Kasko Yaptırmak Caiz Mi?

Kasko Yaptırmak Caiz Mi? Araç Kasko Sigortası Caiz Mi? yanıtları yazımızda. Aracınıza özel teklifler için Bize Ulaşın. 0(850) 346 1130

Kasko Yaptırmak Caiz Mi?

Kasko araç sigortası kişilerin yoğun şekilde talep ettikleri bir hizmettir. Olası kaza durumunda faydalanmak üzere yaptırılan araç kasko sigortası konusunda bazı bireyler helallik haramlık durumunu merak etmektedir. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

Aracınıza beklenmedik anlarda gelebilecek zararları karşılayan kasko sigortası, sigorta yaptırdığınız şirketin anlaşmalı olduğu servislerde ya da yetkili servislerde kullanılabilmektedir. Sadece mini kasko satın alabildiğiniz gibi, dilerseniz cam muafiyeti, yanlış yakıt dolumu, mini onarım ve yol yardımı gibi ek teminatlarla genişletilmiş kasko sigortası da satın alabilirsiniz. Yıllık olarak aracınız için yapılan kasko sigortasında, sigorta şirketlerine göre değişen taksitle ödeme imkanı da mevcuttur. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

Kasko araç sigortası ile temelde aracınızın kaza durumunda alacağı hasarın giderilmesi hedef alınmıştır. Yine şirketlere göre değişen, yaşı 15’i geçmeyen araçlara yapılabilen kasko araç sigortası, aslında sizin zaten maddi olarak karşılığını verdiğiniz hizmetin size geri dönüşüdür. Kasko Yaptırmak Caiz Mi? diye soran vatandaşlar için Din İşleri Yüksek Kurulundan yetkili kişiler ” Sigorta yapılan aracın helal olması durumunda sigorta yaptırmanın da helal olacağı ” durumunu beyan ediyorlar. İlgili açıklamalara internet ortamı içerisinde ulaşabilirsiniz. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

Araç Kaskosu Yaptırmak Caiz Midir?

Din İşleri Yüksek Kurulundan yetkili kişiler Kasko Yaptırmak Caiz Mi? sorusuna ”Kasko yapılacak araç helal para ile satın alınmışsa sigorta yapılabilir, aracı sigorta şirketi için de sigorta poliçesinin kesilmesi caizdir.” bilgisi ile araç kasko sigortası yaptıracak kişilere olumlu yanıt veriyor. (Araç Kaskokusu Yaptırmak Caiz Mi?)

Aracınız için kasko sigortası yaptırabilir, vade farkı olmadan taksitler şeklinde poliçe tutarınızı ödeyebilirsiniz. Beklenmedik olası kaza  durumunda aracınızla ilgili tüm ve onarım işlemleri kasko sigortası ile karşılanırken, siz de kasko poliçesi yaptırmanın keyfini çıkarın.(Araç Kaskokusu Yaptırmak Caiz Mi?)

Kasko Araç Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Kendisini ve aracını güvence altına almak isteyen herkes kasko araç sigortası yaptırabilir. 18 yaşını doldurmuş ve üzerine araç bilgileri bulunan her birey kasko araç sigortasından faydalanabilir. (Araç Kaskokusu Yaptırmak Caiz Mi?)

Aracınıza uygun, size en avantajlı teklifi 20’den fazla anlaşmalı şirketimiz ile sunuyoruz.

Sigorta Partner AŞ. olarak 700’ün üzerinde memnun sigortalılarımızın yorumlarını okumak için Tıklayın. 0(850) 346 1130

Kasko Araç Sigortası Avantajları Nelerdir?

Kanunlarımıza göre, araca trafik sigortası yaptırmak zorunludur ancak trafik sigortası kaza durumunda yalnızca karşıdaki aracın belli bir tutara kadar hasarını karşılar. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

Ancak kasko araç sigortası sizi ve aracınızı mali ve yasal yükümlülüklere karşı korur. Öte yandan, kapsamlı bir sigorta poliçesi, aracınızı kaza, yangın, hırsızlık, kasırga, sel vb. nedenlerle oluşabilecek hasarlara karşı teminat altına alır. Bu teminatın yanı sıra üçüncü şahısların sorumluluklarını da kapsar. İşte beş ana kasko araç sigortası avatajı:

1. Sigortalı aracın hasarı ve kaybı

Aracınızın bir kaza, yangın veya kendi kendine tutuşma nedeniyle hasar görmesi durumunda korunursunuz. Ayrıca hırsızlık, grev, isyan, terör gibi sebeplerle araç zarar görürse, sigorta poliçeniz bunları karşılar. Kasko sigortasının bir başka  faydası  da, demiryolu, iç su yolları, hava, karayolu veya çekici ile taşıma sırasında meydana gelen kayıp veya hasarı kapsamasıdır. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

2. Ferdi kaza teminatı

Kasko sigortasının bir diğer avantajı da önceden belirlenmiş bir tutarda ferdi kaza sigortası sunmasıdır. Ferdi Kaza sigortası, kalıcı tam maluliyete, kaza sonucu ölüme karşı koruma sağlar. Ayrıca bu teminat, diğer yolcular için de kasko poliçesi ile önceden belirlenmiş bir tutar üzerinden isimsiz olarak (aracın oturma kapasitesine göre maksimum) alınabilir. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

3. Geniş Servis Bakım Onarım Ağı

Kasko şirketleri ülke genelinde geniş birservis bakım onarım ağına sahiptir. Bu, ihtiyaç olması durumunda tüm bu konumlarda nakitsiz hizmet almanızı sağlar. Bu özellik, aracınızda herhangi bir hasar olması durumunda onarım hizmetlerinden yararlanmanızı kolaylaştırır.

4. Karşı tarafın mal ve can zararlarını karşılama

Aracınız, üçüncü şahısların mallarının zarar görmesine veya kaybolmasına neden olan bir kazaya karışmışsa, kasko sigortası kapsamındadır. Ayrıca üçüncü bir kişinin yaralanması veya ölümü durumunda herhangi bir yasal yükümlülükle karşı karşıya kalırsanız, kasko sigortanız sizi buna karşı korur. (Kasko Yaptırmak Caiz Mi?)

5. Hasarsızık indirimi

Kasko sigortasına sahip olmanın en büyük avantajlarından biri hasarsızlık indirimidir. Sigortalı araç, hasarsız her yıl için bu avantajdan yararlanabilir. Bu, araç kasko sigortasını daha da uygun hale getiren primde indirim olarak mevcut olabilir.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Yaptırmak Caiz Mi? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by