Tek Taraflı Kazalarda Kasko

Tek Taraflı Kazalarda Kasko Nasıl İşler? Tek taraflı kazalarda kasko sürecini yazımızdan öğrenin. Uygun rakamlı kasko teklifleri için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Tek Taraflı Kazalarda Kasko

Tek taraflı kazası, bir araçla başka bir araca, yayaya ya da ağaç, duvar gibi yerlere bir hasar vermek koşuluyla meydana gelen kazadır. Bir araba kazası geçirdiğinizde, herkesin güvende olduğundan emin olmak, yasalara uymak ve kasko sigorta talep sürecini başlatmak için atmanız gereken bazı adımlar vardır. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

Aşağıdaki adımlar, bir araba kazası geçirdiyseniz, kazada kusurlu olsanız da olmasanız da, vermeniz gereken önemli kararlar konusunda size rehberlik edebilir.

1. Kendinizi yaralanmalara karşı kontrol edin

Yaralıysanız, 112’i arayın veya başka birinden bunu yapmasını isteyin. Ciddi şekilde yaralandıysanız, hareket etmemeye çalışın ve acil durum için sağlık personelini bekleyin.

2. Yolcularınızın sağlığını kontrol edin

Hareket edemeyecek kadar incinmediysen, arabandaki diğer yolcuları kontrol et. Herhangi biri yaralandıysa, acil servisleri arayın veya etraftaki bir kişiden yardım aramasını isteyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

3. Güvenliği sağlayın

Yapabiliyorsanız, yolun kenarına veya kaldırıma geçin. Arabanızı sürmek güvenliyse ve bulunduğu yerde tehlike oluşturuyorsa, onu yolun kenarına çekin. Aksi takdirde, olduğu yerde bırakın ve kendinizi emniyete alın. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

En avantajlı ve uygun fiyatlı kasko seçenekleri ile Sigorta Partner AŞ. olarak sigortalılarımıza hizmet sunmaktayız. Trafik sigortasının tamamlayıcısı olan kasko sigortası satın almak için 0(850) 346 1130  hatlı numaradan Bize Ulaşın.

4. 112’yi arayın

Bir kazada ister küçük bir çamurluk hasarı olsun ister büyük bir çarpışma olarak kabul edilsin, polisi aramak önemlidir. Tek taraflı kazalarda polis çağırmanız önemlidir. Müdahale görevlileri bir kaza raporu dolduracak ve olay yerini belgeleyecektir.

5. Yardım için bekleyin

Motorunuzu kapatın, dörtlü flaşörlerinizi açın ve diğer araçları yavaşlamaları için uyarmak için acil durum araç kitinizdeki yol işaretlerini kullanın. Yol yardımı, aracınız bozulursa tekrar yola çıkmanıza yardımcı olur ve neredeyse tüm kasko sigortası poliçesi bu seçeneği içerir. Çoğu kasko sigortası şirketi, doğrudan yol yardımı sağlamak veya müşteri adına hizmetler düzenlemek için mevcut bir iş ağıyla ortaklık kurar. Yol yardımı için sigorta şirketini aradığınızda, firma durumunuza en yakın ve en uygun servis sağlayıcıyı gönderecektir. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

6. Bilgi alışverişi

Sizin ve herhangi bir yolcunun yaralanmadığından emin olduktan sonra, diğer sürücü ile iletişim ve sigorta bilgilerini paylaşın. Sürücülerin bir kazadan sonra paylaşması gereken en önemli bilgiler şunlardır:

 • Tam ad ve iletişim bilgileri
 • Sigorta şirketi ve poliçe numarası
 • Sürücü belgesi ve plaka numarası
 • Araç tipi, rengi ve modeli
 • Kaza yeri

Bir sigorta talebinde bulunduğunuzda, talebinizi inceleyen eksper, hasar gören araçların/malların incelenmesine, sizin ve kazaya karışan diğer tarafların sağladığı bilgilere ve polis raporu gibi destekleyici belgelere dayanarak kimin hatalı olduğunu belirleyecektir. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

7. Kazayı belgeleyin

Kendinizi korumaya yardımcı olmak için, aşağıdaki adımların atılmasını önemlidir:

 • Görevlileri tanımlayın.
  Polis geldiğinde, yanıt veren tüm görevlilerin adını ve yaka kartı numarasını alın.
 • Bir kopyasını alın.
  Kaza tutanağının bir kopyasını nerede bulabileceğinizi mevcut polis memurlarına sorun. Bir kasko sigortası talebinde bulunduğunuzda sigorta şirketi raporun bir kopyasını isteyecektir.
 • Fotoğraf çekin.
  Aracınızın farklı açılardan fotoğraflarını çekerek, varsa her iki araca verilen hasarı yoksa tek taraflı kazada hasar verilen yeri de gösterecek şekilde kazayı iyice belgeleyin. Diğer arabanın plakasının fotoğrafını çekmek de iyi bir fikir olabilir. Tazminat talebinizi desteklemeye yardımcı olması için hasar süreci sırasında kasko sigorta şirketi ile fotoğrafları paylaşmanız gerekir.
 • İsimleri kaydedin.
  Diğer araçtaki yolcular da dahil, olaya karışan tüm tarafların adlarını ve adreslerini yazın.
 • Tanıklarla konuşun.
  Kazada görgü tanığı varsa adlarını ve iletişim bilgilerini de not alın.

Tüm bu belgelerin düzenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olmak için boş bir kaza tespit tutanağını aracınızda bulundurmanızı öneririz. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

8. Sigortacınıza haber verin ve hasar sürecini başlatın

Olay yerindeyken sigortacınızı aramak veya varsa sigortacınızın mobil uygulamasını kullanarak talebinizi bildirmek isteyebilirsiniz. Bu şekilde, talebinizi işleme koymak için neye ihtiyaç duyacaklarını ve talep sürecinde neler beklemeniz gerektiğini size tam olarak söyleyebilirler. Aracınız hasar görürse, sigorta şirketi aracın doğrudan yetkili ya da anlaşmalı bir servise çekilmesini sağlayabilir. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

Bir kaza, en deneyimli sürücülerin dahi başına gelebilir, ancak bu adımları izlemek sizi gereksiz endişelerden korumaya yardımcı olacaktır. Bu şekilde tek taraflı kazalarda aracınızın mümkün olan en sorunsuz ve hızlı şekilde onarılması için sigorta şirketinizle çalışmaya odaklanabilirsiniz. (Tek Taraflı Kazalarda Kasko)

Soru Sor
Whatsapp
Tek Taraflı Kazalarda Kasko Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by