Kasko Değeri Yüksek Araçlar

Kasko Değeri Yüksek Araçlar Nelerdir? Trafik sigortasının tamamlayıcısı olan kasko sigortası satın almak için 0(850) 346 1130 hatlı numaradan Bize Ulaşın.

Kasko Değeri Yüksek Araçlar

Araç kasko değeri, aracınız bir kazada hasar gördüğünde, sigorta şirketinin size aracınızın değeri kadar yapacağı ödeme tutarıdır. Motorlu karar araçlarında marka, model ve üretim yıılı dikkate alınarak, Türkiye Sigorta Şirketleri (TSB) tarafından aylık olarak değişen bir listeyle yayınlanan değerdir. Türkiye Sigorta Şirketleri (TSB) 2005 yılından itibaren kasko değeri listesi yayınlamaktadır ve 15 yaş üstü araçlara kasko yapılamamaktadır. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

Yeni bir araç satın alırken kasko sigortası oranlarının dikkate alınması önemlidir. Sonuçta sigorta büyük bir ekonomik giderdir. Aylık araba ödemelerini karşılayabilirsiniz, ancak yeni bir lüks model araç veya lüks bir spor araba için kasko sigortası primleri oldukça maliyetli olabilir.

Yüksek performanslı otomobiller ve lüks otomobillerin sigortalanması genellikle daha pahalıya mal olur. Sürücünün yaşı, yaşadığı şehir ve hatta mesleği gibi faktörler, yeni bir araba satın alırken kasko sigorta maliyeti sonuçlarını dikkate almanın önemini vurgulayarak oran artışlarını yükseltebilir. Geçtiğimiz yılın en yüksek fiyatlı araçları aşağıda listelenmiştir:

 1. Range Rover
 2. Mercedes AMG GT Coupe
 3. Mercedes S Serisi Maybach
 4. Mercedes AMG GT Roadster
 5. BMW M8 Cabrio
 6. BMW M8 Gran Coupe
 7. Mercedes G serisi
 8. BMW M5
 9. Lexus LS
 10. Audi RS6 Avant

Sigorta şirketleri, bir araç hasar gördükten sonra poliçe sahibine ne kadar ödeme yapacağını belirlemek için kasko değeri listesini kullanır. Kasko değeri listesi, değiştirme maliyetinden arabanızın amortismanına eşittir. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

Kasko değeri yüksek araçlar, kişiler tarafından en sıklıkla tercih edilen, trafikte en sık rastlanan araçlar ülkemizde aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 1. FIAT EGEA SEDAN
 2. RENAULT CLİO HB
 3. RENAULT MEGANE SEDAN
 4. TOYOTA COROLLA
 5. VOLKSWAGEN PASSAT

Kasko Değeri Listesinin Faydaları

Kasko değeri listesi, arabanız için sigorta primi maliyetini hesaplamanıza yardımcı olan çok yararlı bir çevrimiçi araçtır. Aracın marka, model, ve araç rayiç bedeli gibi detayları göz önünde bulundurarak prim tutarını anında hesaplar. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

 • Kasko değeri listesi kullanmak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Piyasada bulunan çeşitli sigorta sağlayıcıların sunduğu aracınızın prim tutarını anında bildirir.
 • Birden fazla sigorta şirketinin sunduğu prim oranları ile diğer değişkenleri karşılaştırır ve ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize en uygun poliçeyi seçmenize yardımcı olur.
 • Karar vermek için acele etme ve seçiminizi etkileyebilecek bir temsilcinin dış etkisi olmadığı için size esneklik sunar.
 • Bütçenize ve gereksinimlerinize uygun, kasko sigortası için doğru ek teminatları seçmenize yardımcı olabilir.
 • Kasko değer listesi, olası bir kaza durumunda sigorta şirketinin ödemesi gereken tazminatın belirlenmesinde yardımcı olur.

Bazı Araç Türlerini Kasko Değeri Neden Daha Yüksektir?

Farklı araç türleri, çeşitli nedenlerle kasko yaptırmak için daha pahalıya mal olur. Araba sigorta maliyetlerinizi minimumda tutmak istiyorsanız, aşağıdaki araçlardan kaçınmanızı öneririz:

Spor Arabalar: Spor araba sürücüleri genellikle diğer araçların sürücülerinden daha genç olduklarından, sigorta şirketleri onları sigortalamanın daha yüksek bir risk olduğunu düşünür. Ayrıca, sürücüleri kazalara ve trafikten alıkoymaya yol açabilecek güvenli olmayan sürüş alışkanlıklarına teşvik edebilecek hız için üretilmişlerdir. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

Üst Sınıf Lüks Arabalar: Lüks arabaların parçaları diğer araba parçalarından daha pahalıdır, yani bu tür arabaların bir kazadan sonra tamir edilmesi daha pahalıdır. Ayrıca, bir kaza toplam kayıpla sonuçlanırsa değiştirilmeleri daha maliyetlidir.

Elektrikli Araçlar: Elektrikli bir arabada sadece pili değiştirmek oldukça maliyetli olabilir, bu nedenle ciddi bir kazadan sonra bir elektirikli aracı tamir etmenin veya değiştirmenin ne kadar pahalı olduğunu hayal edebilirsiniz. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

Hırsızların Hedefindeki Arabalar: Araba hırsızlığının ortak hedefi olan bir modeliniz varsa, aracınızın sigortalanma riski daha yüksek olduğundan daha yüksek ücretler ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Hangi Kasko Sigortası En Yüksek Ödemeyi Verir?

Her kasko sigortası şirketi ve poliçesi farklıdır, ancak bir talep durumunda ne kadar alabileceğinizin birincil göstergesi, poliçenizin teminat limitleridir. Kasko sigorta şirketiniz, ne kadar pazarlık yaparsanız yapın, ikinizin de kabul ettiğiniz teminat limitlerinden fazlasını ödemeyecektir. Bir talepte bulunduğunuzda kasko sigorta şirketleri, aracınızın türü ve yaşı ve aracınıza ne kadar hasar verildiği dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacak ödemeyi belirlemek için aracınızı kapsamlı bir şekilde incelemek için bir hasar ekspertiz aracı kullanır. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile sigortalılarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. (Kasko Değeri Yüksek Araçlar)

En avantajlı ve uygun fiyatlı kasko seçenekleri ile Sigorta Partner AŞ. olarak sigortalılarımıza hizmet sunmaktayız. Trafik sigortasının tamamlayıcısı olan kasko sigortası satın almak için 0(850) 346 1130 hatlı numaradan Bize Ulaşın.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Değeri Yüksek Araçlar Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by