Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kasko Sigorta Poliçenizi güncellemeniz gerekiyorsa veya fiyat teklifi almak isterseniz Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba kasko sigortası satın alırkenya da yenilerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini mi merak ediyorsunuz? İşte karar verme sürecinizde size yardımcı olacak maddeler:

1) Gereksinimleri Anlayın

Risk değerlendirmesi söz konusu olduğunda uzman değilseniz sorun değil. Ancak yine de temel riskleri ölçebilirsiniz, değil mi? Örneğin, bulunduğunuz yer sele eğilimli mi, son zamanlarda mahallede araba hırsızlığı vakaları oldu mu ve normal seyahat rotanız kazasız mı? Gereksinimlerinizi anlamanız kasko sigortası yaptırırken dikkat edeceğiniz şeylerin başında gelir. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

2) Sigorta Şirketini Araştırın

Marka bilincine sahip olmasanız bile, dört tekerlekli aracı satın alırken otomobilin markasını biraz düşünmüş olmalısınız. Benzer şekilde, sigorta şirketinin markasını da araştırmak için biraz zaman ayırın. Markanın vaatlerini beğendiyseniz, el sıkışın ve arabanızı şirketle sigortalayarak yeni bir ortaklığa başlayın.

3) Kasko Seçeneklerini Değerlendirin

İsterseniz sadece kasko sigorta satın alabilir, isterseniz de herhangi bir aksilik durumunda tasarruf etmek ve yasal gereklilikleri yerine getirmek amacıyla genişletilmiş kasko satın alabilirsiniz. İkinci seçenek çoğu durumda daha iyidir. Kapsamlı Plan şeklinde geniş kapsamlı bir teminat satın aldığınızda, yalnızca yasalara uymakla kalmaz, aynı zamanda poliçede belirtilen kapsamları da sigorta kapsamına almış olursunuz. Ayrıca, ek teminatlar da kasko sigortasının içeriğinin daha da genişletmeye yardımcı olabilir.

4) Üçüncü Şahıs Zarar Teminatı

Bir araç kasko sigortası poliçesinin en önemli kısımlarından biri, Üçüncü Şahıs Zarar Teminatı olarak bilinir. Bu teminata göre, aracınızın üçüncü şahıslara/mallara zarar vermesi/zarar vermesi durumunda sigortacı size yardımcı olacaktır. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

5) Kasko Poliçesinin Teminatlarını Okuyun

Günümüzün sigortacılık işlemler, sigortacılığı basitleştirmeye ve daha ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir. Duyarlı web siteleri, arkadaş canlısı uygulamalar ve yardımcı yöneticiler sayesinde, poliçe arayanlar ve poliçe sahipleri, konu çevrimiçi araba kasko sigortası satın almak veya yenilemek olduğunda daha az yardımcı olabilmektedir. Ancak, bir poliçe satın almadan veya bir hak talebinde bulunmadan önceyazılı olan kasko poliçesini gözden geçirerek okumaya çalışmalısınız. Sonuçta sigorta bir sözleşmedir ve sözleşmenin şartları her zaman önemlidir.

Sigortalılarımızın memnuniyetini dikkate alarak, süreçlerimizi akış planlarımız ile oldukça pratik ve hızlı yönetiyoruz. Geri bildirimleriyle bizi mutlu eden sigortalılarımızın sosyal platformlardaki yedi yüzden fazla yorum ve değerlendirmeleri, iş motivasyonumuzu artırıyor. Sigorta Partner AŞ. memnun sigortalı yorumları için tıklayın.

