Kasko Ne İşe Yarar?

Kasko Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir? Oto sigorta uzmanlarımızdan hemen bir teklif alın, araba sigortasını nasıl değiştireceğinizi öğrenin. 0(850) 346 1130

Kasko Ne İşe Yarar?

Araç kasko sigortası, bir kaza veya hırsızlık durumunda sizi mali kayıplara karşı koruyan sigorta şirketi ile aranızda yapılan bir sözleşmedir. Prim ödemeniz karşılığında sigorta şirketi, poliçenizde belirtilen zararlarınızı ödemeyi kabul eder.  Araç kasko sigorta poliçeleri, sigortalının veya malının zarar görmesinden veya üçüncü bir şahsın neden olduğu hasar veya yaralanma sorumluluğundan kaynaklanabilecek büyük ve küçük mali kayıp riskinden korunmak için kullanılır. (Kasko Ne İşe Yarar)

Kasko sigortası şunları kapsar:

  • Mülk: Arabanızın hasar görmesi veya çalınması gibi
  • Sorumluluk: Bedensel yaralanma veya mal hasarı için başkalarına karşı yasal sorumluluğunuz
  • Tıbbi: Yaralanmaların tedavisi, rehabilitasyon ve bazen kayıp ücretler ve cenaze masrafları

Araç kasko sigortası teminatları, teminat tutarlarını tam ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uyacak şekilde özelleştirmenize izin vermek için ayrı ayrı değerlendirilir. Poliçeler bir yıllık zaman dilimleri için düzenlenir ve yenilenebilir. Sigorta şirketi, poliçeyi yenileme ve priminizi ödeme zamanı geldiğinde bir bildirim gönderir.

Kasko Kapsamı ve Şartları

Kasko poliçeniz, sizin arabanızı veya bir başkasının arabasını (izinleri ile) kullanıyor olsanız da, poliçenizdeki sizi ve diğer aile üyelerini kapsayacaktır. Ayrıca, poliçenizde olmayan birinin sizin izninizle aracınızı kullanması durumunda da kasko poliçeniz teminat sağlar. Yalnız bu teminat için ‘tek sürücü indirimi’ nin poliçede olmaması şartı vardır. (Kasko Ne İşe Yarar)

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Kişisel otomobil politikanız, ister işe gidip geliyor olun, ister ayak işlerini yürütüyor olun veya bir seyahate çıkıyor olun, yalnızca kişisel sürüşü kapsar. Arabanızı ticari amaçlarla kullanırsanız, örneğin pizza dağıtırsanız, sigorta kapsamı sağlamayacaktır.

Kasko sigortası, aracınızı Uber gibi bir araç paylaşım hizmeti aracılığıyla başkalarına ulaşım sağlamak için kullanırsanız da kapsamaz. Bununla birlikte, bazı otomobil sigortacıları, araç paylaşım hizmetleri sunan araç sahipleri için kapsamı genişleten ek sigorta ürünleri (ek ücret karşılığında) sunmaktadır. Ticari kasko detaylı bilgisi için oto sigorta uzmanlarımız ile hemen iletişime geçin. 0(850) 346 1130

Kasko Neleri Karşılar?

En temel anlatımıyla yasal olarak zorunlu olan trafik sigortası aracınızın neden olduğu hasarı karşılarken, kendi aracınıza verilen hasarı kapsamazKendi arabanızı teminat altına almak için şu isteğe bağlı teminatları göz önünde bulundurmalısınız:

  • Çarpışma, hatalı olduğunuzda başka bir araçla veya başka bir nesneyle (örneğin bir ağaç veya korkuluk) çarpışma sonucunda aracınızda meydana gelen hasarı tazmin eder. Çarpışma teminatı, aracınızdaki mekanik arıza veya normal aşınma ve yıpranma için sizi tazmin etmeyecek olsa da, çukurlardan veya arabanızın yuvarlanmasından kaynaklanan hasarları karşılayacaktır. (Kasko Ne İşe Yarar)
  • Kapsamlı hırsızlık ve yangın, sel, vandalizm, dolu, düşen kayalar veya ağaçlar ve diğer tehlikeler gibi bir çarpışma dışındaki bir olayın neden olduğu hasara ve hatta bir asteroit çarpmasına karşı koruma sağlar!
  • Cam Kapsama, yaygın olan ön cam hasarına karşı koruma sağlar. Bazı kasko poliçeleri, yan camları, arka camları ve cam açılır tavanları da içeren, indirilemeyen cam kapsamı içerir. Veya ek cam teminatı satın alabilirsiniz.
  • Tıbbi ödemeler /kişisel yaralanma koruması. Ek teminatlar içinde bulunabilen ferdi kaza sigortası ile siz veya arabanızdaki bir yolcu bir kazada yaralanırsa tıbbi faturaları ve ilgili masrafları karşılar. (Kasko Ne İşe Yarar)

Özellikle aracınız ağır hasar görmüşse veya herhangi biri yaralanmışsa, araba kazaları pahalı olabilir. Araç kasko sigortasının rolü, faturaları karşılamaya yardımcı olmak ve sizi potansiyel olarak yıkıcı mali sorumluluktan korumaktır. (Kasko Ne İşe Yarar)

Kasko sigortasının fiyatı, teminat türlerine ve miktarlarına, seçtiğiniz muafiyetlere ve diğer faktörlere göre değişecektir. Ne kadar araba kasko sigortasına ihtiyacınız olduğunu anlamanıza  ve araba kasko poliçeniz için doğru miktarda teminat almanıza yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışabiliriz. Oto sigorta uzmanlarımızdan hemen bir teklif alın veya araba sigortasını nasıl değiştireceğinizi öğrenin. (Kasko Ne İşe Yarar)

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla şirket ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile size oto kaza branşında kasko ve trafik sigortası hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık sigortası sürecinde tanıştığımız sigortalılarımızın diğer sigorta branşlarındaki ihtiyaçlarına, oto kaza branşında (Kasko, Trafik Sigortaları) içinde olması gereken teminatlar ve hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi arasından en iyi fiyatla poliçe sunmaya çalışıyoruz. Detaylı bilgi için oto sigorta uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

 

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Ne İşe Yarar? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by