Kasko Beyan Örneği

Kasko Beyan Örneği Nasıl Yazılır? Kasko poliçeleri hakkında detaylı bilgi ve en uygun rakamlarla teklif almak için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Beyan Örneği

Kasko beyanı, kasko hasar beyanı anlamına gelen, olası bir kaza durumunda kasko poliçesi sahibinin, sigorta şirketine yazılı olarak iletmesi gereken dilekçeyi tanımlamak için kullanılan terimdir. (Kasko Beyan Örneği)

Bir kaza geçirirseniz şunları yapmalısınız:

 • Olay yerinde güvenliği sağlayın
 • Diğer sürücülerle isim ve diğer ayrıntıları değiş tokuş edin ve bağımsız tanıkların ayrıntılarını alın. Birisi size bilgilerini vermeyi reddederse, sigortacınız onları araç kayıt numarasından takip edebilir.
 • Hak talebinde bulunmak istemeseniz bile sigortacınıza kazayı hemen bildirin
 • Kazada yaralanan biri varsa, polise sigorta belgenizi veya teminat notunuzu gösterin. Bunu olay yerinde yapamazsanız, belgeleri yedi gün içinde karakola götürün. (Kasko Beyan Örneği)
 • Bir iddiada bulunmanız gerekirse daha sonra kanıt olarak kullanabileceğiniz fotoğraflar çekin.
 • Kaskonuzdan faydalamak istiyorsanız kasko hazar beyan dilekçesi yazın ve acenteniz aracılığı ile sigorta şirketine iletin.
 • Bazı şirketlerin kasko beyan formları mevcuttur ve bilgilerle hazır olarak dilekçeyi yazabilirsiniz. (Kasko Beyan Örneği)

Kasko Hasar Beyanı Nedir?

 Kasko hasar beyanı, bir arabanın maruz kaldığı maddi zararları detaylandıran belgelerdir. Bu belge aracınızın uğradığı her türlü hasarı özetler ve parasal değeri ile ifade eder. Genellikle, bu açıklamada şunları bulacaksınız:

 • Hasarın yaşandığı tarih
 • Aracın tanımı: Araç kimlik numarası, marka, model ve üretim yılı.
 • Araç sahibinin adı.
 • Arabada önemli hasarlar: Bu, onarımları veya değiştirmeleri içerir.

Hazır formu olmayan sigorta şirketleri için sizin ksko hasar beyan dilekçesi yazmanız gerekir. Birkaç örneği yazımızda bulabilirsiniz.

 • XXX Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracımı gg/aa/yyy günü park halinde bıraktığım XYZ adresinde hasarlı bir şekilde buldum. Oluşan hasarın kasko poliçem tarafından karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

 • YYY Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracım ile gg/aa/yyy günü park etmeye çalışırken aracımı dikkatsizliğim sonucu kaldırıma çarptım. XYZ adresinde gerçekleşen olayda aracımın tamponunda hasarlar meydana gelmiştir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Oluşan hasarın kasko poliçemden karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

 • ZZZ Sigorta Hasar Servisi Müdürülüğü’ne

12345 poliçe nolu ve 06 XX 1234 plakalı aracımın ön ve arka camı ile tavan kaportasında gg/aa/yyy tarihinde XYZ adresinde park halinde bulunurken gerçekleşen dolu yağışı nedeniyle hasar oluşmuştur.

Yaşanan şiddetli dolu yaşı nedeniyle oluşan hasarın kasko poliçemden karşılanması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla

Kasko Hasar Beyanı Talebinin Sonuçları Nelerdir?

Araç kasko sigortası olası kaza durumunda sizi ve aracınızı yüksek maliyetli giderlerden korur. Bazı kasko hasar beyanlarının tazminatınızın tutarı ve sigorta priminizin fiyatı üzerinde sonuçları olabileceğini unutmayın. Bu durumda primlerinizi ödemekte zorlanıyorsanız, kasko sigortanızı ödemenize yardımcı olacak çözümler vardır. (Kasko Beyan Örneği)

Farklı durumlar karşısında kasko hasar beyanı sunuçları şunları içerebilir:

Sorumlu bir talep durumunda: İsteğe bağlı teminat veya genişletilmiş kasko sigortası yaptırmadığınız sürece, tazminatınız sınırlı olabilir ve muafiyetten siz sorumlu olursunuz . Ayrıca araç sigortanızın fiyatını artıracak bir trafik cezası ödemeniz de gerekebilir. Kasko poliçesi primindeki artış hemen değil, sözleşmeniz yenilendiğinde gerçekleşecektir. (Kasko Beyan Örneği)

Kısmen sorumlu bir iddia durumunda: Taraflardan her biri bir kusur işlediyse, her bir kişi tazminatın %50’sinden sorumludur. Daha sonra zararınız yarı yarıya tazmin edilebilir ve sigorta şirketlerine göre değişen bir süreçle kesinti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, sorumlu bir iddia durumunda, cezanız doğru oranda artabilir. (Kasko Beyan Örneği)

Sorumluluk dışı bir talep durumunda: Bu durumda, sigorta sözleşmenizde belirtilen maddelere kadar tazminat alırsınız. Son olarak, sonraki yıl kasko poliçe priminizde herhangi bir artış olmaz ve dolayısıyla sigorta priminizin uzatılmasından zarar görmezsiniz.

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile sigortalılarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Beyan Örneği Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by