Iphone Kasko Fiyatları

Iphone Kasko Fiyatları, en uygun en avantajlı Iphone kasko fiyatları. 20'den fazla anlaşmalı sigorta şirketi hakkında detaylı bilgi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Iphone Kasko Fiyatları

Iphone kasko sigortası, herhangi bir talep yoksa para iadesi, hızlı onarım veya değiştirme gibi gerçek avantajlar sunmalıdır. İster Apple ister başka bir satıcıdan alınmış olsun, bir Iphone’un garantisi AppleCare olarak bilinir. Her iphone ile otomatik olarak gelir ve 90 gün boyunca telefon desteğinin yanı sıra bir yıl boyunca sizi herhangi bir kusura karşı korur. (Iphone Kasko Fiyatları)

Bununla birlikte Apple, Iphone’unuz için daha kapsamlı koruma için hırsızlık ve kayıp içeren AppleCare+ şunları sunar:

 • AppleCare+ garantiyi bir yıl daha uzatır ve ayrıca her iki yıl için de telefon desteği alırsınız. AppleCare+ ayrıca kırık ekranlar iki kaza sonucu meydana gelen hasar vakasını kapsar. (Iphone Kasko Fiyatları)
 • Hırsızlık ve kayıp içeren AppleCare+, AppleCare+’daki her şeyi ve telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumundaki teminatı içerir.

AppleCare+ ayrıca şunları sunar:

 • Teknik desteğe 7/24 öncelikli erişim
 • Ahizeniz, piliniz ve telefonla birlikte gelen kulaklıklar dahil aksesuarlarınız için donanım kapağı
 • Yazılım sorunlarını giderme

Her ne kadar ‘tüm dünyada geçerli’ olarak bilgi geçse de, burada anlatılmak istenen ‘tüm dünyada, ancak ülkedeki servis koşullarının elverdiği ölçüde’ olmasıdır. (Iphone Kasko Fiyatları)

Dolayısı ile resmi olarak Apple Care sahibi olsanız bile, Türkiye’de bu destek ancak sınırlı olarak verilebilmektedir. Bu aşamada insiyatif teknik servise kalmış durumda.

Yani buradaki distribütör veya teknik servis;

 • Yalnızca ürünü inceler,
 • Gerekli olması durumunda  ürünü ABD veya AppleCare’in geçerli olduğu bir ülkeye gönderir,
 • Tamirini talep eder,
 • Geri gönderilmesini bekler
 • Oluşan sevkiyat maliyetini de telefon sahibinden talep eder. (Iphone Kasko Fiyatları)

Iphone kasko fiyatları için, Iphone telefonlar da diğer telefonlar gibi telefon kasko şirketleri ile sigortalanabilir. Sağladığı koruma düzeyi, sigorta şirketlerine ve ürünlere göre değişir. Fiyatlandırma genel olarak yıllık olarak yapılır ve telefonun satış fiyatının ortalama %10’u kadardır. (Iphone Kasko Fiyatları)

Telefona Kasko Nasıl Yapılır?

Telefonlarımızı her şey için kullanıyoruz ve bu günlerde nerede olursak olalım her zaman yakınımızdalar. Telefonlar, yeni bir yere giderken GPS’imiz, adres defterimiz, kameramız ve kişisel bilgisayarımızdır. Hatta kol mesafesinde uyuyabilir, tuvalete götürebilir veya gece uyanırsanız kontrol edebilirsiniz. Ancak bu kadar yoğun şekilde hayatın içinde kullandığımız cep telefonlarının hasar görmesi, kaybolması ve hatta çalınması yaygın bir durumdur. (Iphone Kasko Fiyatları)

İşte burada telefon kaskosu devreye giriyor. Düştüğü, cebinizden çıkarıldığı veya tezgahta bırakıldığı durumlarda, telefon kaskosu en çok ihtiyacınız olduğu anda ihtiyaçlarınızı kapsamalıdır.

Telefon kaskosu için online fiyat teklifi almak mümkündür. Hangi telefon modeline sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir ve iletişim bilgileriniz de dahil olmak üzere bir dizi kişisel bilgiyi doldurmanız istenir. Aldığınız fiyat teklifinden memnunsanız, o zaman bir poliçe için başvurabilirsiniz.

Ayrıca cep telefonunuz için kasko sigortası yaptırabileceğiniz yerler aşağıdaki gibidir:

 • GSM operatör firmaları
 • İnternet ortamında ulaşabileceğiniz cep telefonu kasko şirketleri
 • Cep telefonunuzu satın aldığınız firma
 • Sigorta acenteleri
 • Teknolojik ürün satışı yapan markalar

Cep telefonu kaskosundan daha çok telefon sigortası adı ile satışı yapılan ürünler, teknolojik ürün satışı yapan mağazalarda sıklıkla karşımıza çıkar. Yıllık koruma sağlayan telefon sigortasını ek ücret farkı ile müşterisine sunan teknolojik mağazalar sıklıkla tercih edilmektedir. (Iphone Kasko Fiyatları)

Cep Telefonu Kaskosu Neleri Kapsamaz?

Cep telefonu kaskosunun hasarı karşılamadığı ana istisnalardan bazıları şunlardır:

Dikkatsizlik

Örneğin, telefonunuz arabanızın üzerindeyken yola çıkarsanız, sigorta şirketi makul özeni göstermediğiniz için talebi reddedebilir. Benzer şekilde, kasıtlı olarak sizin neden olduğunuz tespit edilen herhangi bir zarar da karşılanmayacaktır.

Gözetimsizken hırsızlık

Telefonunuzu arabanızın koltuğuna ya da bir kafede masanın üzerine bırakırsanız ve geri döndüğünüzde orada değilse, muhtemelen sigortalanmayacaksınız. Poliçe metninizi kontrol edin veya sigorta şirketinden açıklama isteyin.

Telefonunuzun kaybolduğunu veya çalındığını bildirmede gecikmeler

Telefonunuzun kayıp olduğunu en kısa sürede bildirdiğinizden emin olun. Bazı sigorta şirketleri, telefonu kendilerine ve/veya polise bildirmeden önce 24 saatten (hatta bazı sigorta şirketleri için bu süre 12 saattir) daha uzun süre bildirim yapmazsanız hasarınızı karşılamayabilirler. (Iphone Kasko Fiyatları)

Su hasarı

Telefonunuzu yıkamadan geçerken tuvalete düşürmeye veya kot pantolonunuzun içinde bırakmaya eğilimliyseniz, poliçenizin sizi su hasarını kapsadığını kontrol edin. Bazı cep telefonu kaskoları su hasarını kapsamaz. Yine, ‘makul özen’ göstermediğiniz için burada kapsanmadığınızı görebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Iphone Kasko Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by