Anne Adayları Neden Özel Hastanedeki Doktorları ve Doğum Sigortası Tercih Ediyor?

Hamile anne adaylarının , pandemi döneminde, covid-19’a karşı  daha dikkatli olması gerektiğini, birçok doktordan da duymuştuk. Peki covid, anne adaylarının hamilelik sürecinde, kararlarını nasıl etkiledi?

Yapılan araştırmalarda , anne adaylarının bir bölümü gebelik takibinde özel hastaneleri tercih ederken, bazıları ise özel hastanelere bir süre girmek istemedikleri için; Özel Muayenehane hekimlerini tercih ediyorlar. Peki, fark nedir? Bugün yazımızda..

Anne Adayları Neden Özel Hastanedeki Doktorları ve Doğum Sigortası Tercih Ediyor?

Özellikle Ankara’daki çok sayıda özel hastane SGK anlaşmalıdır. Bu; Hastanedeki sağlık harcamalarınızın bir bölümünün, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanması ve sizin de fark ücret ödeyerek hizmet almanız anlamına gelir. Ayrıca özel hastaneler için  doğum sağlık sigortasını hamileyken de yaptırabiliyorsunuz.

HEMEN BİLGİ AL

Doğum İçin Özel Bir Hastaneye Ne Kadar Ödenir?

Tercih edebileceğiniz özel bir hastanede; Muayeneler tahliller ve doğum için yapacağınız harcamaların tamamını dikkate alırsanız… Hastane tercihinize ve gebelik haftanıza göre bu rakamlar 5.500-8.500TL aralığında önemli bir maliyeti de beraberinde getirecektir.

Bu tutarlar yerine devlet desteği ile; Doğum Sağlık Sigortası Yaptırabilirsiniz.

Doğum İçin Sağlık Sigortası Yapılır Mı? Hamileyken %20 Devlet Desteğinden Nasıl Yararlanılır?

Devlet, kamu veya özel sektörde çalışanlar ile, iş yeri sahipleri için; Sağlık sigortası yaptırdıklarında %15 ile %40 arasında değişen oranlarda bir vergi avantajı sağlar.  Vergi avantajı, hamileyken doğum sağlık sigortası yaptırarak ödeyeceğiniz yıllık primin %40’a kadar tutarı, cebinizde kalması demektir.

Böylece, istediğiniz hastanede, SGK kapsamındaki, muayeneler tahliller ve doğum için fark ücret ödemezsiniz.

Özel bir hastaneden alacağınız fiyatına kıyasla  doğum sağlık sigortası daha ekonomiktir ve ayrıca  (+) Devlet desteği’de sağlar.

HEMEN BİLGİ AL

Doğum Sağlık Sigortası ve Detaylı Bilgi Nereden Alınmalıdır?

2017 yılında Demir Hayat Sigorta Aş ile SİGORTA PARTNER AŞ ‘nin birlikte başlattığı İKİCAN Hamilelik sigortası için;  Google bağımsız müşteri yorumları ile 4,8 değerlendirme almış olan, SİGORTA PARTNER Ankara ofisinden bilgi alabilirsiniz.  

YORUMLARI OKU

Ankara’da Doğum İçin En Çok Tercih Edilen Hastaneler Hangileri?

Sigorta Partner AŞ’den İkican Doğum Sigortası satın alarak;  Ankara’da En çok tercih edilen anlaşmalı özel hastaneler,   Medical Park Keçiören, Medical Park Batıkent, Liv Hospital Ankara, A Life Hospital, Lokman Hekim Etlik Hastaneleri arasından istediğinizi seçersiniz.. (İkican Doğum Sağlık Sigortası;  3 farklı fiyatla 3 farklı anlaşmalı kurum ağı sunmaktadır.)

HEMEN BİLGİ AL

Doğum Yatış Destek Paketi Hediye Kampanyası İle Satın Alın.

10 Kasım – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında aşağıdaki link ile başvurabileceğiniz kampanya ile.. İkican Sağlık Sigortanızla birlikte, gebeliğe bağlı hastane yatışlarınızı karşılayan ATY Doğum Yatış Destek Paketine ücret ödemezsiniz.  Beklenmeyen hastane yatışlarınız %100 karşılanır. Doğum sağlık sigortası almasıysanız da…  Doğum Yatış Destek Paketi’ni size özel bir fiyatla hemen alabilirsiniz.

HEMEN BİLGİ AL

Doğum Yatış Destek Paketi ile İkican Doğum Sigortası Almak İçin Tıklayın