Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz? Kasko içeriği ve uygun rakamlarla teklif almak için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130 

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Araba sahibi olmak beraberinde bir takım ekstra maliyetleri de beraberinde getirir. Bir araba satın almak başlı başına maliyetli bir iştir, ancak bakım ve onarım giderleri, devam eden giderler listesine eklenir ve ihmal edilemez. Gelecek öngörülemez, masraflara yol açabilecek durumlar da öyle. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

Mali korumanızı sağlamak için, öngörülemeyen ve talihsiz durumlarda kasko poliçesi satın almak akıllıca olacaktır. Kasko poliçesi sizi hırsızlık, kaza vb. durumlarda yapılan masraflardan kurtaracaktır. Araç kasko sigortası satın alırken poliçe kapsamı, istisnalar, hüküm ve koşullar, eklentiler ve ayrıca hasar ödeme prosedürünü anlamak zorunludur.

Kasko Poliçesinin İşleyiş Süreci Nasıldır?

Talihsiz bir kaza ile karşılaşmanız durumunda en kısa zamanda sigorta şirketine haber vermeniz tavsiye edilir. Bulunduğunuz yer veya kusur ne olursa olsun derhal ilgili sigorta şirketine haber vermelisiniz. Ayrıca tazminat talebinde bulunmak için gerekli prosedur ve belgelerle ilgili olarak müşteri desteğinden yardım alabilirsiniz. Açıkça, daha sorunsuz ve daha hızlı bir talep süreci için talep başvurusu ile birlikte sunulması gereken belgeleri anlayın. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

Birçok sigorta şirketi, bir kasko poliçesi talebinin kaydedilmesi sırasında ibraz edilmesi için bazı evraklara ihtiyaç duyar. Genel olarak, tıbbi faturalar, araba tamir faturaları gibi belgeler ve ayrıca bir polis şikayet tutanağı fotokopisi kanıt olarak kullanılabilir. Sorunsuz bir kasko süreci için gerekli tüm bilgi ve belgeleri sağlamanız önerilir. Kazayla ilgili tüm bilgileri sigortacıya verdiğinizden emin olun.

Talep formuyla birlikte göndermeniz gerekeceğinden, kaza sırasında yapılan masrafların tüm kayıtlarını saklayın. Tüm belgelerinizin birden çok kopyasını yazdırın ve hızlı başvuru için güvenli bir yerde saklayın. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

Bir kaza ile karşılaşmanız durumunda panik yapmayın. İlk olarak, siz veya başka biri yaralandıysa, yardım bulun. Mümkün olan en kısa sürede tibbi yardım aldığınızdan emin olun. Ayrıca, polisi de bilgilendirin.

Mumkunse kaza yerinin fotoğraflarını telefonunuza çekin, bunlar da kanıt olarak sunulabilir. Bazen sigorta şirketi, size sigorta tazminatı odemelerini sağlamadan önce kaza yerini incelemesi için temsilcisini gonderir. Temsilciye yardım sağlamak ve taleple ilgili tüm formaliteleri yerine getirme sorumlulugunuzdadır. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

Bununla birlikte, bir hak talebinin kaydedilmesi sırasında ortaya çıkan bazı sorunlar olabilir Bu yasal bir prosedürdür ve bu nedenle sabırla dosyalanması gerekir. Talep dosyalama süreci oldukça basit ve kolaydır, ancak dikkatli bir şekilde takip edilmezse talebiniz reddedilebilir.

Kasko Şirketinin Talebi Reddetme Nedenleri

Bir araba sigortası talebinde bulunmak basit ve kolay bir süreç olsa da, taleplerin şirket tarafından reddedildiği zamanlar vardır. Bu tür durumlar sıklıkla meydana gelmez, ancak meydana geldiklerinde neyin yanlış gittiğini ve nedenini anlamak zorunludur. Aşağıda, sigorta şirketinizin tazminat ödemesini reddedeceği birkaç durum bulunmaktadır. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

1.Sigortalının İhmalinden Kaynaklanan Kazalar

Kazalar her zaman, her yerde olabilir. Kaza, ihmaliniz nedeniyle gerçekleşse bile, iddia reddedilebilir. Sigorta şirketi, poliçe şartlarının ötesinde bir şeyi isteyerek yaptığınızı düşündüğünde, tazminat talepleri reddedilebilir. Bu tür faaliyetler arasında alkollü araç kullanma veya geçersiz sürücü belgesi sayılabilir. Alkol veya herhangi bir sarhoş edici madde etkisi altındayken bir kaza meydana gelirse, bu sadece yasa dışı olmakla kalmaz, aynı zamanda sigortacının da talep başvurunuzu reddetme hakkı vardır.

2.Yaralanmalı Kazalarda Tıbbı Yardım Almama

Bir araba kazası sonucu meydana gelen yaralanmalar için derhal tibbi tedavi görmeniz önemlidir. Aksi takdirde, sigorta şirketinden karşı argümanlar gelebilir. Sigorta şirketi, yaralanmaların kazadan kaynaklanmadığını sorgulayabilir. Ancak, kazadan hemen sonra tibbi tedavi gördüğünüze dair belgeli kanıtlar (hastaneden tibbi faturalar veya doktor tedavi sertifikaları) sunarsanız, sigortanızı talep etmek için güçlü bir noktanız olacaktır. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

3.Kaza Kanıtı Toplamama

Kasko talebinde bulunmak istiyorsanız, kaza sonucu oluşan hasar ve yaralanmaların fotoğraflarını çekmeniz gerekmektedir. Araç yerinden ayrılmadan önce bunu yapmazsanız, sigorta şirketi kasko talebinizi reddedebilir.

Bu ve bunun gibi dendenlerden dolayı kasko poliçeniz hasar için ödeme yapmayabilir. Burada kasko poliçesi teminatlarını detaylı olarak bilmeni avantajınıza olacaktır. Uzman oto sigorta danışmalarımız size kasko poliçesinin içeriği hakkında detaylı verecek ve en uygun rakamlarla teklifler sunacaktır. (Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?)

20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile Sigorta Partner AŞ. olarak, size oto sigorta branşında hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Size ve aracınıza en uygun kasko poliçesi için uzman sağlık ekibimiz ile görüşün. En uygun fiyatlarla teklif almak bizi hemen arayın. 0(850) 346 1130 

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by