Çocuğum İçin Eğitim Sigortası

Çocuğum İçin Eğitim Sigortası

Çocuğum için eğitim sigortası nedir?

Artan gelecek kaygısı ve ekonomik şartların zorlaşmasıyla birlikte, ebeveynlerin aklındaki önemli sorulardan biridir. Çocuğum için eğitim sigortası nasıl yapılır, neleri karşılar? Geleceğini nasıl garanti altına alabilirim…

2022 Yılı Düzenlemeleriyle (Bireysel Emeklilik Sistemi) BES’te Neler Değişti?

 • Bu yıl itibariyle 18 yaşın altındaki çocuklar için, kendi adlarına BES hesabı açılabiliyor.
 • 2022 Şubat itibariyle aylık 150TL gibi uygun katkı paylarıyla birikime başlayabilirsiniz.
 • Yine bu yıl BES’te,  %30’a çıkan Devlet Desteği sayesinde; Her ay birikiminize  %30 Devlet Katkısı
 • Bugünden başlayan birikimlerinizi , çocuklarınızın ihtiyaç duyacağı, sağlık, eğitim gibi acil durumlarda..
 • İleriki yıllarda  ilkokul, ortaokul ve  lise de özel bir okul hazırlığı yapabilirsiniz.
 • Yeni düzenleme ile devam eden BES planınızı sonlandırmadan, birikiminizden para çekme hakkı sağlanıyor
 • BES katkı payları; Altın, dolar yada faizsiz yatırım araçları ile değerleniyor. Yatırım tercihinizi siz yapın.
 • Pandemi döneminde emeklilik başvurunuzu SMS onayı ile hemen satın alabilirsiniz.

 

Sigorta Partner ile; Bireysel Emeklilik için Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketlerinden tercihinizi siz yapın.

Bilgi almak için hemen BES Yetkililerimizle görüşebilir. (0850) 346 11 30’dan destek alabilirsiniz. 

 

 

 

Bebeklerde Tek Başına Sağlık Sigortası Yapılabilir mi?

Sigorta sektörü, sağlık ihtiyaçları başta olmak üzere, eğitim ve birikim esaslı farklı sigorta poliçeleri sunmaktadır. Üstelik önemli ölçüde devlet desteğinden bahsedebiliriz. (%15- %40 oranındadır) Devlet Desteği Hakkında Bilgi Alın.

Çocukların doğumdan hemen sonra başlayan rutin muayene ve kontrollerini karşılamak  için sunduğumuz alternatiflere sahip  bir çok çocuk sağlık sigortası poliçesi var. Dilerseniz bebeğinize tek başına çocuk sağlık sigortası yapabiliyorken… Dilerseniz anne  ile birlikte yapılan poliçelerin ek avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası Teklifi Alın.

Çocukların Eğitim Harcamaları İçin Yapılabilecek Sigortalar

Sağlık harcamalarını sonrasında, çocukların ileriki yaşlarında ihtiyaç duyacakları eğitim için para hazılama ihtiyacı önceliklenmeye başlar. Çocuğum eğitim sigortası ile tüm eğitim harcamalarını rahatlıkla karşılar mı? Bunun için hangi sigorta şirketinden nasıl bir sigorta satın almalıyım. Aylık ödemelerim ne olmalı gibi yeni sorular da bizi bekler…

Ülkemizde marka bilinirliği ile güvenilir ve konusunda oldukça iyi sigorta şirketleri ile size özel bir çok seçenek sunabiliriz. Örneğin Anadolu Hayat Çocuğum İçin Eğitim Sigortası ürünü, döviz para birimi ile ödenebilir ve beklenmeyen durumlar karşısında çocuğunuzun eğitim hayatında aksamalara izin vermeyen teminatlar ile satın alınabilir. Yine marka bilinirliği ile, Allianz Büyüyen Çocuk Sigortası ürünü ile oldukça etkili bir ürün getirmişti. Yeni adıyla Geri Ödeyen Yaşam Eğitim Sigortası döviz cinsinden ödenen ve yatırımınızı enflasyona karşı koruyan en az 10 ve en çok 20 yıl için yapılabilen, primlerin ise ilk yıl ödenmesi gereken bir sigorta poliçesidir. Yine vergi avantajından yararlanabileceğinizi unutmayın. Hemen Bilgi İsteyin.

Çocuğum İçin Eğitim SigortasıBazı Sorular

Çocuğum eğitim sigortası ile tüm eğitim döneminde sigortadan destek alabilir mi?

Tek başına çocuğa hayat sigortası yapılabilir mi? Kapsamı nedir ve primleri nelerdir?

Çocuğum için yatırım sigortası yaparken, hangi sigorta şirketini tercih etmeliyim?

Çocuğum için yatırım sigortası getirisi, tüm eğitim harcamları için yeterli olur mu?

Çocuğum için yatırım sigortası hesaplaması nasıl yapılır. Dolar cinsinden mi ödenmeli.

Çocuklar için hayat sigortası yerine kendim için bir hayat sigortası mı almalıyım?

Cevaplamaya Çalışacağım…

Çocukların eğitimi için onlara hayat sigortası yapılamaz. Hayat sigortası; Çalışan anne- babaların, olası vefat durumu halinde, geride kalan aile bireylerini, çocuklarını düşünerek bir vefat tazminatı ödenmesi amacıyla yapılır.  Böylece çocuklarınız için kurduğunuz hayaller.. Siz olamasanızda gerçekleşebilecek finansal gücü sağlar.

