Geçmiş Hastalıklar Sigortası

Geçmiş Hastalıklar Sigortası ile artık tanısı konmuş hastalıklarınız da teminat altında. Kişiye özel Geçmişten gelen hastalıkları kapsayan sigorta teklifi almak için arayın.

Geçmiş Hastalıklar Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, normalde kişinin poliçe başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklarını teminat altına almamaktadır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarının geçmişten günümüze kullanım alanları, arz-talep dengesi içerisinde geçmişten gelen hastalıkları teminat altına almayı gerektirmiştir. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Geçmişten gelen hastalıklar SGK’nın Medula sisteminde kayıtlı olan ve sigorta başlangıç tarihinden önceye dayanan tüm hastalıkları sigorta genel ve özel şartları içinde poliçe kapsamı içine alır. Siz de anlaşmalı özel hastanelerde tanı, tedavi ve gerekmesi durumunda ameliyatlarınız için Geçmiş Hastalıklar Sigortası‘nı tercih edebilirsiniz.

Geçmiş Hastalıklar Sigortası için uzman sağlık ekibimiz ile Hemen İletişime Geçin. Adınıza özel Teklifler ile sağlık sigortası avantajlarını inceleyin. 0850 346 1130

Geçmiş Hastalıklar Sigortası Avantajları

  • Ayakta tedavilerde, doktor muayenesi, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri ve ileri tanı yöntemleri gibi tedavi hizmetleri karşılanır.
  • Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödemesi yaparsınız.
  • Yıl içinde kullanabileceğiniz 8 muayene hakkınız vardır.
  • Normalde ortalama 60 yaşa kadar kullanılabilen tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı olarak 0-80 yaş arası kullanım için uygundur.
  • Ankara’da Liv Hospital Hastanesine ek olarak Türkiye genelinde anlaşmalı Medical Park Hastaneler grubu hastanelerinde Geçmiş Hastalıklar Sigortası kullanılabilmektedir.
  • Geçmiş Hastalıklar Sigortası ile sağlık sigortası başlangıç tarihinden önce var olan şikayet ve hastalıkları ile ilgili her türlü sağlık giderleri karşılanmaktadır. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
  • Geçmiş Hastalıklar Sigortası’nda taksitle ödeme seçeneği vardır.
  • 0-17 yaş arası tüm sigortalı adayları ebeveynleri ile birlikte, sigorta ettiren kişinin 18 yaşından büyük olması durumunda ise tek başına Geçmiş Hastalıklar Sigortası’na sahip olabilir.
  • Geçmiş Hastalıklar Sigortası da diğer sağlık sigortaları gibi geliri üzerinden vergi ödeyen herkese devlet desteği ile vergi avantajı sağlar. Geçmiş Hastalıklar Sigortası yaptırarak gelirinize göre %15 ila %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajı sağlayabilirsiniz.
  • Geçmiş Hastalıklar Sigortası ile yatarak tedavilerde 3 ay bekleme süresi vardır. Sağlık sigortası başlangıç tarihinden 3 ay sonra (90 gün), yatarak tedaviler için Geçmiş Hastalıklar Sigortası kullanılabilmektedir.

Geçmişten Gelen Hastalıkları Kapsayan Sigorta

Geçmişten gelen hastalıkları kapsayan sigorta tek bir sigorta şirketi tarafından sigortalıların hizmetine sunulmuştur. Medical Park Hastaneler Grubunun, geçmişten gelen hastalıkları kapsayan sigorta ile anlaşmalı olan hastanelerinde kullnılabilmektedir. Özel ve genel şartlar dahilinde sigortalılık döneminden önce tanısı konmuş hastalıklarınız ve öyküsü geçmişe dayanan ancak sigortalılık döneimden sonra ortaya çıkan rahatsızlarınız sağlık sigortası teminatları içine alınmış olur.

Tamamayıcı sağlık sigortasının SGK’lı olma koşulu, Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası‘nda da geçerlidir. Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödemesi gerçekleştirirsiniz. SGK anlaşmalı tüm bölümlerde kullanılabilen Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası ile doktor tercihinde bulunabilirsiniz. SGK ile anlaşmalı hekimlerde tedavi olabilirsiniz.

65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak 0-60 yaş grubundaki kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Bazı şirketler 65 yaşa kadar tamamlayıcı sağlık sigortası yapsa da 65 yaşından sonra kullanım için uygun değildir. Geçmiş Hastalıklar Sigortası ile 65 yaş üstü bireyler için tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olmaya olanak sağlıyor. Yalnızca bir sigorta şirketi tarafından hayata geçen Geçmiş Hastalıklar Sigortası,0-80 yaş arasında kullanılabiliyor. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Medical Park grubunun anlaşmalı hastanelerinde sağlık hizmeti almanızı sağlayan 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası, geçmişte var olan hastalıklarınızı da teminat altına alarak olası ameliyatları 3 ay bekleme süresi sonrası %100 karşılıyor. Muayenelerde sadece 15 Tl katılım payı ödemesinin dışında, test tetkik ve tahlillerde bir ek/fark ücret ödemesi de yapmıyorsunuz. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Vade farksız taksit seçeneği ve devlet desteği ile vergi avantajının kullanıması ile oldukça ekonomik rakamlara mal olan 65 yaş üstü tamamlayıcı sağlık sigortası için hemen uzman sağlık ekibimizden adınıza özel Teklif Alın. 0(850) 346 1130

Geçmiş Hastalıklar Sigortası Vergi Avantajı

Bu sigorta diğer tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri gibi, devlet desteklidir. Kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve işverenlerin de dahil olabildiği, geliri üzerinden vergi ödeyen herkes sağlık sigortalarında Devlet Desteğinden yararlanabilir. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ile %40 ı arasındaki oranı vergi avantajı olarak geri ödeme şeklinde alabilirsiniz. Sağlık sigortası poliçesini işyerinizde muhasebe birimine vererek, bu destekten hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Kendiniz, çocuklarınız ve diğer aile bireyleriniz için yaptırmak istediğiniz sigortalarda gelir durumunuza göre %15 ile %40 arasında devlet desteği alır ve sigortanızı oldukça uygun rakamlara mal etmiş olursunuz. Üstelik vergi avantajından sadece siz değil eşiniz de faydalanabilir. (65 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Soru Sor
Whatsapp
Geçmiş Hastalıklar Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by