Genişletilmiş Kasko Nedir?

Genişletilmiş Kasko Nedir? Ana teminatları ve ek teminatları nelerdir? Uygun rakamlar ile genişletilmiş kasko sahibi olmak için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Genişletilmiş Kasko Nedir?

Genişletilmiş kasko, belirli bir poliçe türü değil, daha çok teminat türlerinin bir kombinasyonudur. Genişletilmiş kasko tipik olarak, aracınızın hasar görmesi durumunda ödeme yapan, çarpışma ve kapsamlı sigorta ile yaralanmaları ve başkalarına verdiğiniz zararları ödeyen sorumluluk sigortasını birleştirir.

Yeni bir arabanız varsa, aşırı hava koşullarına sahip bir yerde yaşıyorsanız veya otomobil kredisi kullandıysanız genişletilmiş kasko yaptırmak isteyebilir veya buna ihtiyac duyabilirsiniz. Genişletilmiş kasko, devlet tarafından zorunlu kılınan trafik sigortasından daha maliyetli olabilir ancak aracınız için daha fazla koruma sağlar. (Genişletilmiş Kasko Nedir)

Genişletilmiş kasko, çoğu durumda arabanızı koruyabilen teminat türlerinin bir kombinasyonunu ifade eden bir terimdir. Ancak bu ekstra korumanın bir bedeli vardır. Daha fazla durumu kapsadığı için, genişletilmiş kasko, yalnızca başkalarına verdiğiniz yaralanmaları ve zararları ödeyen trafik sigortasından daha yüksek fiyatlıdır. Avantajlı fiyatlarda genişletilmiş kasko sigortası bulmak için uzman oto sigorta danışmanlarımızdan Bilgi Alın. 0(850) 346 1130

Genişletilmiş Kasko Neleri Kapsar?

Genişletilmiş kasko, hava koşullarından dolayı arabanızın hasar görmesi, bir arıza nedeniyle meydana gelen kaza, bir hayvana çarpma veya vandalizm dahil olmak üzere çoğu senaryo için teminat sağlar. Aracınızın çalınması durumunda aracınızın güncel değerini bile öder.

Yeni araç değiştirme, acil yol yardımı veya özel parça ve ekipman kapsamı gibi ekstra teminatlar istiyorsanız, bunları genişletilmiş kaso poliçesine ayrı olarak eklemeniz gerekebilir. (Genişletilmiş Kasko Nedir)

Trafik sigortası, aracınızdaki hasarı kapsar ve başka birinin yaralanmasından veya zarar görmesinden sorumlu olmanız durumunda sizi mali olarak korur.Araba sigortası, siz veya yolcularınız bir kazada yaralanırsanız veya sigortasız veya sigortasız bir sürücü tarafından aracınıza çarpılırsa, tıbbi faturaları da ödeyebilir. Poliçeniz, sizin ve sigorta şirketinin üzerinde mutabık kalınan belirli teminatlar çerçevesinde sizi korur. (Genişletilmiş Kasko Nedir)

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Genişletilmiş Kasko Ana Teminatları Nelerdir?

Genişletilmiş kasko ana teminatları aşağıdaki gibidir:

 • Bir Araca Çarpma
 • Bir Aracın Sizin Aracınıza Çarpması
 • Aracın Düşmesi, Devrilmesi, Yuvarlanması
 • Aracın Çalınması-Hırsızlık (Kısmi ya da tam olarak)
 • Aracın Yanması
 • Üçüncü Şahısların Aracınıza Verdiği Zararlar

Genişletilmiş Kasko Ek Teminatları Nelerdir?

Genişletilmiş kasko poliçesini eklenebilecek ek teminatlar aşağıdaki gibidir:

 • Deprem ve volkanik patlamalar ve sel baskınlarının neden olduğu hasarlar gibi doğal afetlere karşı korur.
 • Terör, savaş, olağanüstü hâl gibi durumlarda askeri müdahalede aracın zarar görmesi gibi durumlarda korur.
 • Enflasyon teminatı, hasar durumunda aracın değerini enflasyona karşı korur. (Genişletilmiş Kasko Nedir)
 • Kullanım kaybı teminatı, aracın kaza sonucunda yürümez halde olduğu durumlarda sigortalıya araç tahsisi sağlar.
 • Alevsiz yangın teminatı, araç içinde ve döşemede tütün ve benzeri maddelerin yol açabileceği hasarlara karşı korur.
 • Hukuksal koruma teminatı, dava veya yasal takip sonucunda ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar, teminat kapsamına dahil olup, kasko sigortasına ek teminatlar da eklenebilir.
 • Sadece aracı değil, araç sahibi ve araçta bulunanları da kapsayan sürekli maluliyet ve ölüm teminatını da kapsayan genişletilmiş kasko, küçük prim ve değişim garantili kasko poliçelerine dahil edilebilir.
 • Yabani hayvanların verdiği zararlara karşı korur. (Genişletilmiş Kasko Nedir)
 • İkame araç teminatı, araç tamiri sırasında sigortalıya kullanması üzere temin edilecek aracı kapsar.
 • Eskime payı düşmeme teminatı, aracın hasar nedeniyle tamir edilirken değiştirilen hasarlı parçalarının yerine yenilerinin takılmasını sağlar.
 • Genişletilmiş kasko teminatı istenirse yurt dışında da kullanılmak üzere genişletilebilir.
 • Yardım hizmet teminatı ile araç çeşitli nedenlerle hareket ettirilemez ise araç ve içindekiler ücretsiz olarak desteklenecektir.
 • Genişletilmiş kasko, hasarsızlık indirimini etkilemeyecek şekilde küçük hasarlar için hükümler içerebilir. Bu sayede kırılan camlar, hasarlı aynalar gibi çok ciddi olmayan ama maliyetli hasarlar, kolaylıkla ve hiçbir ücret ödemeden onarılabilmektedir.
  Küçük onarım hizmetleri, kilit fiyatları, etik iddialar, kemirgen hasarı sigorta planlarına dahil edilebilir. (Genişletilmiş Kasko Nedir)

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla şirket ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile size sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık sigortası sürecinde tanıştığımız sigortalılarımızın diğer sigorta branşlarındaki ihtiyaçlarına, oto kaza branşında (Kasko, Trafik Sigortaları) içinde olması gereken teminatlar ve hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi arasından en iyi fiyatla poliçe sunmaya çalışıyoruz. Detaylı bilgi için uzman sağlık ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.  Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Genişletilmiş Kasko Nedir? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by