebiyle doğum sigortasını tercih ediyor. Doğum sigortası anne adaylarının  hamilelik döneminde ihtiyaç duyacağı rutin muayeneler, tahliller ve doğum eylemi düşünülerek dizayn edilmiş sağlık sigortası ürünleridir.

Medical Park’ta doğum yapmak isteyen anne adaylarıda daha çok doğum sigortası tercih etmektedir. Özel bir Hastaneye SGK’lı hasta olarak gitmeniz halinde her ay muayene ücretinizi, muayene beraberinde hamilelik haftanıza göre yapılması gereken rutin test /tetkikleri ve doğum ücretinizin SGK farkını hastaneye ödemek, bilindik ve alışılmış bir yoldur. (Medical Park Doğum Paketi)

Medical Park Doğum Paketi Nedir?

Hamilelik döneminizde her ay ödenecek ücretlerin belirsizliğini ve değişkenliğini ortadan kaldıran, size doğum maliyetinizde  fiyat avantajı ve beraberinde devlet desteği sunan sağlık sigortalarının (doğum sigortası)anne adaylarınca daha çok tercih edilmesi ve hastanelerin kadın doğum bölümlerinde hizmet alan özel sigortalı anne adaylarının sayısının artması; Hastanelerin doğum için paket fiyatlar oluşturmasını sağladı.

Bir çok özel hastane, henüz sağlık sigortasından haberdar olmayan ve hastanelerinde muayene olan anne adaylarına, doğum süreci için paket fiyatlar teklif etmeye başladı. Medical Park Doğum Paketi ‘de bunlar arasındadır. Doğuma kadar belirli sayıda muayenenin, belirli test- tetkikin ve  doğum eyleminin dahil edildiği hastane paketleri; Aslında, hizmet alacağınız özel hastane ile aranızda yaptığınız bir hizmet anlaşmasından ibarettir.  Siz bir anlamda; Hastaneye doğum sürecinizde aynı hastanede devam etmeyi, doğuma kadar hastaneden ayrılmayacağınızı ve doğumda aynı hastanede olmayı taahhüt ederken, hastane size belirli hizmetleri için  belirli bir fiyatı garanti eder ve anlaşma sağlarsınız. Fakat unutulmamalıdır ki; Hastanelerin doğum paket fiyatları sağlık sigortası özelliğine ve devlet desteğine sahip değildir.

Hastane Paket Fiyatı yerine Medical Park Doğum Paketi (Sağlık) Sigortası Almak ve Avantajları Nelerdir?

Bizler öncelikle bir anne adayının hamilelik süreci başlamadan doğum için bir sağlık sigortası planlamasını bekleriz. Fakat; Her yıl doğum süreçlerini takip ettiğimiz anne adaylarımızın %90’ından fazlası ile, hamilelikten sonra tanışıyoruz. Amacımız ise, bu önemli dönemde sağlık sigortacılığı ile tanıştırmak, kısa süre sonra doğumla birlikte, anne adaylarımızın satın aldıkları sağlık sigortasının faydasını doğum eylemi ile deneyimlemelerini sağlamak ve bebeklerinin doğumuyla da, artık aile sağlık sigortaları ile uzun yıllar sağlık sigortası alışkanlığını sürdürmelerini sağlamaktır.

Bunu yaparken de,

  • Hastanelerden bireysel olarak alacağınız muayene.. doğum.. fiyatları toplamı yada doğum paket fiyatlarından daha ekonomik rakamlar teklif edebiliyoruz. Bu hastaneler ve sigorta şirketlerinin  anlaşmalı fiyatları ve hastanelerden hizmet alan anne sayımızın gücüyle mümkün oluyor.
  • Sağlık sigortası teminatlarınız, ihtiyaçlarınız dikkate alınarak hazırlanıyor ve SGK farklarınızın tamamını ödüyor. Böylece siz özel hastanelerde sadece  15TL’lik katılımla muayene olurken, tahlil ve tetkiklere para vermezsiniz.
  • Sağlık sigortası 12aylık süre için yapılır. doğumdan sonra da sigortalılığınız ve teminatlarınız devam eder.
  • Sağlık sigortası ödemelerinizi vade farkı olmadan istediğiniz sayıda taksit yapabilirsiniz. Üstelik dilerseniz, kredi kartı limitinizi bloke etmeden.
  • Sağlık sigortası yıllık primleriniz üzerinden %15 ile %35 arasında değişen oranlarda Devlet Desteğinden yararlanır ve doğum sağlık sigortanızı beklediğinizden çok daha ekonomik tutarlara maal edersiniz.
  • Doğum sigortaları, size sunduğumuz aynı fiyatla bir çok anlaşmalı hastaneden hizmet almanızı sağladığı için gerekli görürseniz, doktorunuzu hatta hastanenizi değiştirebilirsiniz.
  • Doğum Sağlık Sigortasından vazgeçmeniz halinde; Hiçbir gerekçe yada sebep göstermeksizin; İptal talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık sigortaları kasko poliçenizde olduğu gibi; 12 aylık sürede, sigortalı kaldığınız süre düşüldükten sonra kalan primin size iadesiyle hemen iptal edilebilir.