6) Çevrimiçi Alıntıları Karşılaştırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Online alışverişin altın kuralı, satın almadan önce araba sigortasını karşılaştırmaktır. Aynı şey, aracınızı çevrimiçi olarak sigortalarken de geçerlidir. Ancak karşılaştırmayı doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Bu, aynı veya benzer kapsamı sunan poliçeleri karşılaştırdığınızdan emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Sigorta şirketlerinin prim oranlarını kontrol etmek istiyorsanız, bunu teminatı sabit tuttuğunuzdan emin olarak yapın. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

Sigortanızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Kasko Sigorta Poliçenizi güncellemeniz gerekiyorsa veya fiyat teklifi almak isterseniz bizimle iletişime geçin. 0(850) 346 1130

7) Hırsızlığa Karşı Cihazlar

Alarmlar, kilitler, izleyiciler vb. gibi hırsızlık önleme cihazları araca bir koruma katmanı ekler ve iki cephede yardımcı olabilir. Bir, araba hırsızlığı olasılığını azaltmak için, iki, sigorta primini azaltmak için. Hırsızlığa karşı koruma cihazının takılması hırsızlık riskini azaltır ve bu nedenle sigorta priminde bir azalmaya neden olabilir.

8) Bayi Tarafından Sunulan Sigorta

Çoğu araba bayisinin bir sigorta şirketi ile bağlantısı vardır. Kasko poliçesinin sunduğu kapsamın içeriği hakkında araç satıcınızla konuştuğunuzdan emin olun. İsterseniz, değişiklik isteyin. Ayrıca aracınızı başka bir sigortacıya sigortalatmayı ve araç bayisinin sunduğu seçeneğe gitmemeyi tercih edebilirsiniz. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

9) Politikanın Taşınabilirliği

İnsanlar genellikle ‘taşınabilirlik’ terimini mobil ağ sağlayıcılarıyla ilişkilendirir. Bu bağlamda taşınabilirlik, sigorta şirketleri arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak anlamına gelir. Aynı konsept, kasko sigortası şirketleri söz konusu olduğunda da geçerlidir. Hizmetleri beğenmezseniz veya daha iyi bir plan bulursanız, farklı bir sigortacıya geçme seçeneğiniz vardır. Bu nedenle poliçeyi satın alırken ömür boyu bir taahhütte bulunmadığınızı unutmayın. Plan yenilerken sigortacı ile kolayca yollarınızı ayırabilirsiniz.

10) Çevrimiçi Sigorta

Çevrimiçi sigorta satın almak faydalıdır. Fiyatlandırma, kolaylık ve hizmetler söz konusu olduğunda geleneksel çevrimdışı yönteme göre puan alır. Çevrimiçi sigorta şirketleri, geleneksel oyunculara kıyasla çok fazla altyapıya, fiziksel ofis alanına ve çalışan sayısına sahip değildir. Bu, işletme maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Bu, kapsamı azaltmadan daha düşük oranda poliçe sunabilmelerinin önde gelen nedenlerinden biridir. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

11) Hizmet Katsayısı

Genel olarak, sigortacı tarafından sunulan hizmetler müşteri dostu olmalıdır. Kasko Sigorta Şirketi, müşterinin ihtiyaçlarını her açıdan ilk sıraya koymalıdır. İster planı satın alırken müşteri desteği olsun, ister satın alma sonrası soruları yanıtlayın, ister şeffaf hasar ödemesini sağlayın, sigortacının hizmet oranı yüksek olmalıdır. Bu maddi olmayan bir bileşendir ve bu nedenle ölçülmesi zordur. Ancak, kasko sigorta şirketinin sosyal medya profillerini kontrol ederek ve yaşıtlarıyla konuşarak bunu ölçebilirsiniz.

12) Bütçeleme

Cömert bir harcama yapıyorsanız, araba kasko sigortası masrafları söz konusu olduğunda sıkı bir bütçe tutmayı düşünün. Sınırlı bir bütçe, her türlü kapsamı satın almak yerine yalnızca temel eklentileri seçmenize yardımcı olacaktır. (Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler)

13) Değişiklikler

Aracınızda değişiklik yaptıysanız, bunları sigortacınıza bildirmeniz gerekir. Bu durumda sigortacı arabanızı incelemek isteyebilir. Tazminat başvurusu öncesinde sigortacıya değişiklikler hakkında bilgi verilmemesi durumunda, sigortacı, değişiklik yapılan kısımlarla ilgili ise talebi reddedebilir.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by