Doğum Odası Süsleme

Doğum Odası Süsleme son yıllarda anne adayları arasında oldukça revaçta. Sizin için derlediğimiz fikirlere göz atın. 0(850) 346 1130

Doğum Odası Süsleme

Doğum Odası Süsleme, ‘Doğum odası dekoru’ olarak bilinen özel tasarım setlerden oluşur. Bu setlerin içerisinde kişiselleştirilmiş nevresimler, kundaklar, bornozlar, yastık kılıfları, battaniyeler, hatta mendil kılıfları dahi vardır.

Beyaz hastane çarşaflarını, özel doğum odası yatak takımları, kundaklar, yastıklar ve kıyafetler için terk eden anne adayları bu yeni trende oldukça ilgi gösteriyor.

Renkli balonlar, bebek ziyaretine gelen tanıdıklara ikramlıklar, atıştırmalıklar içeren bu doğum oda süsleme trendi için artık birçok şirket hizmet veriyor.

Doğum odası süslemesi kadar anne babalara heyecan veren bir şey daha var;

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğinizin gelişine hazırlanırken her şeyin mükemmel olmasını istersiniz ve buna onun odası da dahildir. Bebeğinizin odasını dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Bebek odanızı dekore etmenize yardımcı olacak bazı bebek odası dekorasyon fikirlerimiz var.

Oda Siluet Sanatı

Bu, çocuğunuzun odasını dekore etmenin eğlenceli, ucuz ve kolay bir yoludur. Seçtiğiniz silüetleri basmanız, kesmeniz ve sağlam bir zemine yapıştırmanız gerekiyor. Disney prenseslerinin veya perilerinin pembe silüetlerini basmak ve beyaz veya gri bir zemine yapıştırmak, kız bebek odasını dekore etmek için harika bir fikirdir.

Odanızın Rengi

Bebeğinizin odasını hoşunuza giden renklerle boyayın. Kızınız olacağını biliyorsanız pembe veya şeftali tonlarını tercih edin, erkek çocuğunuz varsa odayı açık mavi ve yeşil tonlarında boyayın. Sarı ve gri renkler cinsiyetten bağımsızdır. Bebeğinizin cinsiyetini bilmiyorsanız bu renkler güvenlidir ve daha sonra bebeğinizin cinsiyetine göre odayı dekore edebilirsiniz.

Hayvan Kancaları

Bir bebeğe bakarken odada açıkça görülmesi gereken birçok şey vardır. Bu gerekli şeyleri kancalara asmak pratik bir çözümdür. Oyuncak hayvan figürleri alın ve ikiye bölün. Ahşap bir tahtaya sıkıca sabitleyin ve duvara asın.

Düş  Kapanı

Tek ihtiyacınız olan bir zanaat halkası, ip ve dekoratif tüyler. İpi kullanarak tüyleri ilmeğe bağlayın ve sallanmalarına izin verin. Aynısını yaparak ikinci bir katman yapabilirsiniz, ancak ipin daha aşağıda kalmasına izin verin. Bir rüya yakalayıcı bebek odasında güzel görünür.

Sallanan Sandalye

Birçok kreşte, annenin bebeğini sallayarak uyumasına yardımcı olmak için en az bir sallanan sandalye bulunur. Ancak bunların çok sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, bunun yerine asılı bir sandalye kullanın

Boyalı Tahta Bloklar

Ne yapacağınızı bilmediğiniz yedek tahta bloklarınız varsa, bunları bebeğinizin odasını süslemek için kullanın. Bloğu zımparaladığınızdan emin olun, ardından biraz taze boya için hazır olacaktır. Arabaların veya gezegenlerin bazı resimlerini de yapıştırabilirsiniz.

Anılar Duvarı

Bir ‘anılar duvarı’ yapmak için bebeğinizin duvarının bir bölümünü ayırın. İlk başta, bebek duşunuzun kartlarını süslemek için kullanabilirsiniz, ancak bebeğiniz büyüdükçe, bebeğinizin resimleri, aile anları, artık uymayan bir bebek şapkası veya patik gibi daha fazlasını ekleyebilirsiniz. daha fazla.

Soğuk Beşikler

Beşikler çeşitli tasarımlarda mevcuttur ve bebeğiniz içinde çok zaman geçireceği için iyi bir yatırım yapmalısınız. Beşik alırken yeterince büyük olduğundan emin olun. Bir bebeğin çocukluk yatağına dönüşen bir beşik iyi bir yatırım olacaktır.

Bir Temaya Bağlı Kalın

Yeni doğmuş bir bebeğin odasını dekore etmeyi planlarken, ebeveynlerin kendilerini kaptırmaları yaygındır. Ancak kafanız karışmasın, bir temaya bağlı kalın. Bir tema seçin ve hemen hemen her şeyin o temaya uygun olduğundan emin olun.

Tavanı Süsleyin

Bebeğiniz beşiğinde yatarak çok zaman geçirecek, bu yüzden tavana çekidüzen dikmeyi ve ona bakması için ilginç bir şey vermeyi unutmayın. Karanlıkta parlayan yıldızlara gidin ya da bakması için asılı süsler yapıştırın.

Bir Kitaplık Duvarı

Bir kitaplık duvarı, bebeğinizin en sevdiği hatıraları sergilemenin harika bir yoludur. Bir kitaplık duvarı, işleri düzenli bir şekilde tutmak için de çok faydalı olacaktır.

Zıt Desenler ve Renkler

Siyah ve beyaz, mavi veya sarı veya kırmızı ve siyah gibi zıt renkler her zaman popüler olmuştur. Zıt desenler ve renkler sadece zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda çocuğun farklı renkleri anlamasını sağlar. Bu yüzden bebeğinizin odasında bu renkleri kullanın.

Ebeveyn Köşesi

Ebeveynler bile kreşlerde çok zaman geçirir. Bir ebeveyn olarak, onu uyutmak ya da sadece onu izlemek için bebeğinizin odasında çok fazla zaman harcıyor olmalısınız. Bu nedenle, kendi yararınıza odanın küçük bir köşesini ayırın. Rahat bir çekyat sizin için rahatlatıcı olacaktır.

En kıymetliniz, bebeğiniz için yapacağınız en güzel süsleme, sağlığına yapacağınız yatırımdır. Bebek Sağlık Sigortası ile bebeğiniz 5-15 günlükken yapılabilen poliçelerle siz de bebeğinizin sağlığını teminat altına alın.

Bebek Sağlık Sigortası ile;

  • Çocuğunuzun sene içinde olacağı muayenelerin 10’u sigorta kapsamındadır ve bu muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım ödemeniz gerekir bunun dışında kalan masraflar tamamen sigorta kapsamındadır.
  • Muayenenin ardından çocuğunuzdan istenen testler ve tahliller için de ücret ödemenize gerek kalmaz.
  • Hastane yatışı ve ameliyat masrafları sigorta kapsamındadır.
  • Çocuk Sağlık Sigortası %20 devlet desteklidir ve vade farkı olmadan taksit olanağı da vardır.

Çocuğunuzu tek başında sigortalı yapabilirsiniz fakat aynı zamanda anne ve/veya babasıyla da sigortalı yaptırabilme şansınız vardır.

Sigortalı anne adaylarımızın neredeyse hepsi doğumlarından sonra çocuklarını da sigortalı yapmayı tercih ediyorlar. Bebeğiniz ve kendiniz için sigorta hakkında bilgi almak ve ailenize en uygun sigorta paketini öğrenmek için (0850) 346 1130 numarasını arayarak ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Doğum Odası Süsleme Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by