Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır? Kaskoda Yaş Sınırı Nedir? Uzman oto sigorta danışmanlarımızdan aracınıza uygun kasko teklifleri için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Bir kasko poliçesi dönemi, bir sigorta poliçesinin geçerli olduğu zaman çerçevesidir. Başlangıç ​​tarihi ve bitiş tarihi, poliçenizi yenilemediğiniz sürece belgeleriniz, ödemeleriniz ve teminatınız üzerindeki son tarihlerdir. (Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?)

Örneğin, belirli bir tarihte başlayan ve tam olarak bir yıl sonra biten yeni bir kasko sigortası poliçesi aldığınızı varsayalım. Bu bir yıllık süre, sigorta poliçenizin süresidir. Politikanız bu süre zarfında yürürlüktedir. (Kasko Yaş Sınırı)

Kasko Kaç Yaşındaki Araçlara Yapılır?

İsyan ve grev, yangın ve hırsızlık, terör eylemi, deprem ve heyelan ,sel ve fırtına gibi teminatların içinde olduğu kasko poliçesinde Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen, kasko poliçesinin yapılabilmesi için araçlara 15 yıllık olma sınırı bulunmaktadır. Kasko yaş sınırı olarak da adlandırılan bu uygulama ile 15 yaş üstü araçlara kasko yapılamazken, 10 yaş üstü araçlara da kasko yapan sigorta şirketi oldukça azdır. Sigorta şirketlerine göre değişen bu süreçten büyük araçlar, sigorta teminatları çerçevesinde teminat içine alınamaz.

Trafik sigortasından farklı olarak kasko poliçesi, karşı tarafın değil sizin aracanızın hasarını teminat altına alır. Zorunlu olan trafik sigortasına ek olarak kasko poliçesinin yapılması olası kaza ya da afet durumları düşünüldüğünde avantajınıza olacaktır.

Aracınıza uygun kasko poliçesi teklifleri için uzman oro sigorta ekibimiz ile hemen iletişime geçin. Taksitle ödeme kolaylığı ile siz de kasko sahibi olun. 0(850) 346 1130 (Kasko Yaş Sınırı)

Kasko Poliçesi Dönemleri Nasıl Çalışır?

Poliçe süreniz, poliçenizin başladığı güne göre belirlenir ve bu, ayın herhangi bir günü olabilir. Her zaman ayın veya yılın başında başlamaz. Başlangıç ​​tarihini satın alma sırasında siz seçersiniz. (Kasko Yaş Sınırı)

Satın alma sırasında herhangi bir sigortanız yoksa, başlangıç ​​tarihini sürüşe başlamayı planladığınız tarihte veya öncesinde ayarlayın. O zaman, sigortasız araba kullanırken yakalanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. (Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?)

Kasko sigortası şirketlerini değiştirirken poliçe süreleri de önemlidir. Örneğin, mevcut poliçe sürenizin bu ayın 20’sinde sona erdiğini varsayalım. Bu, teminatsız kalmamanız için yeni poliçenizin 20’sinde veya daha önce başladığından emin olmak isteyeceğiniz anlamına gelir. (Kasko Yaş Sınırı)

Poliçe dönemi tarihlerinizi birkaç yerde listelenmiş olarak bulabilirsiniz. Sigorta belgenizi ve beyan sayfasını kontrol edin. Politika bilgilerini her zaman orada bulabileceksiniz. Poliçe başlangıç ve bitiş süreniz evraklarınızın çoğunda listelenecektir, ancak emin değilseniz acentenize ne olduğunu da sorabilirsiniz. (Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?)

Kasko Yaş Sınırı Nedir?

Kasko yaş sınırı Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen, kasko poliçesinin yapılabilmesi için araçlara verilen süredir ve ülkemizde kasko yaş sınırı 15 yıldır.

Bir poliçe süresinin önemli bir işlevi, ödemenizin son tarihini belirlemesidir. Tam ödeme yaparsanız, ödemenizin vadesi geldiğinde poliçeniz başlar. Aylık ödeme yaparsanız, ödemenizin vadesi, orijinal poliçe başlangıç ​​tarihiniz olan ayın aynı günü olacaktır. (Kasko Yaş Sınırı)

Örneğin, poliçenize 20 Haziran’da başladığınızı varsayalım. Bu durumda, aylık ödemeleriniz her ayın 20’sinde ödenecektir. Priminizin tamamını öderseniz, bir sonraki ödemeniz poliçe süresi sonunda; bu da ayın 20’sinde olacak. Tüm ödemeler, poliçenin başladığı tarihe göre yapılacaktır. (Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?)

Kasko Poliçe Süreniz Bittiğinde Ne Olur?

Bir kasko poliçe süresi sona erdiğinde, poliçeniz yenilenmek üzere hazırdır. Poliçenizi ister saklayıp yenileyebilirsiniz, isterseniz yeni bir sigorta şirketine geçiş yapabilirsiniz. (Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır?)

Ödemenizin ne zaman yapılacağını bilmeniz için poliçe dönemi tarihlerinizi bilmek her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca, dönemin sonunda geçiş yapmayı planlıyorsanızen uygun rakamlarla kasko poliçesi satın almanız için uzman oto sigorta danışmanlarımızdan teklif alabilirsiniz. 

Bazı ender durumlarda, bir poliçe yenilenmeyebilir, bu da sigorta şirketinizin mevcut poliçeniz sona erdikten sonra sigortanızı iptal ettiği anlamına gelir. Mevcut poliçeniz sona ermeden önce, isteseniz de istemeseniz de yeni bir sigorta şirketi aramanız gerekmektedir. Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile sigortalılarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. (Kasko Yaş Sınırı)

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Kaç Yaşına Kadar Yapılır? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by