Aracın Kasko Değerini Öğrenme

Aracın Kasko Değerini Öğrenmek için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130. Anlaşmalı 20'den fazla şirketten en uygun rakamla kasko poliçesi için uzman ekibimizle iletişime geçin.

Aracın Kasko Değerini Öğrenme

Aracınız bir kazada hasar gördüğünde, sigorta şirketiniz size toplam aracın değeri kadar ödeme yapar veya daha doğrusu, iddia ettiği değeri size öder .

Bu süreçten geçen neredeyse herkes, en sinir bozucu kısmın, otomobil sigortası şirketinin aracınızın değerine ilişkin değerlendirmesini kabul etmek olduğunu onaylayabilir. Neredeyse değişmez bir şekilde, tahmin beklediğinizden daha düşük gelir ve aldığınız miktar, yeni bir araç satın almak için yeterli değildir. Bazen, hala arabaya olan borçlarını karşılamaya bile yetmez. (Aracın Kasko Değerini Öğrenme)

Çoğu müşterinin, sigorta şirketlerinin arabalara değer biçmek için kullandığı metodolojiye aşina olmaması soruna neden olabilmektedir karıştırıyor. Araba sigortacılarının değerleme yöntemleri, özelliklerini açıklamamaya özen gösterdikleri soyut verilere dayanan ezoteriktir. Bu, bir tüketicinin bir araba sigortası şirketinden gelen düşük top teklifine meydan okumasını zorlaştırıyor. Sigorta şirketlerinin arabalara nasıl değer verdiğinin temellerini ve kullandıkları terminolojiyi bilmek, sizi sigorta şirketlerine karşı güçlü bir konuma getirebilir.

Aracın Kasko Değeri Nasıl Belirlenir?

Ülkemizde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değeri listesi, aylık olarak güncellenmektedir. Kasko primi hesaplanırken ve olası durumlarda tazminat ödemelerinde kasko değeri dikkate alınmaktadır. (Aracın Kasko Değerini Öğrenme)

Türkiye Sigorta Birliği resmi web sitesinde ”Birliğimiz üyesi sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşıtlarının kasko değerlerini belirlemelerinde yardımcı olmak üzere, piyasa fiyatları göz önüne alınarak saptanan ve sektör içi bir hizmet gereği Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatların yapılacak işlemlerde esas alınmasından, TSB hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez. Listedeki otomobil, arazi taşıtı ve hafif ticari araçların değerleri INDICATA firmasının katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.INDICATA firmasından gelen değerlerin kontrolünde ve listenin TSB tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.” ibareleri yer almaktadır.

Aracın Kasko Değeri Hasar Tespiti

Araç kasko değeri ile hasar tespiti yapılırken arabanızın yaşadığı hasar, tamamen kayıp mı yoksa tamir edilebilir mi olduğunu belirleyebilir. Örneğin, iyi görünen ancak çerçevesi çatlamış bir araba tam bir kayıp olarak kabul edilebilirken, mekanik bir hasarı olmayan ezilmiş bir gövde, kayıp öncesi durumuna makul bir şekilde tamir edilebilir. Hasarın türü ve miktarı önemli bir faktördür. (Aracın Kasko Değerini Öğrenme)

Toplam kaybın belirlenmesinde önemli bir faktör aracın yaşıdır. Örneğin 10 yaşında bir araç için belirli yedek parça bulmak kelimenin tam anlamıyla imkansız olabilir. Parçaları tedarik etmek sorun olabileceğinden hasar tespitinde önemli bir etken madde aracın yaşıdır. (Araç kasko Değeri Nasıl Öğrenilir?)

Sigorta şirketleri, araç kasko değerinin ne kadar olduğunu belirlemek için birkaç faktöre bakar. Piyasadaki diğer araçlarla doğru bir karşılaştırma için öncelikle aracın yılına, markasına ve modeline bakarlar. (Aracın Kasko Değerini Öğrenme)

Araç kasko Değeri Nasıl Öğrenilir?

Aracın kasko değeri, gerçek nakit değeri anlamına gelir. Arabanız bir kazada ya da çalındığında sigorta sağlayıcınızın size vereceği para miktarıdır. Sigorta şirketleri, onarım maliyeti, aracın toplam değerinin belirli bir yüzdesinden fazlaysa, aracınızın toplamını dikkate alır. Esasen, arabanızı değiştirmenize yardım etmeleri onlar için daha uygundur. (Araç kasko Değeri Nasıl Öğrenilir?)

Kasko sigortası poliçesi, arabanızın çalınması durumunda varsayılan geri ödeme yöntemi olarak araç kasko değerini kullanır. Bu, sigorta şirketinin tasarruf etmesinin ve primleri düşük tutmasının bir yoludur. Aracın kasko değeri ile kasko şirketi, toplam aracınızı aynı marka ve modelden yenisiyle değiştirmeniz için size ödeme yapacaktır.

Değiştirme maliyetini belirlemek için, araba sigorta şirketiniz mevcut pazardaki benzer arabalara bakacaktır. Değiştirme maliyeti, finansal olarak güvence altında olduğunuzu bilerek size daha iyi kapsama alanı ve daha fazla gönül rahatlığı sağlar. (Araç kasko Değeri Nasıl Öğrenilir?)

Aracın Kasko Değerini Öğrenmek için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. (Aracın Kasko Değerini Öğrenme) Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla şirket ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile size hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık sigortası sürecinde tanıştığımız sigortalılarımızın diğer sigorta branşlarındaki ihtiyaçlarına, oto kaza branşında (Kasko, Trafik Sigortaları) içinde olması gereken teminatlar ve hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi arasından en iyi fiyatla poliçe sunmaya çalışıyoruz. Detaylı bilgi için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

 

Soru Sor
Whatsapp
Aracın Kasko Değerini Öğrenme Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by