Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?

Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi? Muayenelerde yalnızca 15 TL ödeyerek Bebek Sağlık Sigortası sahibi olabilirsiniz. Hemen bizi arayın. 0(850) 346 1130

Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?

Bir ebeveyn için, bebeğinin sağlığı ve ihtiyaçları çok önemlidir. Hafif bir öksürük gibi küçük belirtiyle dahi bebeğinizin hasta olduğunu bilirsiniz. Daha önce tecrübe etmediyseniz buhar makinesi kullanımı aklınıza gelmeyebilir. Hastalık elirtileri burun tıkanıklığı ve sulu gözlerin ötesine geçerek solunum yardımı ihtiyacıne neden olduğunda, örneğin astım gibi bir solunum bozukluğu söz konusuysa buhar mekinesi almanız gerekebilir. Buhar makinesi gerektirebilecek diğer durumlar arasında grip, kronik bronşit, üst solunum yolu enfeksiyonu,KOAH ve alerjiler bulunur.

Buhar makinesi, bir bebeğe ilaç vermenin güvenli ve etkili bir yoludur. Herhangi bir nedenle çocuğunuz solunum tedavisinden sonra nefes almakta daha fazla güçlük çekiyor gibi görünüyorsa, mutlaka çocuk doktorunuz ile iletişime geçin. Bazı bebekler bir tedaviden sonra beklenenin tersi tepki verebilir. Çocuğunuzun doktoruyla olası yan etkileri gözden geçirmek, bu semptomları daha hızlı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

Bebeğinizin doğumundan sonra Çocuk Sağlık Sigortası sahibi olabilir ve olası hastalıkları için fark ödemeden anlaşmalı özel hastaneleri tercih edebilirsiniz.

Buhar Makinesi Bebek Öksürüğüne İyi Gelir Mi?

Buhar makinesi, öksürük veya soğuk algınlığı nedeniyle şiddetli solunum sorunları olan çocuklar için iyi bir seçenektir, ancak yalnızca doktorun reçete ettiği ilaçları kullanmak ve talimatlarına uymak hayati önem taşır. Doğru kullanımla bir buhar makinesi, bebeklerin daha iyi nefes almasına yardımcı olmak için tıkanıklığı giderebilir. (Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?)

Bebekler Buhar Alabilir Mi?

Buhar, tıkanıklığı gevşetmeye ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarının bir kısmını gidermeye yardımcı olur. Çocuğunuza buhar, buhar ve daha fazla buhar verin. Bebekler ve küçük çocuklar için banyoyu, kapısı kapalı ve duş tam sıcakken buhar odasına çevirebilirsiniz. 10-15 dakika orada oturmanız yeterli olacaktır.

Her Gün Buhar Makinesi Kullanmak  Uygun Mudur?

Buhar makinesiyle birlikte bir ağızlık veya yüz maskesi kullanarak, reçete edilen ilaç dozunu doktorunuzun önerdiği şekilde, genellikle gerektiğinde günde 3 veya 4 kez kullanabilir ve ciğerlerinize soluyabilirsiniz.

Çocuğunuzun Buhar Makinesine İhtiyaç Duyduğuna İlişkin İşaretler

Çocuğunuz aşağıdaki belirtilerden birini yaşıyorsa, çocuğunuza buhar makinesi cihazı almak konusunda doktorunuzla görüşebilirsiniz :

  1. Hırıltı
  2. Öksürme
  3. Nefes darlığı
  4. Hızlı nefes alma
  5. Göğüs ağrısı
  6. Nefes almada zorluk
  7. Bronşitten gecikmiş iyileşme

Astım veya solunum bozuklukları belirtileri, değişen günlük veya mevsimsel tetikleyiciler nedeniyle çocuklar arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Astım ataklarını ve çocuğunuzun büyüyen akciğerlerine zarar vermesini önlemek için herhangi bir semptom fark ettiğiniz anda çocuk doktorunuza danışmanız en iyisidir. Çoğu zaman doktorlar solunum tedavisi için nebülizörler- buhar makinesi reçete eder. (Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?)

Çocuk Sağlık Sigortası Neden Yaptırmalıyım?

Bebekler doğumlarından itibaren belirli rutin aralıklarla doktor kontrolünden geçmelidir. Boy, kilo, baş çevresi gibi aylık genel kontrollerin yanı sıra, gelişebilecek salgın hastalıklar ya da olası rahatsızlıklar için güvendiğiniz bir çocuk doktorunuzun olması önem taşır. (Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?)

Çocuk Sağlık Sigortası, taksitler şeklinde aylık uygun primler ile sahip olabileceğiniz bir sigorta türüdür. Türkiye genelinde anlaşmalı özel hastaneler ile, muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödeyerek, sağlık hizmeti sahibi olabilirsiniz. Anne+bebek, baba+bebek sağlık sigortası planlarına alternatif olarak dilerseniz bebeğinizi tek başına çocuk sağlık sigortası sahibi yapabilirsiniz.

Çocuk doktoru muayenesinde ve SGK karşılığı olan test ve tetkiklerde özel hastanelere ek ücret ödemeden, yatışların %100 sigorta ile karşılandığı bir sağlık hizmeti konforu için, siz de hemen uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin.

Sigorta Partner AŞ. olarak anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla sigorta şirketi ile size ve bebeğinize en uygun sağlık sigortası teklifleri için bize ulaşın. 0(850) 346 1130

Buhar Makinesi Nasıl Çalışır?

Buhar makineleri , solunumu rahatlatmak için akciğerlere ilaç vererek çalışır. Bununla birlikte, çocuğunuz buhar makinesi kullanmaktan korkuyorsa, pediatrik nebulizatör kullanabilirsiniz, bu da tedaviyi çok daha kolaylaştırır.

Buhar makinesi, sıvı ilacı, bebekler, küçük çocuklar ve çocuklar tarafından kolayca solunabilen solunabilir bir gaz formuna atomize eder. Çocuk nebulizatörleri daha kolay solunmasının yanı sıra ilacın akciğerlere daha hızlı dağılmasını, kan dolaşımına daha hızlı girmesini ve daha çabuk rahatlamasını sağlar.

Kompresörlü buhar makinesi, aerosol tedavisi için basınçlı hava kaynağı sağladıkları için çocuklar için en popüler solunum tedavisi türüdür. (Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi?)

Soru Sor
Whatsapp
Buhar Makinesi Bebek İçin Gerekli Mi? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by