Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Kaçtır?

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı, sigorta şirketlerinin poliçeleri için hazırladıkları özel şartlarda farklılıklar gösterir. Bazı sigorta şirketleri 50-55 gibi yaş sınırları sonrası sağlık sigortasına yeni giriş kabul etmez. Bazıları ise 65 yaşa kadar yeni iş (ilk kez sigorta yapacak birey) başvuruları kabul etmektedir.

Fakat, her ne kadar sigorta şirketi 60 yada 65 yaşa kadar sağlık sigortası başvurusu kabul ediyorum diyorsa da, sağlık sigortaları hakkındaki yazımızda, sağlık sigortalarının geçmişten gelen, sigorta yapılmadan önceki döneme ait hastalıkları karşılamadığı, kapsam dışı bıraktığı için; İleri yaşlarda sağlık sigortası yapmaktan çok keyif almıyoruz. Bunun en önemli sebebi ise; Anne ve babanız için araştırdığınız ve ileri yaşlarına göre elbette biraz daha yüksek prim ödeyeceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasından beklentinizin karşılık bulamayacağından olan çekincemizdir.

İleri yaşlardaki bireyler, elbette kendilerini çok sağlıklı ve formda hissedebiliriler. Fakat bu, geçmiş doktor ziyaretlerini, kullandıkları ilaçları, geçmiş tedavilerine ilişkin gerçekleri ortadan kaldırmaz.

Aile büyüklerinizi önemsiyorsanız, onları sağlık sigortası güvencesine almak için çok vakit kaybetmeden, olabilecek en kısa sürede sağlık sigortası sistemine dahil etmeniz gerekir. Asla bir şikayetin, bir hastalığın ortaya çıkmasını beklememelisiniz. Onların basit bir hastane yatışında bile, özel bir hastanede , en iyi şartlarda hizmet almasını istiyorsanız.. En kısa sürede, onlar için sağlık sigortası teklifi alın ve süreci de hızla değerlendirip, sonuçlandırın.  (Sağlık Sigortası Yaş Sınırı)

Hemen Anne yada Babanız için Sağlık Sigortası Teklifi Alın

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı 65 mi? 

Sigorta şirketilerine göre ilk kez sigortalanacak bireylerde sisteme girilebilecek en fazla yaş sınırı 50-65 arasında değişmektedir. Bu, “henüz 65 olmadım. Sağlık sigortası yaptırmak için vaktim var” fikrini desteklemez. Ne kadar erken sürede sağlık sigortası sistemine dahil olurlarsa, sigortalandıktan sonra ortaya ilk kez çıkan rahatsızlıklardan yararlanabilecekler. Bu nedenle sigortaya katılımı geciktirerek, yeni hastalıkların ortaya çıkmasını ve bu hastalıkların sigorta poliçenizde kapsam dışı kalarak, ödeyeceğiniz aynı tutardaki para ile, haklarınızı daraltmamak için;

Hemen Sağlık Sigortası Başvurusu Yapın.

Geçmiş Hastalıklar Sigorta Kapsamı Dışındadır. Hastalıklarımı Nereden biliyorsunuz? 

Sağlık Sigortası’na başvurunuz için TCKN bilginizle sisteme giriş yapıyoruz. Yaşınıza, yaşadığınız şehire, yararlanmak istediğiniz özel hastanelere göre hesaplanan bir sağlık sigortası primine kısa sürede ulaşıyoruz. Çalıştığımız yirmiden fazla sigorta şirketinden hızla fiyatları aldıktan sonra;

Sizin boy, kilo, sağlık beyanınız gibi bazı soruların cevaplarıyla bir beyan formu doldurmanızı, (online) istiyoruz. Böylece sigorta şirketleri ilk sağlık verilerine , sizin beyanınız ile ulaşmış oluyor.

Bu aşamadan sonra, poliçesi oluşan sigortalılarımızın hastane hizmetlerinin aksamaması, provizyonlarının hızla verilebilmesi için sigorta şirketlerine bazı izinleri vermeleri gerekiyor. Bu izinler yine başvuru aşamasında tamamlanıyor. Dolayısı ile sigorta şirketi izninizle MEDULA sistemindeki sağlık verilerinize ulaşıyor yada, riskli gördüğü hastalık hakkında sizden yeniden bilgi vermenizi isteyebiliyor.

Sizlerin beyanı, SGK sistemindeki sağlık verileriniz ve hastaneye gittiğinizde doktorunuzun sorularına vereceğiniz cevaplar da aynı sisteme işlendiğinden… Bir sağlık sorununuz var ise, bu sorunun tedavisine ilişkin sigorta yaptırmak, yararlanmak pek mümkün olmayacaktır. (Sağlık Sigortası Yaş Sınırı)

Bunun için; Erken yaşta sağlık sigortanızı yaptırmanızı tekrar hatırlatıyoruz.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Alabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Olmayan ve Geçmiş Hastalıkları Karşılayan Bir Sağlık Sigortası Var mı? 

Çok sayıda hatırlatma ve tavsiyemize rağmen, zamanında sağlık sigortasını yaptırmamış olan, yada ülkemizde son 10-12 yıldır çok konuşulan tamamlayıcı sağlık sigortası sistemine dahil olmamış bireyler için;

Geçmiş hastalıkları kabul eden, bu hastalıklara ilişkin tedavide; Muayene, tahliller, görüntüleme, ileri tanı yöntemleri ve belirli bir  bekleme süresi sonrası yatış ve ameliyatlarıda karşılayan 80 yaşa kadar yapılabilen bir sağlık sigortamız var. Fakat, bu tip poliçelerin varlığı, uzun yıllar devam ederek elde ettiğiniz haklarla size avantaj sağlayan sağlık sigortaları ile karıştırılmamalı. Çünkü geçmiş hastalıkları karşılayan bir sağlık sigortasında, bu yılki ihtiyaçlarınızı karşılıyor olsanızda, sigorta şirketi gelecek yıllarda yeniden sigorta yapmayı, devam ettirmeyi garanti etmiyor.

Detaylar için, Geçmişten Gelen Hastalıklar Başlıklı Yazımızı İnceleyebilirsiniz.

Hemen Sağlık Yetkililerimizden Bilgi İsteyebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by