Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neden Arttı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Artış Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neden Arttı?

2020 yılından sonra döviz kurlarında başlayan artış karşısında hepimiz yaşadığımız pahalılığın farkındayızdır. Gelirlerimizde belirli oranlarla artışlar olsa da, alım gücümüz günden güne eriyor. Sağlık sektöründeki maliyetler ve özel hastane fiyatlarına yansımasıda, dolaylı olarak satın aldığımız sağlık sigortası harcamalarına… Dolayısı ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatlarına etki etmiş durumda.

2022 yılında bir TSS primi kişi başı bin beşyüz ile  iki bin lira aralığındayken, kullanımı oldukça az olan bir sigortalımızda dahi, takip eden yılın yenileme primleri yaklaşık üç kat artmış durumda.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedeniyle Bu Yıl Poliçemi Yenilemiyorum Haklarım Kaybolur mu?

Sağlık sigortalarınızı her yıl ara vermeksizin düzenli olarak yeniler ve devam ederseniz, ilk sağlık sigortası başlangıç tarihinden itibaren kazanmaya başladığınız hakları da korumuş olursunuz. Bu oldukça önemlidir ve kaybedilmiş hakların geri dönüşü ise yoktur. Mümkün olduğunca yenileme dönemlerinizde aynı sigorta şirketi ile devam etmek, en kolay yol olacaktır.

TSS Yenileme Döneminde Başka Bir Sigorta Şirketi ile Devam Edebilir miyim?

Elbette, sağlık sigortanız başladığı tarih itibariyle bir yıl geçerlidir ve aynı tarihte öğle saatinde 12.00’da sonlanır ve aynı sigorta şirketi ile devam ediyorsanız, aynı gün 12.00’den sonra, yeni sağlık sigortası poliçeniz başlamış olur.

Siz, zamanında yenileme yapmamış olursanız,  poliçenizin bittiği tarihten itibaren önceki sigorta şirketinizin bir sorumluluğu kalmamıştır. Sizin ise, bir alternatif sigorta şirketi arayışınız  olması halinde hızlı hareket edip doğru karar vermeniz gerekir. Sigorta şirketlerinin önemli bir bölümü, poliçe bitiş tarihinizden itibaren 30gün içinde sağlık sigortanızı haklarınız kaybolmadan yenileme hakkı tanıyorsa da, bu konuda bir zorunlulukları olmadığını bilmelisiniz. Başınıza gelebilecek olası bir sağlık sorunu karşısında çaresiz kalmamak için, poliçelerinizi zamanında yenilemelisiniz.

Sağlık Sigortası Yenileme Fiyatlarınızı Öğrenmek için Hemen  Bilgi Alın.

TSS’de Başka Bir Sigorta Şirketine Nasıl Geçerim?

Sağlık sigortalarında hakların korunması ve devamlılık esastır. Bunu sağlamak için; Öncelikle sigorta şirketinizin size sunacağı teklifi birlikte değerlendirebiliriz. Sağlık sigortasında kaçıncı yılınız, bu dönem içinde ortaya çıkan  bir sağlık sorununuz var mı, geçtiğimiz yıl ne kadar prim ödemiştiniz, bu yılki kullanımlarınız ve yenileme priminiz ne kadar tutuyor….

Bunlara baktıktan sonra, sizin mevcut şirketle devam edip etmeyeceğiniz, bir arayışa girmek için geçirdiğiniz bir sağlık sorununa ilişkin bir engel var mı, kontrol etmeliyiz.

Elde ettiğiniz haklarınızla alternatif bir sigorta şirketinin Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü sizin için daha uygunda, eski şirketinizden geçiş bilgilerinizi, yeni sigorta şirketi ile paylaşmalıyız. Böylece, sağlık geçmişiniz hızlıca incelenebilir ve yapılan değerlendirme ile haklarınızı koruyarak, yeni sigorta şirketinde devam edebilirsiniz.

Burada önemli olan;
Haklarınız ile yeni şirkete geçmek, prim avantajı sağlayan sigorta şirketinin sunduğu ürün içeriğinin ve teminatlarının karşılaştırılması gerekecek. Daha önce yararlandığınız anlaşmalı hastanelerin yeni sigorta şirketinizde sunulan hastaneler ile örtüşüp örtüşmediğini kontrol etmekte, alışkanlıklarınız için oldukça önemlidir. Geçiş süreci, yeni şirkete yapılan başvuru, şirketler arasında veri alışverişi ve onayınıza kadar dikkate alındığında 15günü bulabilir.

Geçiş yapmaksızın, eski haklarınızı korumayan, bu yıl ilk kez sigortalanıyorcasına fiyat aldığınız ve hemen poliçenizin başlayacağı bilgisini veren sigorta satış kanallarına itibar etmemelisiniz. Siz, uygun fiyata bir tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı bulduğunuzu düşünürken…. aslında aradaki farka, geçmiş tüm sağlık haklarınızdan vazgeçmiş olabilirsiniz.

Yenilemeleriniz yada yeni iş sağlık sigortası tekliflerinizde; İyi bir sağlık sigortası danışmanından destek almak sizin en doğal hakkınız. Bir sigorta danışmanı talebinde bulunun.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları’na Neler Etki Edebilir?

Geçtiğimiz yıl ödediğiniz sağlık sigortası primleri ile bu yıl teklif edilen primler arasındaki fiyat farkının birden fazla sebebi olabilir. Peki. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neden Arttı?

  • Her yıl  yeni bir yaş daha alıyorsunuz
  • Yaşadığınız şehir sağlık sigortası priminizi etkiler
  • Erkekler ve kadınların belirli yaşlarda sağlık harcamaları farklılaşır. bu primi etkiler
  • Önceki yıla ait kullanım sıklığınıza biz hasar frekansı diyoruz. Yeni priminizde etkilidir.
  • Ülkedeki ve medikal enfslasyona bağlı artışlar.
  • Sigorta şirketinizin size sunduğu anlaşmakı hastane ağı tercihiniz primlerinizi etkiler
  • Yatarak tedavi teminatınız %100 ve limitsizdir. Fakat 6, 8, 10, 12 gibi farklı muayene sayıları sunulması ve sizin tercihiniz primlerinizi etkiler.
  • Peşin yada taksitli ödeme tercihleriniz yıllık sağlık sigortası primlerinizi +- %5 etkiler.

Gördüğünüz gibi onlarca değişkene göre hesaplanan sağlık sigortalarında; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları için..  Avantajlı teklifler ve ekonomik primler için hemen sağlık sigortaları ekibimizden teklif isteyin.

 

 

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neden Arttı? Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by