Çocuk Doktoru Muayenesi

Rutin Sağlıklı Çocuk Doktoru Muayenesi ve Yapılacak Testler

Çocuk Doktoru Muayenesi

Hamileyken tanıştığımız, sigortalımız olan ve istedikleri özel hastanede doğuma kadar ki sağlık harcamalarında doğum sigortası paketlerimizden yararlanmış anne adaylarımızın; Bebeklerinin doğumuyla birlikte, hemen yeni doğan çocuk sağlık sigortası için bizi aramalarından çok mutluyuz.

Hamilelik dönemlerinin başında tanıştığımız ve çarçabuk 9 ayı birlikte tamamladığımız annelerimizin kucaklarında bebeklerini görmek, bizim için işimizin en keyifli yanı. Gerektiğinde her zaman bize ulaşabilmeleri, doğuma kadar geçen süreçten memnun kalmaları ise bizim için çok önemli. Çoğu anne adayımızın bir sağlık sigortası ile belki ilk kez tanıştığı…  Kısa süre sonra ise, faydalarını gördükleri ve memnun kaldıkları sağlık sigortalarından bebeklerinin de yararlanmalarını istemeleri, işimize duyduğumuz saygıyı ve özverimizi artırıyor. (Çocuk Doktoru Muayenesi)

Yeni doğan bebeğinizin, doğum sırasında yapılan ilk aşısı, topuk kanı, yeni doğan çocuk doktorunun muayenesi SGK anlaşmalı özel hastanelerde devlet tarafından karşılanır. Gerekli olması halinde, Yeni doğan yoğun bakım harcamalarınızın tamamı ise, yine özel hastanelerde devlet tarafından %100 karşılanmaktadır.

Bebeklerde doğumdan hemen sonra sarılık vakaları görülebilmektedir. Bunun için “Bebeklerde Sarılık” yazımıza göz atabilirsiniz.

Doğumdan sonra hastaneden taburcu olan bebeğinizin 5.gün hastaneye ikinci kez topuk kanı için çağırılması yine beklenen bir durumdur. Kaygılanacak bir durumla karşı karışıya değilsiniz.

Topuk kanı, yasal bir zorunluluk olduğu için özel hastaneler gibi, kamu hastaneleri de yapabilmektedir. Kamu yada Özel Sağlık kurumlarında bu hizmet için para ödenmez. Fakat özel bir hastaneye gittiğiniz bu ilk kontrolde, bebeğiniz için artık rutin kontroller ve tetkiklerde yavaş yavaş başlar. Bebeğinizin takibi için, artık bir çocuk doktoruna veya hastaneye karar vermeniz gerekmektedir.

Hastane yada doktor tercihinizi kolaylaştırmak için size iyi bir haberimiz var. Bebeğinize doğumdan hemen sonra bir çocuk sağlık sigortası yapabiliriz. Böylece, ilk yıl neredeyse 10. aya kadar gideceğiniz sağlıklı çocuk muayenelerinde, gereken tahlil ve tetkiklerde, beklenmeyen acil durumlarda.. Hatta yatış ve ameliyat gerektiren durumlarda binlerce lira para harcamak yerine, çocuk sağlık sigortasından yararlanarak özel hastanelerde ek ödemeler yapmazsınız.

Doğumdan hemen sonra, bebeğinizin geçici kimliği çıktığında..  Çok geç kalmadan bize ulaşın. Beklenti ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek çok sayıdaki özel  hastaneyi kullanabileceğiniz sağlık sigortası alternatiflerimizi, sigorta şirketlerimizin tekliflerini karşılaştırarak size sunabiliriz. Birlikte karar veririz. (Çocuk Doktoru Muayenesi)

Size Küçük Bir Tavsiye;

Tamamlayıcı sağlık sigortası tercihinizde, SGK anlaşmalı tüm hekimlerdeki muayenelerde sadece 15TL öderken, yapılması gereken tahlil ve tetkiklerin tamamı %100 karşılanır. Siz hastanede fark ödemezsiniz. Yatış ve ameliyat durumlarında ise; Yine hiç bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Ekonomik primlerle hemen başvuru için bizi arayın.

Size İkinci Küçük Tavsiye;

Bebeğinizin işitme testi ve kalça ultrasonu için acele etmeyin. Sağlık sigortası aldıktan sonra yaptırmanızda fayda var. Çünkü poliçenizde karşılıyoruz. (İşitme testi için doğumdan sonra 30 gün vaktiniz var)   İşitme testi ve kalça USG’yi sağlık sigortanızdan önce yaptırmak isterseniz..  Bebeğinizin sağlık sigortasına ayıracağınız bütçenizin neredeyse yarısını hastaneye ödeyebilirsiniz.

Elbette doğum sigortası paketlerimizde olduğu gibi, çocuk sağlık sigortaları için de; Vergi avantajı ile %35’e varan oranlarda devlet desteği hakkınız var. Bizden alacağınız belgeleri iş yerinize vermeniz yeterli olacaktır. Bu size Vergi diliminiz oranında bir tasarruf sağlar. İhmal etmeyin. Bilgi için bizi aramanızı bekliyoruz. (Çocuk Doktoru Muayenesi)

Teklif almak ve sorularınız için hemen bize ulaşın.

Hamilelik başladıktan sonra  da yapabildiğimiz doğum sağlık sigortaları, Hamilelik döneminde muayenelerinizi, tahlillerinizi ve doğumu karşılar. Alışılagelmiş sağlık sigortalarından farklı olarak; Hamileyken yapılabilmesi gibi önemli bir farklılıkla birlikte; İstediğiniz anlaşmalı özel hastaneyi seçebilmenizi, gerekli görürseniz doktorunuzu ve hastanenizi değiştirme hakkınızı doğuma kadar saklı tutar.

Doğum Sağlık Sigortasının çok fazla anne adayı tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise; DEVLET DESTEĞİ ‘dir. Doğum sağlık sigortanız yada doğumdan sonra yeni doğan bebek sağlık sigortası, çocuklarınız, aile bireyleriniz için yaptıracağınız sağlık sigortalarının tümü %15 ile %40 arasında değişen oranlarla vergi avantajına sahiptir. Böylece,  çalışanlar yada iş yeri sahipleri için yıllık gelir vergisi oranınız kadar devlet desteğinden yararlanır. Sağlık sigortanızı %40’a kadar daha uygun fiyatlara maal etmiş olursunuz. Devlet desteği hakkında detaylı bilgi için tıklayın;

Çocuklarınızın kontrollerini,  özel hastaneler yada özel muayenehanelerde yaptırmak isterseniz; Tercihlerinize göre çocuk sağlık sigortası alternatiflerini incelemelisiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Çocuk Doktoru Muayenesi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by