Genital Estetik Cerrahi

Genital Estetik ile kişinin kendisini iyi hissetmesi ve cinsel hayatında partnerine uyumunun artması amaçlanır. Sağlık sigortaları için bizi arayın.

Genital Estetik Nedir? 

Genital estetik, kozmetik cerrahi altındaki en ilerleyici süreçlerden bazılarıdır. Yaşamın, yaşlanmanın, genetik ve diğer değişikliklerin etkilerini değerlendirmek üzere tasarlanan genital estetik ameliyatı, fiziksel görünümünüzü, konforunuzu ve cinsel tatmininizi önemli ölçüde etkileyebilir.

Genital estetik operasyonları kadınlar arasında erkeklere göre daha popülerdir. Genital bölgedeki deformiteleri düzeltmek için estetik operasyonlar, dudak küçültme, aşırı şişlik, yaşlanmaya bağlı sorunlar, vajina daraltma ameliyatı vb.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Gereklidir?

• Doğumdan kaynaklanan vajina şekil bozuklukları.

• Birden fazla doğum sonrası vajinada şekil ve estetik kaybı gibi anormallikler.

• Vulvadaki deformasyonlardan kaynaklanan vajina dudaklarının aşırı büyümesi

• Ağrılı doğumlardan sonra oluşan deformasyonlar

• Ağrılı doğum seansları sırasında vajinaya yapılan kesilerden kaynaklanan cinsel tatmin ve vajina estetiğinin kaybolması

• Mesanedeki anormallikler nedeniyle rahimde sarkma ve idrar kaçırma.

• Himenoplasti ameliyatı.

Genital Estetik Neler İçerir?

Vajinoplasti: Vücuda sertlik ve ton kazandırmak için vajina boşluğunun daraltıldığı popüler bir cerrahi operasyondur. Birçok kadın, yaşlanma, doğum, hormonal değişiklikler veya doğum kusurlarına bağlı olarak vajinal gevşeklik ve ton kaybıyla karşı karşıya kalır. Rekonstrüktif cerrahi bir operasyon olan vajinoplasti, vajina gençleştirme olarak da adlandırılmakta ve popülerlik kazanmaktadır. Zayıflamış vajina kasları cinsel bozukluklara, duygusal güvensizliğe, hoşnutsuzluğa ve hatta cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir.

Bu estetik operasyonu,vajinoplasti olan kadınlara çekici kılan pek çok fayda vardır. Duyarlılık ve cinsel zevk kaybı, kadınların vajina duvarları zayıfladıkça karşılaştıkları en büyük kayıplardan biridir. Ek olarak, gevşemiş vajina duvarları bu deneyimin her iki taraf için de daha az zevkli olmasına neden olabileceğinden, kadınlar utangaç hale gelebilir.

Labioplasti: Vajinanın her iki yanında yer alan cilt flepleri olan iç dudakların boyutunu küçültmeyi amaçlayan estetik bir ameliyattır. Vajinal boşluk etrafında kıvrımların olması normaldir. Çoğu durumda bu bir soruna neden olmaz. Ancak iç dudak büyümesinden sonra sıkıntılar artabilir ve labioplasti estetiği gerekebilir. Labioplasti genel anestezi, sedasyon veya lokal anestezi altında yapılabilir. Vajinal dudaklar kısaltılır veya yeniden şekillendirilir. İstenmeyen doku cerrahi veya lazer yöntemlerle çıkarılır ve gevşetilen taraflar ince, çözünür dikişlerle dikilir.

Klitoral Hoodoplasti: Klitoris estetiği olarak da bilinen klitoral hoodoplasti, klitoral prepusu koruyarak vajinaya daha iyi bir görünüm kazandırmak için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Klitoral prepus, klitoris üzerinde klitoris başlığı veya klitoral cilt olarak da bilinen üst üste binen cilt eğrisidir. Klitoris estetiği, klitoris bölgesindeki fazla deri alınarak gerçekleştirilir.

Perinoplasti: Doğum sırasında perine bölgesindeki yırtılma, yırtılmaların tedavisidir. Zahmetli, aşırı veya ağrılı doğumlar perine bölgesinde ciddi deformasyonlara neden olabilir. Perinoplastinin amacı deformasyonları düzeltmek ve estetik kazandırmaktır.

G Noktası Büyütme: Cinsel olarak aktif kadınlarda grafenburg noktasını (G-Spot) artırmak için doktor tarafından yönlendirilen cerrahi olmayan, kolay bir tedavidir. Amaç G noktasını büyütmektir.

Himenoplasti Ameliyatı: Himenoplasti, bakire zarı düzeltmek için uygulanan estetik bir yöntemdir. Kızılık zarı düzeltilmesi çeşitli nedenlerle yapılabilir. Himenoplasti, vajinanın açılmasını kısmen engelleyen bir zarın cerrahi olarak düzeltilmesidir. Sert egzersizler veya tampon yerleştirilmesi nedeniyle kızlık zarı zarar görebilir. Bu şartlar altında kızlık zarının himenoplasti ile yeniden yapılandırılması mümkündür.

Genital Estetikte İyileşme Süreci

Birçok kadın genital estetik ameliyatı olma kararına varmak için haftalar, aylar hatta yıllar harcar. Her kadının seçim için kendi nedenleri vardır: rahatsızlık, acı, utanç veya cinsel zevkte azalma, bunlardan birkaçıdır.

Her kadının vücudu farklı olduğu için her hasta biraz farklı bir oranda iyileşir. Çoğu hasta 48-72 saat sonra normal davranışlarına (yoğun olmayan iş gibi) dönebilir, ancak cinsel aktiviteye girmeden önce tam 6-8 haftalık bir iyileşme süresi gereklidir. Doktorunuzun ameliyat sonrası talimatlarını dikkatlice takip ederek iyileşme sürecinizi yönetebilirsiniz.

Genital Estetik İçin Doktor Seçimi

İster düzenli kontroller, ister ani gelişen rahatsızlıklar veya hamilelik için olsun, doktor tercihiniz ​​çok önemlidir. Seçeceğiniz doktor size güven vermelidir. Gerektiğinde onunla iletişime geçebilmeli ve aklınıza gelen soruları tartışabilmelisiniz. Ayrıca, bazı hastalıklar daha uzmanlaşmış alanlarda doktorlar tarafından biliniyor olabilir. Doktor seçerken uzmanlık alanını incelemekte fayda var. Doktorunuzun iletişimi ve yaklaşımı olumlu ve destekleyici olmalıdır. Aklınıza takılan soruları sorabilmeniz ve bilgi konusunda şüphe duymadan geri bildirim alabilmeniz gerekir.

Tüm bu kriterlere sahip, Sağlık sigortanızın yardımıyla dilediğiniz doktoru seçebilirsiniz ve isterseniz  doktor değiştirebilirsiniz., Türkiye genelinde sağlık sigortasının anlaşmalı olduğu özel hastaneleri de tercih edebilirsiniz. Sadece 15 TL ödersiniz ve özel anlaşmalı bir hastanede test ve tetkikleriniz yapılır. Hastaneler ve doktorlar hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın. En doğru sağlık sigortası kapsamını almanızı sağlamak için sağlık profesyonellerinden oluşan ekibimizle birlikte çalışın. 0(850) 340 1130 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
Genital Estetik Cerrahi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by