Kasko İkame Araç

Kasko İkame  Araç Nedir? İkame Araç Kulanımı Nasıldır? Geniş kasko teminatları ve uygun rakamlı kasko sigortası teklifleri için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Kasko İkame Araç

Kasko poliçeleri sahip olduğunuz araçları kapsar ancak geçici olarak farklı bir araç kullanmanız gerekebilir. “İkame araç”, sahibi olmadığınız ancak sigortalı aracınızı kullanamayacak durumda olduğunuzda kullandığınız herhangi bir araçtır. Çoğu kasko sigorta poliçesi, geçici bir ikame araç (30 gün veya daha az) için tipik olarak sınırlı teminat sağlayacak olsa da, belirli teminatlar ve sınırlamalar değişebilir. (Kasko İkame Araç)

Böyle zamanlarda sürprizler iyi değildir! Bu nedenle, kasko poliçesinin ikame araç teminatının kapsama alanı içinde olduğundan emin olmak için sigorta şirketi ile görüşmeniz önerilir. Evinizi, arabalarınızı ve diğer kişisel varlıklarınızı korumak için sigortalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman sigorta danışmanlarımızı Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

İkame Araç Kullanımı

Sigorta şirketi tarafından size geçici bir ikame araç veriliyorsa, yakıt depozitosu talep etmedikçe herhangi bir ödeme yapmanız istenmeyecektir. Çoğu durumda, arabaya genellikle belirli miktarda yakıt verilir ve sizden aynı miktarda yakıtla iade etmeniz istenir. Ancak, araç kiralama şirketleri tarafından sağlanan araçlar için akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır. (Kasko İkame Araç)

 • Yakıt depozitosu : Kasko sigorta şirketi tarafından sağlanan herhangi bir araba, teslimat sırasında dolu bir yakıt deposuna sahip olacaktır.  Aracı iyi durumda ve tam depo yakıt ile teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Sorumluluk : Bir ikame araç sorumluluk formu imzalamanız gerekecektir. Bu, ikame araca ilişkin herhangi bir kayıp, hasar veya masraftan sizin sorumlu olduğunuz anlamına gelir.
 • Sigorta : Geçici olarak değiştireceğiniz aracınız, mevcut aracınızın kasko poliçesi tarafından karşılanacaktır, bu nedenle herhangi bir ek teminat düzenlemenize gerek yoktur.
 • Kilometre : Lütfen kilometre sınırı olup olmadığını kontrol ediniz. Bu limiti aşarsanız bazı kasko şirketleri ücret talep edebilir
 • Cezalar, para cezaları ve masraflar : İkame araç kullanımı sırasında oluşan tüm para cezalarından, masraflardan veya cezalardan siz sorumlu olursunuz. (Kasko İkame Araç)

Her durumda, ikame araçlar müsaitliğe ve tedarik eden kiralama firmasının hüküm ve koşullarına ve kasko şirketi ile yaptığınız sözleşmeye tabidir. Bunlar şunları içerecektir:

 • Yalnızca Motorlu Araç Sigortası Sertifikanızda izin verilen sürücüler olarak belirtilenler araç kullanmak için sigortalıdır.
 • İzin verilen sürücüleriniz geçerli bir sürücü belgesi sunabilmelidir.
 • Kiralık arabada sigara içmenize izin verilmiyor olabilir.

Aracı kiralama şirketinden teslim aldığınızda, herhangi bir hasarın kiralama sözleşmesine kaydedilip kaydedilmediğini kontrol etmeniz gerekir. Kaydedilmemiş herhangi bir ek hasar fark ederseniz, lütfen teslimatı takip eden 24 saat içinde sigorta şirketini arayın. Eğer geçerli sürede bilgi vermezseniz kaydedilmemiş herhangi bir hasardan siz sorumlu olursunuz ve bu durum size maddi olarak zarara uğratabilir. (Kasko İkame Araç)

Kasko İkame Araç Teminatı

Araç sigortanız ikame araç kapsamına sahipse , önceden sigortacı tarafından belirlenen belirli bir süre için kiralık araç sahibi olursunuz. Kaza, kısmi veya tam kayıp nedeniyle kendi aracınızı kullanamayacağınız sürece geçerli olduğunu unutmayın. (Kasko İkame Araç)

Yedek aracı kullanırken aşağıdaki önerileri aklınızda bulundurun:

 • Sigorta şrketine talebinizi bildirmeli ve ikame aracı kullanmak için talepte bulunmalısınız.
 • Aynı şekilde aracı kiralamak için de ilgili tüm prosedürleri izlemelisiniz; aracın ön incelemesi ve vatandaşlık kartı, ehliyet ve kredi kartı gibi belgeler. (Kasko İkame Araç)
 • Normalde sigorta şirketi size tahsis edilecek yedek aracı seçer, kendi aracınız gibi görünmeyebilir, çünkü bu, şirketin bu hizmet için hazır bulundurduğu araçların müsaitliğine bağlıdır.
 • İkame aracın kullanımı bulunduğunuz yere bağlı olarak sınırlı olabilir, bu da tüm şehirlerde bu kapsama sahip olmadığı anlamına gelir. Bulunduğunuz yere göre kontrol etmenizi öneririz. (Kasko İkame Araç)
 • İkame aracınızı kullanabileceğiniz koşulların, teminat türüne, kazaya ve sigorta şirketine bağlı olarak çok değişken olduğunu unutmayın. Aynı şekilde, kilometre sınırlı olabilir, sigortanızı yaptırırken tüm bu hususları netleştirmenizi öneririz.

İkame araç hizmeti almak istediğinizde sigorta şirketi ile görüşmeyi unutmayınız. Şehrin sokaklarında güvenle seyahat edin ve kendinize iyi bakın. (Kasko İkame Araç)

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırın. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyle en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmelisiniz. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

 Sigorta Partner AŞ. olarak Türkiye genelinde, internet sigortacılığı ile 7/24 ulaşılabilirlik ile güvenli sigortacılık hizmeti sunmaktayız. Ankara’daki merkez ofisimizden, Türkiye’nin dört bir yanına sigortacılık hizmeti sunuyoruz. Çocuk Sağlık Sigortası, Doğum Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Geçmişten Gelen Hastalıklar Sigortası ve Grup Sağlık Sigortası gibi sağlık içerikli sigortaların yanı sıra, Trafik sigortası, Kasko, Konut Sigortası gibi sigorta branşları için de sigortalılarımıza hizmet vermenin mutluğu içindeyiz.

Soru Sor
Whatsapp
Kasko İkame Araç Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by