Ortalama Kasko Fiyatları

Ortalama Kasko Fiyatları için bizi arayın. 20'den fazla sigorta şirketinden size en uygun en avantajlı kasko teklifi için Bize Ulaşın. 0(850) 346 1130

Ortalama Kasko Fiyatları

Araba kasko sigortası, kaza, hırsızlık veya kontrolünüz dışındaki diğer olaylar durumunda finansal refahınız ve aracınız için bir güvence görevi görür. Araba kasko sigorta şirketiniz, araç onarımları, sağlık giderleri ve başka bir sürücüye verdiğiniz zarar veya yaralanmaları karşılayabilir. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Kasko fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Kasko primlerinizi etkileyebilecek faktörlerden bazıları aracınız, sürüş alışkanlıklarınız, seçtiğiniz teminatlar, limitler ve muafiyetlerdir. Bu faktörler, yaşınız, arabanızdaki hırsızlık önleme özellikleri ve sürüş siciliniz gibi şeyleri içerebilir.

Araba kasko sigortası priminizi düşürmeye yardımcı olmak için teminatları azaltmak veya ortadan kaldırmak cazip gelse de, ödediğiniz fiyatı etkileyebilecek başka faktörlerin de olduğunu bilmek önemlidir.

Yaşınız

Yaşınız ve cinsiyetiniz de araba sigortası priminizi etkileyebilir. Daha genç, daha az deneyimli sürücüler, genellikle yaşlı sürücülerden daha fazla araba sigortası öderler. Genç sürücüler tarafından ödenen en pahalı sigorta primleri ile 50 yaşındakiler tarafından ödenen en uygun fiyatlı sigorta primleri arasında maliyet farkı vardır. Sigorta şirketleri, genç sürücüleri sigortalamak için çok riskli ve potansiyel olarak pahalı müşteriler olarak görmektedir. Veriler, genç sürücülerin diğer yaş gruplarındaki sürücülere göre daha dikkatsiz araç kullandığını ve daha fazla kazaya karıştığını gösteriyor. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Sürüş Geçmişiniz

Araba kasko sigortası şirketleri, bir sürücünün geçmişini, gelecekteki performanslarının doğru bir tahmincisi olarak görür. Bilet veya ihlal geçmişi, mevcut ve gelecekteki sigorta primlerinin maliyetini artıracaktır. Kaza geçmişi olan bireylerin kako primleri yüksek çıkabilmektedir.

Yaşadığınız Yer

Nerede yaşadığınız ve gece arabanızı nereye park ettiğiniz, araba kasko sigortası priminizi etkileyebilir. Kentsel mahalleler tipik olarak kırsal alana göre daha yüksek kaza, hırsızlık ve vandalizm oranlarına sahiptir, bu da primlerin daha yüksek olabileceği anlamına gelir. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Sürücülerin fazla olduğu bölgelerde sigorta maliyetleri daha yüksektir. Sel, orman yangınları, vandalizm veya hırsızlık gibi suçlar veya diğer risklere yatkın posta kodları da daha yüksek oranlarla karşı karşıyadır. Çoğu durumda, kırsal alanlardakiler, şehirdeki muadillerinden daha az araba  kasko sigortası primi öderler.

Cinsiyetiniz

Daha az bilinen bir diğer risk faktörü olan cinsiyet, öncelikle genç sürücüler için oranları etkiler. Bir erkek genç sürücü, araba kasko sigortası primini daha fazla öder. Bunun nedeni, araba sigortası şirketlerinin genç erkek sürücüleri kadın meslektaşlarına göre risk almaya daha yatkın görmeleridir. Genç kadın sürücülerin nispeten güvenli sürüş alışkanlıkları, ortalama olarak genç erkek sürücülerden daha düşük oranlarda kazanmalarına neden olmaktadır. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Aracın Markası Modeli Kullanım Amacı

Yepyeni bir spor arabadaki sigorta oranları, eski bir binek aracın primlerinden daha pahalı olacaktır. Bir aracın değiştirilmesi daha pahalıysa, sigorta şirketi bu olası masrafları (çarpışma ve kapsamlı sigorta yoluyla) karşılamak için her ay sizden daha fazla ücret alır. Ayrıca aracınızın markası en çok çalınanlar arasındaysa, kasko şirketleri sizden daha fazla ücret talep edebilir.

Kapsam Türü

Seçtiğiniz teminatlar, araç sigortası priminizin maliyetini etkileyebilir. Bir araba sigortası poliçesine tipik olarak dahil edilen teminatlar, kapsamlı teminat, çarpışma teminatı, duruma bağlı olarak tıbbi ödemeler veya kişisel yaralanma korumasıdır.

Ayrıca, çekme ve işçilik maliyetleri, kira geri ödemesi, cam teminatı ve ses sistemi kapsamı gibi göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz isteğe bağlı korumalar da vardır. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Ne kadar çok teminat taşırsanız, primleriniz o kadar pahalı olur. En düşük araba sigortası kapsamı seviyeleri ile en yüksek seviye arasındaki maliyet farkı mevcuttur. Bunun nedeni basittir: Daha fazla teminat taşıyorsanız, sigorta şirketiniz daha yüksek bir teminat limitini karşılamak için ödeme yapmak zorundadır.

Limitleriniz ve Muafiyetleriniz

Limit, poliçenizin kapalı bir zarara karşı ödeyeceği maksimum tutardır. Tipik olarak, bir poliçedeki her teminatın kendi limiti vardır ve bunu ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Ne kadar çok teminat satın alırsanız, priminizin o kadar yüksek olabileceğini göreceksiniz. Muafiyetiniz – sigortanız başlamadan önce ödemeyi kabul ettiğiniz tutar, kapsanan bir kaybın ödenmesine yardımcı olmak için – ayrıca priminizin miktarında da rol oynar. Genel olarak, daha yüksek bir muafiyet ayarlamanın, politikanız için daha az ödeme yapacağınız anlamına geldiğini görebilirsiniz. (Ortalama Kasko Fiyatları)

Sigorta Partner AŞ olarak uman sigorta danışanlarımız ile hangi limitlerin, kesintilerin ve teminatların sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı oluyoruz.  Ayrıca, hak kazanabileceğiniz indirimleri belirlemenize de yardımcı oluyoruz. En uygun kasko fiyatı bilgisi için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

İster ilk kez otomobil sigortası satın alıyor olun, ister yeni bir araba satın alın.. sigorta şirketlerinin sunabilecekleri oran indirimlerini sorduğunuzdan emin olun. 20’den fazla sigorta şirketinden size en uygun en avantajlı kasko teklifi için Bize Ulaşın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Ortalama Kasko Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by