Kasko Neleri Karşılar?

Kasko Neleri Karşılar? Farklı kasko içerikleri ve bir kazadan sonra sizi finansal olarak nasıl korudukları hakkında bilgi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Neleri Karşılar?

İster işe arabayla gidiyor olun, ister ayak işlerinizi halledin, ister hafta sonu için uzaklaşıyor olun, arabanız hayatınızın büyük bir parçasıdır. Kasko poliçesi, sizinle sigorta şirketi arasındaki bir sözleşmedir. Bir kaza veya hırsızlık durumunda sizi maddi kayıplardan korur. Bir prim ödemeniz karşılığında, sigorta şirketi poliçenizde belirtilen zararları eksi indirilebilir ödemeyi kabul eder. (Kasko Neleri Karşılar?)

Kasko Nasıl Çalışır?

Kasko sigortası, kaza, hırsızlık veya kontrolünüz dışındaki diğer olaylar durumunda finansal refahınız ve aracınız için bir güvence görevi görür.Kasko sigorta şirketiniz, araç onarımları, sağlık giderleri ve başka bir sürücüye verdiğiniz zarar veya yaralanmaları karşılayabilir. kasko poliçesinin bakımı veya genel aşınma ve yıpranmayı kapsamayacağını unutmayın. (Kasko Neleri Karşılar?)

Kasko poliçesi sizi kaza yapmaktan alıkoyamaz, ancak ciddi bir kazadan kaynaklanan ağır tıbbi faturaları ve onarım masraflarını ödemeye yardımcı olabilir. Poliçenizin ne kadar ödeyeceği, satın aldığınız araba sigortası türlerine ve seçtiğiniz limitlere bağlıdır.

Aracınızı halka açık bir yerde kullanabilmeniz için önce trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bir kaza durumunda sizi, aracınızı ve diğer sürücüleri sorumluluğa karşı korur. İnsanlara veya mülklerine verilen herhangi bir yaralanmayı karşılamak için maddi tazminat sağlar. (Kasko Neleri Karşılar?)

Kasko İçinde Neler Var?

Kasko poliçesi, doğal ve insan kaynaklı afetler sonucu araçta ve sigortalı aksesuarlarında meydana gelebilecek her türlü kayıp veya hasara karşı koruma sağlar. Bu afetler genel olarak “Doğal Afetler” ve “İnsan Yapımı Afetler” olarak sınıflandırılabilir. Doğal afetler şunları içerir; yangın, patlama, yıldırım, sel, tayfun, kasırga, fırtına, su baskını, siklon, dolu fırtınası, don, toprak kayması, kaya kayması, yangın ve depremden kaynaklanan hasarlar. (Kasko Neleri Karşılar?)

Insan kaynaklı felaketler şunları içerir: hırsızlık, ev soyma, ayaklanma veya grev, harici yollarla kaza, kötü niyetli hareket, terör faaliyeti ve karayolu, demiryolu, iç su yolu veya hava yoluyla seyahat sırasında meydana gelen hasar. Bu poliçeye ek teminatlarla araç sürücüsüne araç kullanırken kaza sigortası sağlayan ferdi kaza sigortası da dahil olabilmektedir.

Araç sahibi, araçtaki yolcular için ferdi kaza sigortasından yararlanabilir. Bir diğer zorunlu özellik, üçüncü şahıs yasal sorumluluk Sigortasıdır Mülk sahibini, kalıcı yaralanma veya ölüme neden olan bir kazadan ve ayrıca mülke gelebilecek herhangi bir hasardan kaynaklanan yasal sorumluluğa karşı korur Araçların garajda olması ve aktif olarak kullanılmaması şartıyla yangın ve hırsızlığı da kapsar. (Kasko Neleri Karşılar?)

Sigorta poliçenizin değeri, sigortacının size ödeyebileceği maksimum sigorta tutarı aracınızın kasko rayiç bedeline bağlıdır; kabaca aracınızın piyasa değerine eşittir. Bu nedenle, yeni bir araba için sigorta satın aldığınızda kasko rayiç bedeline de bakmalısınız. Bir yıl sonra kasko poliçenizi yenilediğinizde, uygulanan amortisman oranından dolayı kasko rayiç bedeliniz düşecektir.

Kasko Neleri Kapsar?

Kapsamlı bir araba sigortası planı şunları kapsar:

 1. Doğal Afetlerden Kaynaklanan Kayıp veya Hasar: Şimşek, deprem, sel, tayfun, kasırga, fırtına, siklon, heyelan vb. kontrolünüz dışındaki olaylar.

 2. İnsan Kaynaklı Afetlerden Kaynaklanan Kayıp veya Hasar: Hırsızlık, isyan, grev, terör faaliyeti gibi insan kaynaklı afetler ve karayolu, demiryolu veya su yoluyla taşıma sırasında meydana gelen herhangi bir hasar. (Kasko Neleri Karşılar?)

 3. Ferdi Kaza Sigortası: Bu, kalıcı bir sakatlık durumunda veya talihsiz bir ölüm durumunda ailenizin geleceğini güvence altına alır. Seyir halindeyken, araca binerken veya araçtan inerken sürücüde meydana gelen herhangi bir hasar için  teminat alabilirsiniz. Bazı sigortacılar ayrıca ortak yolcular için isteğe bağlı kazara teminatlar sunar. Ek teminat olarak kasko poliçesine eklenebilir.

 4. Üçüncü Şahıs Yasal Sorumluluğu: Kanunen zorunlu olan bu teminat, sizi üçüncü bir şahsın kalıcı olarak yaralanması veya ölümüyle sonuçlanan kaza sonucu meydana gelen hasarların yasal sorumluluğuna karşı korur. Ayrıca, çevredeki herhangi bir mülke verilen hasarı da kapsar. (Kasko Neleri Karşılar?)

Aracınıza kasko poliçesi yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz.

20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile Sigorta Partner AŞ. olarak, size sigorta hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Neleri Karşılar? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by