Yeni Doğan Çocuk Sigortası

Yeni Doğan Çocuk Sigortası ile bebeğinizin geleceğini teminat altına alın. Hem de ekonomik rakamlarla. Teklif almak için Hemen  Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Yeni Doğan Çocuk Sigortası

Yeni Doğan Çocuk Sigortası, son yıllarda özel hastanelerde doğum yapmaya olan talep beraberinde yeni doğan bebeğin de kontrollerini özel hastanede yapma ihtiyacı doğurmuştur. Yüksek maliyetli olabilecek özel hastane giderlerine alternatif olarak yeni doğan çocuk sağlık sigortası, ekonomik rakamlarla bebeğinizin sağlık kontrolleri için idealdir.

Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastanelerde, SGK ile anlaşmalı pediatri doktorlarında kullanabileceğiniz Yeni Doğan Çocuk Sigortası, muayenelerde sadece 15 TL ödemenizi sağlıyor. Yeni doğan bebeğin 5 ila 15 günlük olmasının ardından Yeni Doğan Çocuk Sigortası sahibi olabilir ve yine SGK kapsamındaki aşıları için özel hastaneleri tercih edebilirsiniz.

Yeni Doğan Çocuk Sigortası Avantajları

Özel hastanelerde doğum yapan sigortalı annelerimiz genelde çocuklarının da doğum yaptıkları hastanede sigortalı olmasını istiyorlar. Yeni Doğan Çocuk Sigortası doğumdan hemen sonra bebeğinize yapılabilen bir sağlık sigortası türüdür. Bebeğiniz doğumundan sonraki ilk yıl boyunca sürekli muayenelere gitmesi test ve tahliller yaptırması gerekir. Yeni Doğan Çocuk Sigortası ile bu sağlık giderleri sizin için maddi bir yük olmaz. Bebeğinizin hastaneye yatışının ya da ameliyat olmasının gerektiği durumlarda Yeni Doğan Çocuk Sigortası limitsiz bir şekilde işler.

Yeni doğan bebeğinize doğumundan 15 gün sonra aile fertlerinden bağımsız olarak Tek Başına Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sağlık sigortası ile;

  • Çocuklarınızın yıl içindeki 10 doktor muayenesi sigorta tarafından karşılanır. Muayenelerde sadece 15 TL SGK katılımı ödersiniz.
  • Muayene içerisinde SGK kapsamındaki tahliller, testler ve tetkikler karşılanır.
  • Çocuğunuzun hastaneye yatışının veya ameliyat olmasının gerektiği durumlarda yatış limitsiz bir şekilde karşılanır.
  • Yeni Doğan Çocuk Sigortası ortalama %20 devlet desteklidir.
  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından kapsam alınan tüm sağlık giderleri için geçerlidir.
  • Yatarak tedavi teminatı limitsizdir.
  • Tercih edilirse sadece yatarak tedavi teminatı satın alabilirsiniz.

Hem çocuğunuzun hem de ailenizin sağlıklı bir geleceğe sahip olması için siz de hemen bir Çocuk Sağlık Sigortası sahibi olun. 0(850) 346 1130 

Yeni Doğan Çocuk Sigortası Fiyatları

Yeni Doğan Çocuk Sigortası Fiyatları, sigorta şirketlerine göre değişse de bulunduğunuz şehre ve bebeğin cinsiyetine göre benzer bir ortalama ile belirlenmektedir. Yeni doğan döneminden itibaren çocuğunuza sağlık sigortası yaptırmanız, ilerleyen tarihlerde olası kaza ya da hastalıklar için bir güvencedir.

Bebeğinizin özellikle ilk yılı dolana kadar, sıklıkla hastaneye gidecek ve aylık rutin kontrollerinizi ve aşılarınızı yaptırıyor olacaksınız. Oldukça maliyetli olan bu kontroller için Yeni Doğan Çocuk Sigortası fiyat avantajından siz de faydalanın. Ayrıntılı bilgi için uzman sağlık ekibimizi Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Yeni Doğan Çocuk Sigortası ile Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Bebeğinizin doğumundan ortalama 15 gün sonra sağlık siortası yatırabilir ve sağlık kontrolleri için anlaşmalı özel hastaneleri tercih edebilirsiniz. Teminatlar çerçevesinde bebeğin işitme testini, kalça ultrasonu ve aşılarını karşılan tamamlayıcı sağlık sigortaları vardır. Ak Sigorta, Anadolu Sigorta ve Allianz Sigorta gibi doğum teminatı bulunan sigorta şirketlerinde anne bu tamamlayıcı sağlık sigortası ile doğum yapmışsa bebek doğumundan 15 gün sonra aynı şirket üzerinden sigortalanabilir ve ömür boyu yenileme garantisine hemen hak kazanır.

Bazı sigorta şirketlerinde ise bebeğin 3 yıl art arda aynı sigorta şirketinde tamamlayıcı sağlık sigortasının olması ve yenilenmesi ile ömür boyu yenileme garantisi verilir. 3 yılın ardından gerekli değerlendirmeler sonucunda çocuk ömür boyu yenileme garantisini hak eder.

Ömür boyu yenileme garantisi hak edildiğinde sigorta şirketi hak ediş sonrasında ek şart, muafiyet ya da kullanıma limit belirleme gibi durumlar koyamamaktadır. Yeni doğan dönemimden itibaren sigortalı olmak ömür boyu yenileme garantisi için oldukça avantajlıdır.

Yeni Doğan Çocuk Sigortası ile Vergi Avantajı

Tüm tamamlayıcı sağlık sigortalarında olduğu gibi Yeni Doğan Çocuk Sigortası da devlet desteği ile vergi avantajı sağlamaktadır. Sosyal güvencesi olan her birey çocuğu için sağlık sigortası yaptırabilir ve geliri üzerinden vergi ödüyorsa vergi avantajından da yararlanır.

SSK’lı Bağ-Kur’lu ya da Emekli Sandığı üyesi olmanız farketmeden, eğer maaşınızdan sağlık için vergi kesintisi yapılıyorsa tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak bu kesintiyi avantaja çevirebilirsiniz.

Gelir idaresi başkanlığının ilgili beyanında geliri üzerinden vergi ödeyen vatandaşların devlet desteği ile, gelirlerinin %15 ila %40’ı arasında vergi avantajından yararlanabilecekleri ibaresi yer alır. Bu vergi avantajından faydalanabilmek için çalıştığınız kurumun mutemetine, ya da iş yeri sahibiyseniz kendi muhasebecinize sağlık sigortası poliçesini vermeniz yeterlidir.

Aylık düzenli bildirimler ile Yeni Doğan Çocuk Sigortası Vergi Avantajı’ndan siz de faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif için uzman sağlık ekbimizi ile Hemen İletişime Geçin. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Yeni Doğan Çocuk Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by