Kasko Değer Kaybı Öder Mi?

Kasko Değer Kaybı Öder Mi? Araç Kasko Değeri Nedir? Bu süreçte sigorta acentenizin doğru yönlendirmesi önemlidir. Sağlıklı kasko bilgisi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Değer Kaybı Öder Mi?

Araba kazaları streslidir. Yaralanmalara ve araç hasarına ek olarak, aracınız mükemmel duruma getirilse bile değeri düşebilir. Değer kaybı, arabanızın kaza öncesi ve sonrası piyasa değerindeki farkı ifade eder. Kaza durumuna bağlı olarak, bir araç kasko sigortası şirketi, sigortalı bir kayıptan sonra aracınızın azalan değerini ödeyebilir. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

Değer kaybı talebinde bulunarak, aracın amortisman değerinin bir kısmını telafi edebilirsiniz. Başarılı olursanız, sigorta şirketi size arabanın kaza öncesi ve sonrası değeri arasındaki farkı öder.

Araç Kasko Değeri Nedir?

Bir kaza sonrasında aracınız eski haline getirmek için gerekli tüm işlemlerden geçse bile piyasa değeri düşecektir. Değer kaybı, bir kaza öncesi ve sonrasında aracınızın piyasa değerindeki farktır. Aracınızı yeniden satmaya çalışsanız bile, Tramer’de aracın bir kazaya karıştığı görülecek ve bu da piyasa değerini düşürecektir. Değer kaybı talebi, aracınızı kaza öncesi piyasa fiyatına geri getirmek için masrafların karşılanmasına yardımcı olabilir.

Kasko Değer Kaynı Ödemesi Almak için Dikkat Edilecek Hususlar

Bir araba kazası geçirdiyseniz, değer kaybı talebinde bulunmayı düşünebilirsiniz. Ama bu herkes için doğru bir hareket değildir. Öncelikle şu faktörleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

  • Arabanızın kazadan önceki değeri: Çok fazla kilometre yapan veya yapısal hasara sahip eski arabalar, kaza geçmişi olmayan yeni arabalardan daha az değere sahiptir  Değer kaybı talebinde bulunmak mantıklı olmayabilir çünkü karşılığında fazla bir tazminat alamayabilirsiniz.
  • Kazada kusurlu olan taraf: Hasardan siz sorumluysanız, sigorta şirketiniz değer kaybı talebini işleme koymaz. Bu nedenle, örneğin birden fazla araçla bir kazaya neden olduysanız, bu tür bir hak talebinde bulunamazsınız.
  • Aracıya ihtiyacınız yok: Değer kaybını alabilmek için bir aracıya, yardımcı bir kişiye ihtiyacınız yoktur. O yüzden bu şekilde sizden para talep eden, yardımcı olacağını söyleyenlere itibar etmeyin. Kendiniz sigorta şirketinize başvurarak değer kaybı hak talebinde bulunabilirsiniz. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)
  • Diğer sürücünün sigortalı olup olmadığı: Diğer sürücü kusurluysa ancak araba sigortası yoksa, poliçenizin sigortasız sürücü kapsamını içerip içermediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, o zaman kendi sigortacınıza değer kaybı talebinde bulunabilirsiniz.

Bir arabanın değerinin düşmesinin nedeni tamamen kaza geçirmiş olmasıdır. Arabanız bir kazadan sonra satılık listeye alındığında, daha düşük bir değerle karşı karşıya kalırsınız. Arabayı tamir etmek bu kayıp değeri geri getirmez. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

Onarım gerektiren bir kazaya karışmak, daha düşük bir yeniden satış veya ticaret değeri yarattı. Hiç kaza yapmamış diğer arabalar sizin arabanızdan daha pahalıya satar.

Sigorta Şirketleri Değer Kaybı Taleplerini Reddedebilir Mi?

Sigorta şirketleri, evrakların doğru doldurulmaması, bilgilerin eksik olması veya zamanında yapılmaması durumunda değer düşüklüğü taleplerini reddedebilir. Reddedilirseniz veya uzlaşmayla ilgili sorularınız varsa, seçeneklerinizi görüşmek için sigorta şirketi ile veya bir avukatla iletişime geçin. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

Aracın değerinde meydana gelen azalma tutarını geri almak için (ister kusurlu sürücünün sorumluluk poliçesi kapsamında, isterse poliçe sahibinin kendi sigortasız sürücüsü veya çarpışma sigortası kapsamında olsun), kazadan önce onarılan aracın değerinden daha düşük olduğunu kanıtlamak, sigortalının sorumluluğundadır. Ödemeler, sigortalının kazadan sorumlu olduğu dereceye göre azaltılabilir.

Değer Kaybı Talep Süreci

Değer kaybı talebinde bulunmak için, kusurlu tarafın sigortacısı ile iletişime geçin. Bu, üçüncü şahıs zarar teminatı olarak bilinir. Unutmayın, üçüncü bir şahıs tarafından yapılacak bir değerlendirme, sigorta şirketi ile yapacağınız pazarlıklarda size yardımcı olabilir.

Her sigorta şirketinin, değer düşüklüğü talepleri için kendi süreci vardır. Kusurlu tarafın sigorta şirketi, değer kaybı talebinizi kabul etmeyi reddederse, asliye mahkemesine gitmeye hazır olun. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

Sigorta Partner AŞ.,olarak Türkiye genelinde, internet sigortacılığı ile 7/24 ulaşılabilirlik ile güvenli sigortacılık hizmeti sunmaktayız. Ankara’daki merkez ofisimizden, Türkiye’nin dört bir yanına sigortacılık hizmeti sunuyoruz. Çocuk Sağlık Sigortası, Doğum Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası ve Grup Sağlık Sigortası gibi sağlık içerikli sigortaların yanı sıra, Trafik sigortası, Kasko, Konut Sigortası gibi sigorta branşları için de sigortalılarımıza hizmet vermenin mutluğu içindeyiz. (Kasko Değer Kaybı Öder Mi?)

Siz de her alanda sigortacılık işlemleriniz için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130 Uzman sigorta ekibimizden size en uygun kasko poliçesi teklifi için Tıklayın.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Değer Kaybı Öder Mi? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by