Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?

Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı? Kasko Sigorta poliçelerinizi güncellemeniz gerekiyorsa veya fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin. 0(850) 346 1130

Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?

Herkes el değmemiş bir arabaya sahip olma konusunda fanatik değildir. Bazen, özellikle düşük bir bütçeye sahipseniz, küçük bir miktar hasar tolere edilebilir. Küçük bir hasarınız varsa, onarım yapmadan araç satın almak isteyebilirsiniz. Yine de, bu mutlaka kasko sigortası koruması istemediğiniz anlamına gelmez. Bununla birlikte, daha önce hasar görmüş bir aracı sigortalayıp sigortalayamayacağınız birkaç faktöre bağlı olacaktır. (Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

  • Kasko sigortası, sizi mevcut onarım maliyetlerinden değil gelecekteki onarım maliyetlerinden korumak için tasarlanmıştır, bu nedenle önceki hasarlar asla yeni bir kasko sigortası poliçesi kapsamında değildir.
  • Trafik sigortası yasal olarak zorunludur ve aracınızda hasar olup olmadığına bakılmaksızın trafik sigortası yaptırmanız gerekir.
  • Kasko sigortası istiyorsanız, muhtemelen standart olmayan bir sigorta şirketinden geçmeniz ve daha yüksek oranlar ödemeniz gerekecektir. (Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?)
  • Daima dürüst olmalısınız ve bir hak talebinde bulunurken kasko sigortası eksperinizin önceki hasarları bilmesini sağlamalısınız.

Ağır Hasar Kayıtlı Araca Kasko Yapılır Mı?

Bunun yanı sıra bir araçta sadece küçük çizikler ve eziklerden daha fazlası varsa, tercih edilen birçok sigorta şirketi ağır hasarlı bir araca kasko sigortası sağlamak istemeyecektir. Kasko sigortası eksperinize önceki hasar hakkında bilgi verin. Olayların ayrıntıları konusunda ne kadar yakın olursanız, o kadar iyidir. Önceki hasarı saklamaya veya varlığını inkar etmeye çalışmayın. Yeni hasarınız önceki hasarla doğrudan örtüşüyorsa, eksper tek bir talep altında hepsini onarmaya izin verebilir. Sigorta eksperinize karşı şeffaf olduğunuz sürece, araba sigortası dolandırıcılığı suçlamalarının ortaya çıkması pek olası değildir. (Ağır Hasar Kayıtlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

Sigorta şirketleri ağır hasarlı arabaları sigortalamak konusunda temkinli davranmaktadır çünkü başka bir kazaya girerseniz, herhangi bir hasarın en son kazadan mı yoksa bir önceki kazadan mı kaynaklandığını belirlemek zor olabilir. Kasko sigorta şirketlerinin sahip olduğu ek bir endişe, güvenlik riskleridir. Sigortacılar, aracın hasar gördüğünü ve gelecekte tekrar arızalanma olasılığının daha yüksek olabileceğini hesaba katarlar. (Ağır Hasar Kayıtlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

Önemli: Eğer bir kaza geçirirseniz, derhal sigortacınıza haber vermelisiniz. Müşteri politikası evraklarınızda ayrıntılı olarak açıklanan talep prosedürünü izleyin. Bir kazayı bildirmemek, ani yaralanma ve yalnızca küçük maddi hasar olsa bile, diğer sürücü gelecekte sizi dava etmeye kalkarsa ciddi sorunlara neden olabilir. Kazayı zamanında bildirmezseniz, sigortacınız bu masrafları karşılamayı reddedebilir. (Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

Bir araba kazası, kasko sigortasının maliyeti üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Bir tazminat talebinden sonra sigorta şirketlerini değiştirmeyi düşündüğünüzde artıları ve eksileri tarttığınızdan emin olun. (Ağır Hasar Kayıtlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

Kazadan Sonra Kasko Şirketini Değiştirmek Mümkün Mü?

Araç sigorta sağlayıcınızdan memnun değilseniz, bir kazadan sonra araba sigortasını değiştirmek sizin için bir seçenek olabilir. Halihazırda açık bir talebiniz olsa veya bir kazada kusurlu olsanız bile poliçenizi sonlandırabilirsiniz. Hatta mevcut poliçenizden memnun kalmadığınız her an yeni bir sigorta şirketi arayabilirsiniz. Bununla birlikte, son kazayla ilgili açık tazminat taleplerini halletmek için yine de önceki sigorta sağlayıcınızla birlikte çalışmanız gerekecektir. Eski poliçenizi bitirdiğiniz gün yeni poliçenize başlamalısınız. (Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?)

Soru Sor
Whatsapp
Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by