Son yılların en avantajlı hayat sigortası, Vefat tazminatı sunmasına karşın, sigorta süresi sonunda riskin gerçekleşmediği hallerde, ödediğiniz dolar cinsinden paranın tamamını size geri ödemesi, en beğenilen özelliğidir. Primi Geri Ödeyen yada Prim İadeli Hayat Sigortası ile tüm prim ödemelerinizden %40’a kadar yıllık vergi avantajından yararlanırsınız.

Prim İadeli Hayat Sigortası Hakkında Hemen Bilgi Alın.

Çocuğumun geleceği eğitim sigortası ile güvence altında olabilir mi? Elbette. Çocuklarınız için erken dönemde ekonomik sigorta prim ödemeleri ile başlarsanız.. Okul döneminde gerekli olması halinde ödenecek tazminat ile, eğitim hayatını tümüyle güvence altına almak sizin elinizde.

Eğitim Sigortası Hakkında Hemen Bilgi Alın.

Anadolu Hayat çocuğum için yatırım sigortası gibi benzer ürünler var mı? Elbette… Sigorta Şirketlerinin sunabildiği ve farklı isimlerle tanıtımı yapılmış çok sayıda eğitim sigortası yer alır. Örneğin; Çocuğum güvende sigortası, büyüyen çocuk sigortası bunlar arasında sık duyulmuş olanlardandır.

Çocuğum için yatırım sigortası İş Bankası şubeleri tarafından da size sunulabilir. Fakat, işi bankacılık olan bir kurumdan, özellikli bir ürün satın almak istediğinizde, üstelik bu ürün, eksik bilgiyi, hatayı kabul edemeyeceğimiz kadar değerli çocuklarınızın geleceği ile ilgiliyse… Bilgi Almak İçin Sizi Ofislerimize bekliyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. (0850) 346 11 30 

Çocuğum için yatırım sigortası şikayet edilen bir ürün mü? Satın aldığınız ürünler hakkında yeterli bilgiye sahipseniz ve ihtiyaçlarınıza özel olarak, doğru sigorta ürünleri sunulmuş ise; Şikayete gerek bir durumla karşılaşmazsınız. Fakat bir sigorta ürünü için asıl faaliyet konusu sigortacılık olmayan bir banka şubesinden, cep telefonunuzdaki bir mobil uygulamadan destek almayı seçtiğinizde, bazı aksaklıklar yaşamak mümkün olabilir.    Lütfen Hemen Detaylı Bilgi İsteyin.

İçimdeki Kaygı (!)

Benim en büyük kaygım. Ben vefat edersem, çocuklarımın eğitim ve beraberindeki tüm harcamalarını karşılayacak bir sigortaya ihtiyacım var. Anadolu hayat emeklilik çocuğum için yatırım sigortası, eğitim dışındaki  tüm bu ihtiyacıma karşılık verir mi?

İşte tamda konumuz bu. Eğitim sigortaları çocuklarınızın eğitim harcamaları dikkate alınarak planlanmıştır. Fakat sizin vefatınız ile diğer tüm harcamaları için bir çözüm sunamazken.. Size önerimiz, uzmanlarımızla görüşerek, beklentinizi  tam olarak karşılayacak ürünlerimizi incelemenizdir. ( Çocuğum için eğitim sigortası Anadolu Hayat)

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. (0850) 346 11 30 

Soru: Çocuğum için eğitim sigortası bilgilendirme formunu okudum. Sigortam ile ilgili tüm detaylara sahip olabilir miyim?

Bilgilendirme formları, sigorta ürünleri yanında genel ve temel anlatımla fikir sahibi olmanızı sağlayan, imzalatılması zorunlu belgeler olsa da, Sadece bilgilendirme formunu okuyarak, satın aldığınız sigorta ürünü hakkında “her şeyi biliyorsunuz” diyemeyeceğim için üzgünüm.  Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. (0850) 346 11 30

18 Yaş Altı Çocuklar İçin Bireysel Emekliliğe Tek Başına Katılım Artık Mümkün.

2021 yılında yapılan kanun düzenlemesi ile, 18 yaş altındaki çocuklar adına bireysel emeklilik sözleşmesi yapılması artık mümkün. 18 yaş üstü katılımcılar için emeklilik yaşı (56) ve emeklilik hakkı için , katkı payı ödeme süresi (10yıl) belliyken… Çocukların bireysel emekliliğe katılımında  sağlanacak tüm faydalar henüz net değil.

Fakat aile içinde birden fazla katılımcı bireysel emeklilik yaptırmak ister ve hepsi ayrı ayrı %25 devlet desteğinden yararlanmak ister ise, 18 yaş altı çocuklarınıza bireysel emeklilik yaptırabilirsiniz. Size bu konuda da , destek olmaktan mutlu oluruz.

Fakat unutmayın!

 • Bireysel emeklilik
 • Hayat Sigortası ve
 • Çocuklar için Eğitim Sigortası ürünleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Birbirine karıştırmamalısınız. Daha fazla kafanız karışmadan… Bizi arayabilirsiniz. Sağlıkla kalın….

 

 

Soru Sor
Whatsapp
Çocuğum İçin Eğitim Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by