Kadın Doğum Bölümü Muayenesi

Kadın Doğum Bölümü Muayenesi

Düzenli Kadın Doğum Bölümü Muayenesi Neden Gerekli?

Kadın genital sisteminin anatomisinde halk arasında en  çok , vajina, mesane,  idrar kesesi akla geliyor. Vajina yaklaşık 10 santim boyunda, tünel şeklinde bir organ.  Bir kas dokusundan oluşur. Vajinanın bitiminde rahim başlıyor,  hemen arkasında bizim pembe renkle gördümüz organınız ise; rahim. Tüplerimiz ile  yumurtalıklar arkada yerleşiktir. Karın içerisinde daha geride  duruyor.

Hani bazen, yumurtalıklarım ağrıyor deriz ya..  Yumurtalıklarlar geride olduğu için dokunmak ve hissetmek mümkün değildir.  Bu nedenle, kadın hastalıkları konusunda erken tanı ve teşhis, takip ve yılda bir düzenli jinekolojik muayene ile izlenebilir. Her yıl e naz 1 kez kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gitmeli , muayene olmalı ve gerekli rutin tetkiklerinizi yaptırmalısınız.

Karın Bölgesinden Ultrason İle İzlem

Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanına illaki hamile kaldıktan sonra veya evlendikten sonra gidilmez. Özellikle genç kızların ergenlik döneminde mutlaka sağlıklı olmaları halinde dahi kadın hastalıkları uzmanı ile tanışması ve muayene olmasını tavsiye ediyoruz.

Korkulanın aksine, bol su içilerek mesanenin su ile dolması sonrası, daha verimli ultrason görüntülemesi ile karın bölgesinden yapılan bu görüntüleme de oldukça yeterli olacaktır.  Muayene olmaktan, olası risklere karşı tedbirli olmaktan asla korkmayın.

Ankara’da bir kadın doğum uzmanına muayene olmak için; Avantajlı bir muayene paketi için hemen bilgi alın.

Dilerseniz kadın doğum bölümü muayenesi için özel bir hastane tercih edebilirsiniz. Sadece 15L muayene ücreti ile muayene olmak ve gerekli test- tetkiklere ücret ödemeden sağlık hizmeti almak için hemen bilgi alın.

Kadın Doğum Böülümü MuayenesiYakın zamanda Hamilelik Planlıyorsanız Tüm Harcamalarınızı Doğum Sağlık Sigortası Karşılar.

Bebek sahibi olmayı yakın zamanda planlayan ailelerimize özel hastanelere hamileyken ödemeniz gereken ücretlere kıyasla, oldukça ekonomik bir çözüm önerimiz var. Hamilelik planladığınız süreçte sağlık ekibimizle görüşün ve istediğiniz özel hastanede; muayenelerden tahlillere, doğuma kadar harcamalarınızın doğum sağlık sigortası ile nasıl karşılandığını öğrenin. %20 oranında devlet desteğinden yararlanarak çok daha uygun fiyatlara maal edin.

Mutlaka Hamilelik Süreciniz Başlamadan, 1-2 ay öncesinde bilgi alın. 

Şimdi Bilgi Al

Hamileyken Doğum Paketi Alınır mı? Devlet Desteği ile %20 Daha Avantajlı Bir Fiyat Mümkün mü?

Kadın Doğum bölümüne muayene olmuş ve hamilelik haberini almış anne adaylarımızın gözü aydın. Bu mutlu haber sonrası… Bizden de iyi bir habere hazır olun..

Elbette hamileyken de doğum sağlık sigortası yapabiliyoruz. Elbette sadece 15TL ödeyerek muayene olabiliyorsunuz. Testler ve rutin gebelik tetkikleri ise ücretsiz.

Alışılagelmiş sağlık sigortaları, hamilelik başlamadan önce yapılırken, hamileyken de yapabildiğimiz doğum paketlerimiz var ve çok avantajlı.

Hemen Bilgi Alın

Soru Sor
Whatsapp
Kadın Doğum Bölümü Muayenesi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by