Trafik Sigortası Fiyatları

En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları (0850) 346 11 30

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Fiyatları, aracınızın markası ve modelinden bağımsız olarak hesaplanır. Bir kazada karşı tarafa vereceğiniz zararları limitler dahilinde karşılaması için yapıldığından; Zorunlu bir sigorta poliçesidir. Yıllık olarak yapılır ve her yıl yenilenmelidir. Aracınızı satmanız halinde, noter satış belgesiyle poliçe iptal edilerek prim iadesi de size kalan gün esasıyla yapılır. Ayrıca hasarsız geçen yıllar için 1-7 arasındaki basamaklara göre indirim hak edersiniz. Bu indirim aracınızı satıp eski poliçenizi iptal ediyor olsanızda, kısa süre içinde yeni satın alacağınız aracınıza yapacağınız trafik sigortasına yansıyacaktır. Trafik Sigortası Fiyatları il plaka kodu, sürücü hasarsızlık basamağı (1-7) ve aracın kullanım amacına göre belirlenen bir tarife ile sunulur. Sigorta şirketlerine göre farklı fiyatlarla karşılaştığımız için, Hemen Trafik Sigortası Teklif Alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Standart Teminatları

Trafik Sigortalarının sizin aracınızın hasarlarında hiçbir sorumluluğu yoktur. Kaza anında kusurlu araç sahibinin trafik sigortası madur tarafın zararlarını LİMİTLER DAHİLİNDE karşılamak için yapılır. Trafik sigortası limitlerine vurgu yapmakta çok haklı olduğumuzu yazımızı ve başlıkları inceledikçe, anlayacaksınız. 2021 yılı için araç başı 43.000TL olan araç başı maddi zarar limiti, 2022 Ocak ayından itibaren tanzim edilen trafik sigortası poliçelerinde 50.000TL’ye çıkartılmıştır. (Kaza başı maddi hasarlar toplamı 100.000TL ile sınırıdır)

Bir trafik kazasında sizin kusurlu olmanız durumunda, karşı sürücünün aracındaki hasarı sahip olduğunuz sigortaların ve sigorta limitlerini aşan tutarı ise,  sizin karşılamanız gerekir.

Basit bir örnekle, Aracınız 0 km son model bir araç yada 10 yaşın üzerinde bedeli 70bin TL ‘de olan bir otomobil de olsa…. Trafik Sigortanızın araç başı maddi hasarlar limiti araç başı 43.000TL’dir. (2021yılı) Böyle bir durumda, satın aldığınız bir ek teminat limiti yada başka bir sigorta poliçenizin olmaması halinde, karşı aracın hasarında 43.000TL’yi aşan tüm hasardan siz sorumlusunuz ve ödemek zorunda kalırsınız.

İşte; LİMİTLER DAHİLİNDE kelimesi ile vurgu yapmaya çalıştığımız yetersiz limit detayı… Tam da bu. Kazaya karıştığınız bir araçtaki hasar 200.000TL ise, -43.000TL Trafik sigortası öderse; Kalan 157.000TL’yi siz ödemek zorundasınız.

Böyle büyük bir riske bakarak, sadece trafik sigortası ile trafiğe çıkmak ve olası kazalarda ödenecek hasardan sorumlu olmanız, oldukça korkutucu.

Trafik Sigortası Ek Teminatları

Trafik sigortası fiyatlarının nasıl belirlendiği, teminatlarında araç başı maddi hasarlarda ne kadar limitiniz olduğundan bahsettikten sonra; Böylesine büyük bir risk ile karşıya kalmaktan korunmak için neler yapabileceğinize hızlıca bakalım..

  • Kasko poliçeniz varsa, IMM Teminat limitini yüksek tutmalı
  • Kasko poliçeniz yok yada araç yaşı sebebiyle yapılamıyorsa, IMM Ek teminatı satın alabilirsiniz.

10 hatta 15 yaşı aşmayan araçlarda kasko poliçesi yapılabiliyor. Daha önce kasko poliçesi yaptırmamışsanız, ilk kasko poliçenizde yararlanabileceğiniz bir hasarsızlık indirimi olmaması halinde fiyatlar çok ekonomik çıkmaz diye kaygılanmayın. Ülkemizde çok sayıda sigorta şirketi, aralarında önemli bir rekabet ve her birinin yeni ürünler sunduğunu unutmayın. Arabanıza genişletilmiş, kapsamlı bir kasko poliçesi yaptırmak için hemen teklif alabilirsiniz.

Genişletilmiş kasko poliçelerinde plaka İl kodunuz, aracınızın fiyatı, yaşı, sizin hasarsızlık geçmişiniz,  0-6 yaş çocuk sahibi olan sigortalılarımıza özel ek indirimlerimiz, onarım için tercih edeceğiniz servisin yetkili servis, özel servis, olması gibi çok sayıda değişken ve sigorta şirketlerinin farklı rekabetçi fiyatları … Kasko fiyatlarını etkiler.

Genişletilmiş bir kasko poliçesine ödeyeceğiniz yıllık primi kredi kartınızla ödemek istemezseniz sizin için birkaç alternatif daha sunabiliriz.

  • Genişletilmiş yıllık kasko yapmak istemezseniz.. Size her ay ödeme yapabileceğiniz aylık kasko alternatiflerimizi sunabiliriz.
  • Yada; Daha dar teminatlarla sunabildiğimiz kasko poliçelerini,  trafik sigortanızdan daha uygun kasko teklifleri ilk yıllar için oldukça avantajlı olabilir.

Limitsiz Trafik Sigortası Var mı?

Trafik sigortası poliçelerinde standart  asgari tarife primleriyle sunulan poliçelerde, araç başı maddi hasar limitleri aynıdır. (2021 yılında 43.000TL / 2022 yılında 50.000TL) Buna ek olarak, artan ihtiyaç ve sigortalıların beklentilerine cevap verebilmek için geliştirilen yeni ürünlerde, standart teminatların genişletildiği trafik sigortası poliçelerimiz de var. Bu poliçeler belirli bir ek prim ile size daha geniş teminatlar sunar ve bu poliçeleri trafik sigortası yenileme zamanında alabilirsiniz.

Bunun yanında, her hangi bir sigorta şirketi ve acentesinden devam eden bir trafik sigortanız varken, trafik sigortalarının yetersiz kaldığını düşündüğümüz ,sizi yeterince korumayan limitlerine ilişkin yazımızı okuduysanız… Mevcut trafik sigortanız devam ederken, Oldukça ekonomik fiyatlarla Ek IMM Teminatı satın alabilirsiniz.

IMM (İhtiyari Mali Mesuliyet) Teminatı; Sizin

Trafik Sigortası Nedir?

 

Trafik Sigortası Sorgulama

 

Trafik Sigortası Hesaplama

 

Trafik Sigortası Teklifi Al

 

Trafik Sigortası Genel Şartları

Soru Sor
Whatsapp
Trafik Sigortası Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by