Kısa başlıklarla  paylaşmaya çalıştığımız doğum sigortası, sunduğu çok sayıda anlaşmalı hastane alternatifi, taksitli ödeme kolaylığı, geniş kapsamı ve devlet desteği ile, hastanelerin paket fiyatlarına kıyasla oldukça avantajlıdır. Sağlık sigortası kapsamı ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için bölge ofisimizle hemen iletişime geçebilirsiniz. (Medical Park Doğum Paketi)

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik planlayan yada hamilelik süreci başlamış anne adayları için; Muayeneler, tahliller ve doğumu karşılayan, hamileyken alınabilen ve %15 ile %40 arasında devlet desteğinden de yararlanılabilen bir doğum sağlık sigortasıdır.

Muayene, tahliller ve doğum sürecinizde Medical Park Hastanesi’nden hizmet almak isterseniz… Muayene ücretleri, tahlil fiyatları, doğum maliyetleri gibi sizi farklı hastaneler arasında kararsız bırakacak fikir karmaşasından uzak durun. 2010 yılından beri, hamile anne adaylarımız için hamilelik süreçleri başladıktan sonra da; Hamileyken doğum sağlık sigortası paketi yapabiliyoruz. (*) Hastanede tahlil ve tetkiklere ek ücret ödemeden, sadece15TL SGK katılımı ile muayene olmak, doğum eyleminde.. Oda ,refakatçi, doktor ve doğum hizmetlerine ücret ödememek için %15 ile %40 oranları arasında değişen devlet desteği ile Sigorta Partner Doğum Paketleri hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Daha önce adını sıklıkla duymuş olabileceğiniz çok sayıda sigorta şirketi, sağlık sigortaları içinde doğum teminatı da sunar. Doğum teminatından yararlanmak üzere hamileliğin başlaması için 3,6,12 ay gibi bekleme süreleri olduğu gibi, farklı alternatifler ile; hamilelik öncesinde satın alıp… Bir bekleme süresi olmayan veya hamileyken de alabileceğiniz doğum sağlık sigortası paketi alternatifleri için Sigorta Partner Sağlık ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğum için yaptırdığınız doğum paketleri, aslında; Tamamlayıcı yada özel sağlık sigortası özelliğindedir. Bu nedenle hastane, doktor değiştirmek, istediğinizde koşulsuz iptal ettirmek gibi çok sayıda özelliği yanında; Sağlık sigortası olma özelliği ile, ayrıca %15 ile %40 aralığında değişen oranlarda devlet desteği de almanızı sağlar. Bordrolu özel sektör yada kamu çalışanları, iş yeri sahipleri yada şirketlerin vergi avantajı ile sağlık sigortası devlet desteğinden yararlanması mümkündür.

Anne adaylarının hamilelik döneminde ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan bu ürünler… Muayenelerden, rutin gebelik tetkikleri ve doğum eyleminizi karşılayacak özelliklere sahiptir. Detaylar için Sigorta Partner sağlık ekibimize ulaşabilirsiniz.

Sigorta şirketlerimiz bulunduğunuz il başta olmak üzere; Türkiye genelinde çok sayıda anlaşmalı özel hastane ile hizmet vermektedir. Bu size; Takibe başladığınız ilde yada başka bir ilde de olsa… Dilediğiniz zaman, hastane, doktor seçme hakkı verir.

Soru Sor
Whatsapp
Medical Park Doğum Paketi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by