Kasko Anahtar Kaybı

Kasko Anahtar Kaybı Nedir? Kaybolan Araba Anahtarları İçin Kaskoda Teminat Yoksa Ne Olur? Anahtar Kaybı Teminatlı kasko teklifleri için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Anahtar Kaybı

Kasko anahtar kaybı teminatı, kilit veya anahtarların değiştirilmesiyle ilgili masrafları karşılayarak orijinal araba anahtarlarınızı kaybetmeniz durumunda size yardımcı olur. Sigorta şirketleri anahtar kaybını ‘Anahtar Kaybı Teminatı’ ile tazmin eder. Bu, ek bir prim karşılığında kasko poliçesine eklenebilen ek bir teminattır. Teminat, teknolojik olarak gelişmiş bu çağda olduğu gibi, anahtar değiştirme maliyetlerinin geri ödenmesini sağlar ve bir anahtarın değiştirilmesi maliyetli bir durumdur. Ancak, kasko anahtar kaybı teminatı ile, pahalı araba anahtarı değiştirme maliyetlerine karşı korunabilirsiniz. (Kasko Anahtar Kaybı)

Kasko sigorta poliçesinde ek teminat olarak sunulan anahtar kaybı teminatı var ise, olası kayıp ya da çalınma durumunda

  • Kontak anahtarını değiştirme maliyeti
  • Kapı anahtarlarını değiştirme maliyeti
  • Hırsızlığı önlemek için aracı yeniden anahtarlama maliyeti kasko şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Kaybolan Araba Anahtarları İçin Kaskoda Teminat Yoksa Ne Olur?

Araba anahtarınız kaybolduğunda, eğer kasko sigortanızda anahtar kaybı teminatı yoksa bir hak talebinde bulunamazsanız, taşıdığınız diğer teminatlara bakmalısınız. Çoğu zaman, kasko sigorta poliçesi anahtarları kapsayacaktır. Eğer kasko poliçesine ek teminatlar ile anahtar kaybı teminatı ekletirseniz teminat sağlayabilir. (Kasko Anahtar Kaybı)

Uygun rakamlı ve kapsamlı kasko sigortası fiyatlarına sahip şirketleri öğrenmek ve teklif almak için uzman oto sigorta danışmanlarımızı Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Araba Anahtar Değişimi Neden Bu Kadar Pahalı?

Eviniz için bir anahtarın kopyasını almak yüksek bir maliyete neden olmaz, peki araba anahtarlarını kaybetmekle ilişkili neden bu kadar yüksek bir maliyet çıkmaktadır? Çok alakalı sorunuzun cevabı, oldukça basit bir şekilde söylemek gerekirse, teknolojidir. (Kasko Anahtar Kaybı)

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

90’lı yıllardan önce, anahtarlarınızı arabanıza kilitlediğinizde veya hatta onları yanlış yere koyduğunuzda, bu çok da önemli değildi. Herhangi bir hırdavatçıda, oto çilingirinde veya araba galerisinde yedek bir araba anahtarı bulabiliyordunuz. Anahtarı değiştirmek oldukça kolaydı, çünkü o sadece kontağa takıp çalıştırabileceğiniz basit bir metal anahtardı. Modern araçlarda bu tür bir anahtar hala mevcut olsa da, genellikle anahtar muhafazasının içinde bir güvenlik katmanı görevi gören bir aktarıcı bulunur. (Kasko Anahtar Kaybı)

Araç hırsızlıklarının sayısı arttıkça, gelişmiş anahtar teknolojisine olan ihtiyaç da arttı. Teknolojideki bu gelişmeler, araba anahtarı değiştirme fiyatlarını da doğru orantılı olarak çok daha pahalı hale getirdi. (Kasko Anahtar Kaybı)

Akıllı Anahtarların Maliyeti Nedir?

Bir lazer, sustalı veya akıllı anahtar ile donatılmışsa, fahiş bir anahtar değiştirme maliyeti ödemeyi bekleyebilirsiniz. Akıllı anahtarla gelen akıllı bir arabanız olduğunda kulağa harika geliyor olabilir. Güncek kullanımda anahtar size bir düğmeye basarak kontağı başlatma, alarmı tetikleme ve motoru devre dışı bırakma gücü verecektir.

Bu tuşlar ayrıca sensör etkinleştirildiğinde kapıların açılmasını tetikleyecek şekilde programlanmıştır, böylece bir düğmeye basmanız bile gerekmez. Sadece pahalı değiştirme cihazı için ödeme yapmakla kalmaz, aynı zamanda bu cihazı sadece aracınızda kullanılabilecek şekilde programlamak için bayinize götürmeniz gerekir. (Kasko Anahtar Kaybı)

Anahtar, hırsızlığı önlemek için yuvarlanan kodlar kullandığından, değiştirilmesi oldukça pahalıya mal olabilir. Akıllı anahtarların maliyeti aracınızın marka ve model yılına göre, kullanılan teknolojiye göre değişir. (Kasko Anahtar Kaybı)

Anahtar Kaybı Teminatı: Özellikler ve Faydalar

Anahtar değiştirme teminatı talep ederek, yeni bir araba anahtarının onarımı veya değiştirilmesi için yapılan masrafları geri alabilirsiniz. Bu politika bazı şaşırtıcı özellikler ve avantajlarla birlikte gelir:

  • Temel olarak, bir anahtar kaybı teminatı, anahtarların değiştirilmesi veya çalınması için teminat sağlar. Ayrıca anahtarlı kilit setinin onarım veya değiştirme masraflarını da karşılar.
  • Anahtar kaybı teminatı kasko poliçesine eklendiğinde poliçe tutarına ek bir prim eklenir. Bu nedenle, sigorta şirketine bu teminattan yararlanmak için ödenmesi gereken tam tutarı sormanız önerilir.
  • Bu teminat, teminatın nasıl talep edilebileceğine ilişkin bir üst sınırla birlikte gelir. Bu nedenle, araba anahtarlarınız konusunda çok dikkatli olmalısınız. (Kasko Anahtar Kaybı)

Teminatlar; ek teminatlar ve ek hizmetler kasko şirketlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kasko anahtar kaybı teminatı hakkında detaylı bilgi ve en uygun rakamlarla kasko teklifi almak için Oto Sigorta Uzmanımıza Hemen Ulaşın. 0(850) 346 1130 

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Anahtar Kaybı Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by