Kasko Nedir Ne İşe Yarar?

Kasko Nedir Ne İşe Yarar? 7/24 ulaşılabilirlik ile güvenli sigortacılık hizmeti almak için siz de Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Nedir Ne İşe Yarar?

Zorunlu trafik sigortası hasar durumunda, tüm kişisel yaralanmaları ve karşı tarafın malına verilen zararı tazmin edin. Ancak, trafik sigortası tek başına aracınızı örneğin vandalizm, cam hasarı veya sürüş sırasında oluşan hasarlardan korumak için yeterli değildir. Bunun için kapsamlı bir sigorta vardır. Kasko, aracınızın hasar görmesine hazırlanmanıza yardımcı olan gönüllü bir araç sigortasıdır. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Kasko, aracınızın hasarını seçtiğiniz ölçüde tazmin edecektir. Kasko sigortası ne kadar kapsamlı olursa, çeşitli hasarları o kadar kapsamlı tazmin edecektir. En iyi araba gövdesi, dört ekstra koruma içerir. Ek güvenlik korumaları ile donatılmış bir kasko, örneğin vandalizm, cam hasarı, yangın hasarı, teknik arıza, çarpma, sel gibi durumlarda masraflarınızı düşünmeyeceğiniz anlamına gelir. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko, Tam Kasko olmak üzere 4 çeşiti bulunan kasko sigortası için en uygun rakamlarla 20’den fazla şirketten kasko teklifi sunuyoruz. Uzman oto sigorta danışmalarımızla görüşmek için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

  • Dar Kasko Sigortası
  • Kasko Sigortası
  • Genişletilmiş Kasko Sigortası
  • Tam Kasko Sigortası

Kasko poliçesi, doğal ve insan kaynaklı afetler sonucu araçta ve sigortalı aksesuarlarında meydana gelebilecek her türlü kayıp veya hasara karşı koruma sağlar. Doğal afetler şunları içerir; yangın, yıldırım, sel, tayfun, kasırga, fırtına, su baskını, siklon, dolu fırtınası, don, toprak kayması, kaya kayması, yangın ve depremden kaynaklanan hasarlar. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

İnsan kaynaklı afetler şunları içerir: hırsızlık, ayaklanma veya grev, harici yollarla kaza, kötü niyetli hareket, karayolu, demiryolu, iç su yolu veya hava yoluyla seyahat sırasında meydana gelen hasar. Bu poliçeye ek teminatlarla araç sürücüsüne araç kullanırken kaza sigortası sağlayan ferdi kaza sigortası da dahil olabilmektedir.

Sigorta poliçenizin değeri, sigorta şirketinin size ödeyebileceği maksimum sigorta tutarı aracınızın kasko rayiç bedeline bağlıdır; kabaca aracınızın piyasa değerine eşittir. Bu nedenle, yeni bir araba için sigorta satın aldığınızda kasko rayiç bedeline de bakmalısınız. İlk yılın ardından kasko sigortasını yenilediğinizde, uygulanan amortisman oranından dolayı kasko rayiç bedeli düşecektir. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Sigorta Partner A.Ş.olarak Türkiye genelinde, internet sigortacılığıyla 7/24 ulaşılabilirlik ile güvenli sigortacılık hizmeti sunmaktayız. Ankara’daki merkez ofisimizden, Türkiye’nin dört bir yanına sigortacılık hizmeti sunuyoruz.

Kaskoyu Kimler Yaptırabilir?

Eğer arabanız varsa, zorunlu trafik sigortasına ek olarak mutlaka kasko sigortasını da düşünmelisiniz. Zorunlu trafik sigortası, çoğu durumda, örneğin hayvanlarla çarpışmaları kapsamaz ve yalnızca karşı tarafın arabalarına ve insanlarına verilen zararı kapsar.

Kasko, sürüş risklerine karşı çok yönlü koruma sağlar. Araç kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasına değer kattığı için tüm sürücüleri ve özellikle sigortalının kendisini korumayı amaçlar. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Kasko Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigortası için hasarsızlık indirimi, poliçe sahibinin sürüş geçmişine bağlıdır ve yüzde 30-60 arasındadır. Yeni sigorta primi yüzde 30’dur, ancak hasar geçmişi başka bir şirketten geçtiği için ikramiye değişebilir. Birkaç yıl boyunca zararsız sürüş varsa, kasko sigorta şirketleri büyük olasılıkla yüzde 60’lik bir hasarsızlık indirimi sunacaktır. Yüzde 30’luk başlangıç ​​hasarsızlık indiriminden, en yüksek yüzde 60’lık hasarsızlık indirimini, beş yıl boyunca hasarsız araç sürerek elde etmek mümkündür. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Hasarın araç sahibinden kaynaklanması durumunda kasko primi daima azalır. Trafik kazası nedeniyle yüzde 20’ye kadar azalabilir.

Kasko Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kasko sigortasının fiyatı, diğer şeylerin yanı sıra, marka,model ve yaş gibi araba bilgilerine dayanmaktadır. Sigorta için seçtiğiniz teminat, bir yılda yaptığınız kazasız sürüş ve kazandığınız kasko hasarsızlık indirimi gibi poliçe sahibi bilgileri de fiyatı etkileyecektir. Ayrıca, kasko sigortası fiyatı, seçtiğiniz muafiyetlerden ve hak kazanabileceğiniz indirimlerden etkilenir. Arabanın markası, modeli ve yaşı, aracınızın piyasa değerinde olduğu gibi kasko sigortasının fiyatını da doğrudan etkilemektedir.

Kasko sigortasının fiyatı, kısmen kasko sigortanız için seçtiğiniz güvenceye bağlıdır. Aracınız için ne kadar kapsamlı güvenlik seçerseniz, kasko sigortası fiyatı da o kadar yüksek olur. (Kasko Nedir Ne İşe Yarar?)

Sigorta Partner A.Ş. olarak, size kasko sigortası için 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketinden teklifer sunuyoruz. Uzman oto sigorta danışmanlarımız ile farklı tekliflerin teminatlarını kolayca karşılaştırabilir ve en ucuz fiyatlı kasko sigortasının kapsadığı güvenlik miktarını öğrenebilirsiniz.

Siz de her alanda sigortacılık işlemleriniz için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130 Uzman sigorta ekibimizden size en uygun kasko poliçesi teklifi için Tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Nedir Ne İşe Yarar? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by