Tamamlayıcı Çocuk Sigortası

Tamamlayıcı Çocuk Sigortası ve Bebek Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyun. En uygun rakamlarla Teklif almak İçin Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Çocuk Sigortası

Çocuğunuzun sağlığı, tüm büyüme ve gelişmesinin temelidir. Elbette, çocuğunuzun sağlığı fiziksel büyümeden daha fazlasını içerir. Çocuğunuzun sağlığının diğer bazı önemli parçaları, bilişsel (öğrenme ve düşünme) gelişimi, sosyal ve duygusal gelişimi ve zihinsel sağlığı içerir. Sağlığın ve gelişimin tüm yönleri, çocuğunuzun genel refahını oluşturmak için birlikte çalışır. (Tamamlayıcı Çocuk Sigortası)

Çocuğunuzun sağlığını destekleyecek ve geliştirecek en önemli kişi sizsiniz, bu nedenle kaliteli sağlık hizmetleri ve doktor bulmak önemlidir. Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız ve onun birincil savunucusu sizsiniz. Çocuğunuza doğumdan itibaren bir sağlık sigortası yaptırabilir ve sağlığını güvence altına alabilirsiniz. (Tamamlayıcı Çocuk Sigortası)

Tamamlayıcı Çocuk Sigortası, 0-18 yaş arası çocuklarınızın sağlığı için yapabileceğiniz en iyi yatırımdır.

Tamamlayıcı Çocuk Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı Çocuk Sigortası, şirketlerin SGK ile anlaşmalı özel hastanelerinde sağlık hizmeti almanızı sağlar. Normal şartlarda birkaç muayenede özel hastanelere ödeyeceğiniz rakamlara, bir yıl boyunca çocuğunuzun kullanabileceği Tamamlayıcı Çocuk Sigortası yaptırabilirsiniz. Tamamlayıcı Çocuk Sigortası ile;

 • Şirketlere göre değişen ortalama yılda 10 ayakta tedavi hakkınız olur.
 • Muayenelerde sadece 15 olan SGK katılım payı ödemesi yaparsınız.
 • Her muayeneninin, kendisini takip eden 10 gün içinde kontrol süreci hakkı vardır.
 • Bu kontrol sürecindeki ek muayenelerde artı ücret ödemezsiniz.
 • SGK kapsamındaki test ve tahliller %100 karşılanır. (Tamamlayıcı Çocuk Sigortası)
 • Olası kaza ya da ameliyat gibi durumlarda hastane yatışlarınız %100 karşılanır.
 • SGK’nın karşıladığı tüm aşılar poliçe kapsamı içindedir.
 • Sadece çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde değil özel hastanelerin SGK ile anlaşmalı diğer bölümlerinde sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. (Tamamlayıcı Çocuk Sigortası)
 • Seçtiğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastaneler arasında tercihte bulunabilirsiniz.
 • Devlet desteği ile vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Bu sayede %40’a varan rakamlarla maddi kar elde etmiş olursunuz.

Bebek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bebek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, özellikle son yıllarda daha fazla ebeveyn tarafından tercih edilmeye başlamış bir sigorta türüdür. Bebeğinizin doğumundan kısa bir süre sonra yaptırabileceğiniz Bebek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, şirketlere göre değişen, olduka ekonomik rakamlar ile sahip olabileceğiniz bir tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bebeğinizi var olan kendi sağlık sigortası poliçesine ekletebildğiniz gibi, bazı sigorta şirketleri bebeğinizi tek başına da sağlık sigortalı yapabilmektedir. Bebeğin doğumundan sonraki 1 yılı içinde, hastane kullanımlarını düşündüğünüzde Bebek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ne kadar avantajlı olacağını göreceksiniz.

20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketinden bebeğinize/çocuğunuza en uygun rakamlı sağlık sigortası teklifi için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Neden Tamamlayıcı Çocuk Sigortası Yaptırmalıyım?

Yeni doğan bebekler ve 18 yaş altı çocuklar için iki farklı türde sağlık sigortası vardır.

 1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 2. Özel Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tercih ettiğinizde SGK ile anlaşması olan özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz. Seçtiğiniz özel hastanenin SGK anlaşmalı pediatri doktorundan randevu alabilir, test ve tetkikleriniz için artı bir ücret ödemeden sadece 15 TL SGK katılım payı ile sağlık hizemti alabilirsiniz. (Tamamlayıcı Çocuk Sigortası)

Özel Sağlık Sigortalarında ise SGK anlaşmalı hastane şartı bulunmamaktadır. Hatta dilerseniz şirketlerin anlaşmalı olduğu özel muayenehane hekimlerini tercih edebilirsiniz. Yalnız özel sağlık sigortalarında SGK desteği olmadığı için sigorta primleri tamamlayıcı sağlık sigortasına oranla daha yüksek primlerde olabilmektedir.

Çocuğunuza doğumdan kısa bir süre sonra tamamlayıcı çocuk sigortası yaptırabilir, bebeklik rutin kontrolleri ile birlikte gelişebilecek rahatsızlıkları için de çocuk sağlık sigortasını kullanabilirsiniz. Düzenli olarak üst üste 3 yıl aynı sigorta şirketinden sağlık sigortası yaptırdığınızda ömür boyu yenileme garantisi (ÖBYG) sahibi olursunuz ve çocuğunuzun sağlığı için geleceğe bir yatırım yapmış olursunuz.  Erken yaşlarda sağlık sigorta yaptırmanın en büyük avantajı ömür boyu yenileme garantisi değerlendirilirken olabildiğince az tanısı konmuş rahatsızlığınızın bulunmasıdır.

Aynı zamanda tamamlayıcı çocuk sigortası da, bebek tamamlayıcı sağlık sigortası da devlet desteklidir. Çocuğunuzun için yaptıracağınız sağlık sigortalarında gelirinize göre ödediğiniz poliçe tutarının %15 ila %40’ı arasındaki tutar, size vergi avantajı olarak yansır. Sosyal sağlık güvencesi olan herkes sağlık sigortası yaptırarak vergi avantajından faydalanabilir.

700’ün üzerinde memnuniyet içerikli yorumlarımıza bakabilir, bulunduğunuz il ve semte göre sizin için en avantajlı sağlık sigortası bilgisini sağlık uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Çocuk Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by