Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko Teklifi Nasıl Alınır? En uygun fiyatlı kasko teklifleri için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130 20'den fazla şirketten aracınıza uygun kasko teklifleri için Bize Ulaşın.

Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

Sigorta primi, bir sigorta poliçesi için ödediğiniz para miktarıdır. Sağlığınızı, arabanızı, evinizi, hayatınızı ve diğerlerini kapsayan poliçeler için sigorta primleri ödersiniz. Sigorta primleri yaşınıza, teminat türüne, teminat miktarına, sigorta geçmişinize ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Bir sigorta poliçesini her yenilediğinizde primler artabilir.

Çoğu sigorta şirketi, kasko teklifi için çevrimiçi seçenekler, otomatik ödemeler, kredi ve banka kartları, çekler, havaleler, kasiyer çekleri ve banka çekleri dahil olmak üzere faturanızı ödemek için çeşitli yollar sunar. Kağıtsız faturalandırma seçeneklerine kaydolursanız veya minimum ödeme yapmak yerine tüm tutarı bir kerede öderseniz indirim almaya hak kazanabilirsiniz. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)

Kasko teklifi alırken kişisel bilgilerinize ve aracınınız bilgilerine ihtiyaç vardır. Online olarak birçok sigorta şirketinden fiyat teklifi alabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır.

  • İsim Soyisim
  • TC kimlik numarası
  • Aracın plakası
  • Ruhsat Seri
  • Ruhsat No

Kasko Teklifinde Sigorta Primleri Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigorta primleri için belirlenmiş bir maliyet yoktur. Komşunuzla aynı araca sahip olabilirsiniz ve aynı sigorta kapsamına sahip olsanız bile kasko için daha fazla (ya da daha az) sigorta primi ödeyebilirsiniz. Kasko sigortası fiyat ve politikaları karşılaştırmak için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Sigorta şirketleri, sigorta primlerini hesaplarken çeşitli faktörleri göz önünde bulundurur:

  • Yaşınız. Sigorta şirketleri yaşınıza bakar çünkü bu, sigortayı kullanmanız gerekip gerekmediğini tahmin edebilir. Sağlık sigortası ile gençlerin tıbbi bakıma ihtiyaç duyma olasılığı daha düşüktür, bu nedenle primleri genellikle daha ucuzdur. Primler, insanlar yaşlandıkça ve daha fazla tıbbi hizmete ihtiyaç duyma şansı arttıkça artar. Ve genç sürücüler de deneyimsiz olduklarından araç kasko sigortaları daha pahalı olabilmektedir. Aynı şekilde, refleksleri daha yavaş olan yaşlı sürücüler de daha fazla kasko primi ödeyebilirler.
  • Kapsama türü. Genel olarak, bir sigorta poliçesi satın alırken birkaç seçeneğiniz vardır. Aldığınız ürün ne kadar kapsamlı olursa, o kadar pahalı olur. Örneğin, yalnızca kasko sigortanız varsa, bu, çarpışma, kapsamlı, sorumluluk, tıbbi ödemeler ve yüksek imm  kapsamı içeren bir plandan daha ucuz olacaktır. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)
  • Kapsama miktarı. Sigorta kapsamı ne kadar az olursa, primler o kadar ucuz olur – neyi sigortalıyor olursanız olun. Örneğin, sağlık sigortası satın alırsanız, daha yüksek bir muafiyet ve cepten daha yüksek bir maksimuma sahipseniz, aynı kapsam türü için daha düşük primler ödersiniz. Benzer şekilde, 400.000 TL’lik bir aracı sigortalamak, 200.000 TL’lik bir araçtan daha pahalıya mal olacaktır.
  • Kişisel bilgi. Satın aldığınız sigortanın türüne bağlı olarak, sigorta şirketi hasar geçmişiniz, sürüş kaydınız, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, yaşam tarzınız, mesleğiniz dikkate alınır ve kasko sigorta priminizi doğrudan etkiler. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)
  • Aktüeryal tablolar. Çoğu sigorta şirketi, yukarıda belirtilen kriterlerin çoğuna dayanarak bir sigorta talebi olasılığını tahmin etmek için matematik ve istatistik kullanarak finansal kayıp riskini değerlendiren iş profesyonelleri olan aktüerler kullanır. Tipik olarak, bir sigorta şirketinin poliçe primlerini belirlemek için girdiyi kullanan sigortacılık departmanına sağlanan aktüeryal tablo adı verilen bir şey üretirler.

Kasko Teklifi Nasıl Alınır? diye merak ediyorsanız.. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla Hemen İletişime Geçin. 0850 346 1130 

Primlerinizi Nasıl Düşürebilirsiniz?

Sigorta şirketleri tamamen risk değerlendirmesi ile ilgilidir. Risk ne kadar yüksekse, primler de o kadar yüksek olur. Yine de, primlerinizi düşürmenin yolları var.

Poliçe kapsamınızı azaltırsanız (örneğin, muafiyetinizi artırırsanız) paradan tasarruf edebilirsiniz; ancak, bu her zaman iyi bir seçim değildir. Herhangi bir karar vermeden önce durumunuzu ve politikayı kullanma olasılığınızı göz önünde bulundurun. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)

Kasko Sigorta Primi Nedir?

Kasko sigorta priminiz, bir sigorta şirketi tarafından kapsamı sürdürmek için ödediğiniz aylık tutardır. Plana bağlı olarak, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık ödeme seçeneğiniz olabilir. Bazı planlar, kapsama başlamadan önce ön ödeme yapmanızı gerektirir. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)

Kasko Sigorta Primleri Ne Kadar?

Sigorta primleri, teminata ve poliçeyi yaptıran kişiye göre değişmektedir. Pek çok değişken ödeyeceğiniz tutarı etkiler, ancak ana hususlar alacağınız kapsam düzeyi ve yaş gibi kişisel bilgilerdir. Kasko sigortası için bu, yaş ve sürüş rekoru anlamına gelebilir. Sağlık sigortası için,  önceden var olan hastalıklar temel alınabilir.

Daha Yüksek Bir Sigorta Primi Daha İyi Sigorta Anlamına Mı Geliyor?

Şart değil. Priminizi belirleyen çok fazla değişken olduğundan, priminiz aynı teminat için başka birininkinden daha yüksek olabilir. Tipik olarak, daha düşük bir muafiyet gibi daha kapsamlı kapsam için veya yol yardımı veya kiralık araç sigortası gibi daha fazla ek hizmetler için daha yüksek bir prim ödersiniz. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)

Sigorta Primlerimi Nasıl Düşürebilirim?

Primlerinizi düşürmenin en kusursuz yolu, daha düşük bir teminat seviyesi seçmektir. Sahip olduğunuz sigorta kapsamını beğendiyseniz, birden çok poliçeli indirimlere hak kazanmak için birkaç farklı sigorta türünü birleştirerek paket oluşturmayı düşünün.

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile sigortalılarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. (Kasko Teklifi Nasıl Alınır?)

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 11300

Soru Sor
Whatsapp
Kasko Teklifi Nasıl Alınır? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by