Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü

Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü. Bebek Sağlık Sigortası ile, çocuğunuzun sağlık giderleri artık çok ekonomik. Size uygun sağlık sigortası teklifleri için Bizi Arayın.

Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü

Jinekoloji, her yaştan kadının kendine özgü sorunlarıyla ilgilenen bir tıp dalıdır. Herhangi bir kız, yaşı ne olursa olsun, yetişkin bir kadınla aynı cinsel organlara sahip olduğundan, cinsel yaşamın varlığı veya yokluğu ile ilgili değildir. Genç kızların doğumdan itibaren genitoüriner sistemle ilgili özel sorunları olabilir ve çocuk jinekologları bunlarla ilgilenir. Bu, jinekoloji ve pediatri kesişiminde ayrı bir uzmanlık alanıdır.

Küçük bir kızla doktora gitmekten korkmanıza gerek yok. Kendi, bazen ne yazık ki, başarısız deneyimlerine dayanarak, birçok anne bir çocuk jinekoloğu tarafından yapılan muayenenin çocukta ağrıya ve şiddetli korkuya neden olacağından emindir. Aslında, genç hastaların jinekolojik muayenesi, yetişkin kadınlarınkinden önemli farklılıklara sahiptir. İlk olarak çocuk jinekologu, çocuğu tanıyarak ve onunla psikolojik temas kurarak işe başlar, bu sayede doktor ve hasta arasında güvene dayalı bir ilişki kurulması mümkün olur. İkincisi, muayene prosedürünün kendisi biraz farklı bir şekilde gerçekleştirilir: mikro çatlakları ve kızlık zarına zarar vermemek için ve aynalara bakıldığında (sadece katı endikasyonlar altında) rektumdan sadece gerektiğinde ve son derece hassas bir şekilde bimanuel muayene yapılır. Kullanılan araçlar, kızların dar ve sığ vajinaları için özel olarak tasarlanmıştır. (Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü)

Çocuk Jinekolojik Hastalıklar Muayenesi

Pediatrik jinekolog, hassas bir muayene için tüm teknolojik olanaklara sahiptir. Her durumda, doktor önce bu hasta için özel olarak gerekli olan manipülasyonların bir listesini gösterir ve bunları yalnızca ebeveynlerle anlaştıktan sonra gerçekleştirir. Kızların muayenesi tam olarak yapılmalıdır, çünkü kızın üreme sisteminin “uyku modunda” olmasına rağmen, enflamatuar bir hastalığın gelişimi ve doğuştan bir patolojinin varlığı ek olmadan dışlanamaz. Bu nedenle, doktorun dikkatlice yaptığı manipülasyonların kızın sağlığına herhangi bir zarar vermediğini, hastalığın zamanında teşhis edilmemesinin üzücü sonuçlara yol açabileceğini anlamak önemlidir. (Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü)

Pediatrik bir jinekolog ziyareti, kızların önleyici muayenesinin ayrılmaz bir parçasıdır, bu sayede genital organlarda herhangi bir anormalliğin varlığından şüphelenmek ve çocuğa zamanında yardım sağlamak mümkündür. Bir çocuk anaokuluna ve okula girdiğinde, daha sonra cinsel gelişimin doğruluğunu değerlendirmek için 11-12 yaşlarında bir çocuk jinekoloğu tarafından önleyici muayeneler yapılmalıdır. 15 yaşından itibaren bir kızın yılda bir çocuk jinekoloğuna gitmesi gerekir. (Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü)

Çocuk Sağlık Sigortası’nın Önemi

İstatistiklere göre, 0 ila 17 yaş arasındaki kızların% 15-25’i jinekolojik hastalıklardan (genital organların iltihaplı hastalıkları, adet düzensizlikleri, genital organların hacimsel oluşumları, cinsel gelişim bozuklukları vb.) muzdariptir. Kuşkusuz, zamanında teşhis ve tedavileri, kızın daha da gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Aksi takdirde, sonuçlar doğurganlık çağında olan kadın sağlığını olumsuz etkileyebilir. (Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü)

Bir çocuk jinekoloğunun düzenli olarak ziyaret edilmesi çok önemlidir, çünkü çocukluk ve ergenlik döneminde jinekolojik hastalıkların gelişmesini önlemenin en kolay olduğu dönemdir.

Bebek Sağlık Sigortası

Bebeğinizin doğumundan sonraki 5-15. gününde yapılacak bir özel sağlık sigortası ile geleceğini daha güvenilir hale getirir, olası hastalıklarına önlem almış olursunuz. Dilerseniz doğumunuzdan önce kendinize özel sağlık sigortası yaptırıp, doğumdan sonra bebeğinizi poliçenize ekletebilirsiniz. (Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü)

Özel sağlık sigortası, muhtemel kaza ya da rahatsızlık durumlarında sigortalının sağlık giderlerini karşılayan özel bir hizmet alternatifidir. Tüm sağlık giderleriniz poliçe üstünde yazan limit dahilinde özel sağlık sigortanızca karşılanır. Buna eczane giderleriniz de dahil olabilir.

Bebek Sağlık Sigortası ile;

  • Çocuğunuzun sene içinde olacağı muayeneleri sağlık sigortası kapsamındadır ve bu muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım ödemeniz gerekir,bunun dışında kalan sağlık giderleri sigorta kapsamındadır.
  • Muayenenin ardından çocuğunuzdan istenen testler ve tahliller için de ücret ödemenize gerek kalmaz.
  • Hastane yatışı ve ameliyat giderleri bebek sağlık sigortası kapsamındadır.
  • Çocuk Sağlık Sigortası %20 devlet desteklidir ve vade farkı olmadan taksit olanağı da vardır. Devlet desteği, geliri üzerinden vergi ödeyen herkesin faydalanabileceği bir vergi avantajıdır.

Çocuğunuzu tek başına sigortalı yapabilirsiniz. Aynı zamanda anne ve/veya babasıyla da sigortalı yaptırabilme şansınız vardır.

Sigortalı anne adaylarımızın neredeyse hepsi doğumlarından sonra çocuklarını da sigortalı yapmayı tercih ediyorlar. Bebeğiniz ve kendiniz için sağlık sigortası hakkında bilgi almak ve ailenize en uygun sağlık sigortalarını öğrenmek için (0850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Bebeklerde Kızlık Zarı Görüntüsü Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by