Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası Yaptırın

Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası

Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası

Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası yapılır mı? Evet! Son dönemde en çok aldığımız sorulardan biri. Detayları birlikte inceleyelim.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk haftalarda, ilk tet kiti sonuçları, sonra kan vererek baktırdığınız beta HCG seviyeniz ve birkaç hafta içinde gelişimi hızla ilerleyen bebeğinizin ultrasonda görünür hale gelip, ilk kalp atışlarının duyulmasıyla, heyecan doruklara çıkar..

Bundan sonra sizi bekleyen, a’dan z’ye bir hazırlık süreci ve bunun içinde 36-38 hafta kadar vaktiniz var.  İlk haberlerden sonra, doktor ve araştırma süreci başladığında, tercih ettiğiniz hastane ve kadın doğum doktorunda takip edilmek bir anne adayı için elbette çok önemlidir.

Tercih Ettiğim Özel Hastane ve Doktordan Vazgeçmek! (Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası)

Hayır elbette buna gerek yok. Hamilelik öncesinde yapılmasını önerdiğimiz… Bekleme süresiz doğum sigortaları artık sadece yakın arkadaşlarınıza tavsiye edebileceğiniz ve onlara çoook önemli avantajlar sağlayacak bir sağlık sigortasıyken;  Siz istediğiniz özel hastane ve doktorda elbette takibe başlayabilirsiniz. (Bunları inceledikten sonra yakın zamanda bebek planlayan arkadaşlarınızla mutlaka iletişim bilgilerimizi paylaşın ve özel hastanelerideki harcamalarını %50’den daha ekonomik hale getirecek bekleme süresiz doğum paketlerimiz için onlarla da tanışalım.   Sağlık uzmanlarımıza iletişim formu ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Geldik Siz’e!  İstediğiniz Özel Hastaneye Nasıl Gidersiniz…

Öncelikle hamilelik çok özel bir dönemdir. Lütfen siz anlatmakla kalmayın, bu satırları eşinize de okutun. Evlat sahibi yapmanıza aylar kalmış bir baba adayı, hayli zaman sonra fark edeceği bazı şeyleri şimdiden öğrenir ise; Emin olun, bu dönemdeki en büyük destekçiniz olacaktır.

Hamile olduğunuzu öğrendiniz. İlk testler, bitti. Bir doktor ve hastaneye karar vermeye çalışıyorsunuz. Araştırma başladı.

 • Eve yakın olması avantajdır. Yada… İş yerinize.
 • İstediğiniz kadın doğum doktorunun çalıştığı özel hastane ilk tercihtir.
 • Peki, doktorunuzun çalıştığı hastanenin muayene ücretleri, tahlil fiyatları, doğum ücreti.. Bugün ne kadar?
 • Elbette, hastane ve doktor için  fikir veren arkadaşlar, kardeşiniz, görümceniz ve onların doğum hikayeleri…

Hiç düşündünüz mü? Bundan 3-5 yıl önce bir hastanede doğum yapmış bir yakınınızın , doktoru yada hastanesi için vereceği tavsiyeler, öneriler, bugün ne kadar güncel ve geçerli olabilir? Elbette 3-4 yılda değişen çok şey oldu ve bu  tavsiyeler, artık çok işe yaramıyor olabilir. (Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası)

Peki, Tavsiyeler Tamam. Siz Hastane Araştırmayı Deneseniz? 

Gitmeyi planladığınız özel hastane yada hastaneler listesi için notlar aldınız. her bir hastanede çalışan onlarca doktor…. Elinizde araştırılacak doktor sayısı şaka gibi gelebilir ama onlarca olabilir.

Elbette gidip bir hastaneyi görelim diyebilir eşiniz. Evet hasta kabül alanını gördünüz, asansörler, gelen gidenler.. Ne kadar detaya hakimsiniz. Hangi soruları sormalısınız? Peki hangi cevap doğru, hangisinden eminsiniz.  Bugün aklınızdaki hastaneleri tek tek gezebilmek pek mümkün değil. Elbette doktorlar ile tek tek tanışmakta öyle.

Hiç düşündünüz mü, çok beğendiğiniz bir doktor için bir hastaneye para ödeyip, takibe başladıktan birkaç ay sonra ben başka bir hastaneye gidiyorum yada muayenehane açıyorum diyebileceğini…(Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası)

Hastaneler Pahalı ise Fiyatları İçin Özel Bir Hastaneden Vazgeçmek mi? Buna Hiç Gerek yok!

Artık, özetlemek istiyorum.

Özel bir hastaneyi uzun zamandır diğer sağlık hizmetleri için kullanmıyor ve ilk kez gidiyorsanız. Hastaneden alacağınız anlık cevaplarla doğru karar vermiş olma ihtimaliniz çok zayıf.

Özel bir hastaneyi aradığınızda, doğum fiyatlarını telefonda almanız neredeyse imkansız. Giderek fiyat almak istediğinizde ise; Duyacağınız rakamların… Alabileceğiniz  en iyi rakam olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? (Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası)

İşte Bu ve Benzer Onlarca Sebep Nedeniyle Hamileyken Doğum Sigortası yada Doğum Paketi almalısınız. 

 • Doğum Sigortası Paketleri Hamileyken Yapılabilir.
 • İlk haftalardan itibaren özel hastanelerde muayene ve tahlilleriniz karşılanır.
 • Dilerseniz, özel muayenehane hekimleri için de doğum paketi satın alabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi taksitle veya peşin yapabilir. Peşin ödemeye özel ek indirimlerle alabilirsiniz.
 • Doğum Sigortası Paketleri için %15 ile %40 arasında vergi avantajından yararlanırsınız.
 • Vergi Avantajı, ödediğiniz tutardan aynı oranda sağlanan Devlet Desteğidir.
 • Gerektiğinde doktor ve hastanenizi, anlaşmalı diğer hastaneler arasından değiştirebilirsiniz.
 • Doğum Sigortanızı e-devletten görebilir. Haklarınızı inceleyebilirsiniz.
 • Başka bir şehirdeyken de kullanabilir, doğumu başka bir şehirde de yapabilirsiniz.
 • Sigorta şirketlerinin özel hastanelerle anlaşma gücü, birey olarak bizlerden daha etkilidir.
 • Bu nedenle , hastane fiyatlarına göre, doğum sağlık sigortaları daha ekonomiktir.
 • Ayrıca yararlandığınız devlet desteği ile bu avantaj çok daha fazladır.
 • İptal etmek gerekirse, koşulsuz, şartsız iptal ve prim iadesi hakkınızı kullanırsınız.

O halde…. Doğum için tercih ettiğiniz özel bir hastane size , sizin beklediğinizden daha yüksek bir fiyat teklif ederse, sorularınızın cevaplarını tam olarak alamadığınız için.. Emin olamadıysanız.. Bunlar için istediğiniz doktor ve hastaneden asla vazgeçmeyin.

Doğum Sigortası Paketleriyle tüm sorularınıza cevap alır, en iyi fiyatlarla takibe başlar ve doğumu planlarsınız. Mutlaka cevaplanmayı bekleyen, daha bir çok  soru olabilir. Şimdi, sağlık ekibimizle iletişime geçin ve her şey, olması gereken fiyatlarla, şartlarla gönlünüzce olsun. (Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası)

Sağlık ekibimizle iletişime geçin Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası Hakkında bilgi alın.

Soru Sor
Whatsapp
Hamileyken Doğum Sağlık Sigortası Yaptırın Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by