Kasko Cam Değişimi

Kasko Cam Değişimini karşılar mı? Kasko Cam Değişimi nasıl yapılır? 20'den fazla anlaşmalı sigorta şirketinden uygun araba kasko bilgisi için; 0(850) 346 1130

Kasko Cam Değişimi

Kasko sigortası, araca verilen zararları tazmin edecek isteğe bağlı araç sigortası sağlar. Araba kazalarında en çok hasar alan camların değişimi kasko teminatları çerçevesinde karşılanmaktadır. Kasko yaptırırken birçok durum göz önünde bulundurulmaktadır. Bu yüzden kaskonun cam değişimini karşılaması için birçok şartın gerçekleşmesi gerekmektedir.

Kasko sigortası, otomatik trafik sigortasına ek olarak isteğe bağlı teminat kapsamıdır. Araç sahipleri, sigorta satın alırken istedikleri teminatı ekleyebilir veya çıkarabilirler. Aynı şekilde sigortanızda cam değişim garantisi varsa camın hasar görmesi durumunda değişim yapılabilmektedir. (Kasko Cam Değişimi)

Kasko poliçenizin “Cam Değiştirme” bölümü “Kapsamda” olarak listeleniyorsa, araç markasının anlaşmalı servisine veya yetkili servisine gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, cam değişimi için sigorta muafiyetidir.

Kasko Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

  • Kasko cam değişiminin kasko sigortası tarafında yapılması-karşılanması için bazı belgelerin temin edimesi gerekir. Bu belgeler,
  • Sürücü hasar beyan belgesi,
  • Ehliyetin aslı ve fotokopisi,
  • Aracın ruhsatının aslı ve fotokopisi,
  • Cam hasarının gerçekleştiği durumu anlatan tutanağın fotokopisi,
  • Kırılan camın detaylı fotoğrafları,
  • Kasko poliçesidir.

Sigorta belgeleri ve tutanaklar tamamlandıktan sonra sigorta acentesi araçılığı ile belgeler sigorta şirketine iletilir. Sonrasında cam değişimi için cam boyutları ölçülerek modeli ve seri numarası belirlenir. Orijinal cam için için gerekli kuruluşlar ile iletişime geçilerek sipariş verilir. Anlaşmalı bir araç servisinde cam değişimi yapıldıysa tamir için ek ücret ödenemez. Eğer cam değişimi anlaşmalı araç servisi dışında yapıldıysa sigortalı ödemeyi yapar, sonrasında ödediği ücreti sigorta şirketinden talep edebilir. Arabada cam değişiminin sorunsuz olduğu tespit edildikten sonra araç servisten çıkartılarak sahibine teslim edilir. (Kasko Cam Değişimi)

Uygun fiyatlı araba kasko sigortası seçenekleri bulmanıza ve size bir araba sigortası teklifi almanıza yardımcı olabilecek Uzman Oto Sigorta Danışmanlarımızla telefonla veya yüzyüze görüşebilirsiniz. Kasko Cam Değişimi ile ilgili detaylı bilgiyi Uzman Oto Sigorta Danışmanlarımızdan alın. (0850) 346 1130

Kasko Cam Değişimi Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigorta şirketleri, arabalarda cam değişimi için teminat sunmaktadır. Her sigorta şirketi farklı teminat seviyeleri sunsa da, bir arabanın camını kırmak teminata zarar vermez.Araba camları trafikten, kötü hava koşullarından, kötü niyetli kişilerden veya halktan kaynaklanan isyanlardan zarar görebilir. Kaskolu araçların hasarları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte cam değişimi yılda 4 defaya kadar gerçekleştirilebilmektedir. Kasko cam değişimi hasarsızlık indirimini  bozmamaktadır.

Kasko Cam Değişiminde Hasar Kaydı Çıkar Mı?

En çok yaşanan durumların başında ön cama taş sekmesi sonucu camı çatlatması ve görüş açısını rahatsız ederek cam değişimi ihtiyacı doğurmasıdır. Genel olarak cam değişimi tramere işlenmemektedir. Cam değişimi hasar kaydına girse dahi arabanın değerini düşürmemektedir. (Kasko Cam Değişimi)

Arabanızın kırılan camını orijinal cam ile değiştirmek istiyorsanız yılda 1 kez hasarsızlığınız bozulmadan değişim yapabilirsiniz. Eğer ikinci kez cam değişimi yapmanız gerekirse hasarsızlığınız bozulabilmektedir. Aracınızın camını yerli ve yan sanayi cam ile değiştirmek isterseniz yılda 2 kez hasarsızlığınız bozulmadan değişim yapabilirsiniz. bu yılda bir ve iki değişimler sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca kasko cam değişiminde anlaşmalı servisler ile kaskonuz bozulmaz. Anlaşmalı araç servislerinde cam ücreti alınmamasına rağmen, anlaşmasız hizmette yapılan bir işlemin ödemesi önce sigortalı tarafından yapılır. Ödenen cam değişimi gideri daha sonra sigorta şirketi tarafından sigortalıya geri ödenmektedir. (Kasko Cam Değişimi)

Kasko Cam Değişimi Hasar Beyan Belgesi Örneği

Kasko cam değişiminde kasko şirketine sürücünün bir hasar beyan belgesi iletmesi gerekmektedir. Bu belgeye istinaden başlatılan işlemler sonucu arabanın camı değişitirilir ve sürücüye teslim edilir. Anlaşmalı servis ya da yetkili servis ve orijinal cam ya da ya sanayi cam gibi seçeneklerin bulunduğu cam değişiminde hasar beyan belgesi örneği ile işinizi kolaylaştırmak isteriz. (Kasko Cam Değişimi)

  • XXX Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracımın ön camını gg/aa/yyy günü park halinde bıraktığım XYZ adresinde hasarlı bir şekilde buldum.

Oluşan hasarın kasko poliçemden karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

  • YYY Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracımı gg/aa/yyy günü park ederken kaldırıma çarptım. XYZ adresinde gerçekleşen olayda çarpmaının etkili ile aracımın arka camında hasar oluştu.

Oluşan hasarın kasko poliçemden karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

  • ZZZ Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracımın ön ve arka camı ile tavan kaportasında gg/aa/yyy tarihinde XYZ adresinde park halinde bulunurken gerçekleşen dolu yağışı nedeniyle hasar oluşmuştur.

Yaşanan şiddetli dolu yaşı nedeniyle oluşan hasarın kasko poliçemden karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Cam Değişimi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by