Kaskodan Araç Yaptırma

Kaskodan Araç Yaptırma Nasıl Olur? Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı? Kasko ile ilgili detaylı bilgiyi uzman oto sigorta danışmanlarımızdan alın. 0(850) 346 1130

Kaskodan Araç Yaptırma

Kasko sigortası, bir kazaya karışmanız veya aracınızın hasar görmesi durumunda sizi finansal olarak korumak için tasarlanmıştır. Fazla ödeme yapmadan kendinizi korumak için, aracınız için doğru kasko sigorta kapsamını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörleri ve bir kaza durumunda zararınızı karşılayacak iyi bir sigorta şirketini nasıl seçeceğinizi uzman oto sigorta danışmanlarımızdan öğrenin. (Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?) 0(850) 346 1130

Kasko sigorta poliçesinin teminatlarını seçerken en kötü senaryoyu asla ihmal etmemelisiniz. Ya arabanız arızalanırsa ve değiştirilmesi gerekirse? Kaza sizin suçunuz değilse, diğer sürücünün sigorta şirketi aracın masraflarını karşılayacaktır. (Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?)

Ancak aracınıza zarar verebilecek başka durumlar ve doğal afetler de vardır. Bu gibi durumlarda, yalnızca kendi kasko sigortanıza güvenebilirsiniz. Böyle bir durumun ortaya çıkması durumunda, aracınızı tamamen onarmak veya değiştirmek için yeterli kapsama sahip olan bir kasko sigortasına sahip olmak en iyisidir. (Kaskodan Araç Yaptırma)

Bir Kazadan Sonra Ne Yapmalı?

Arabaya zarar veren bir olayın ardından derhal aşağıdaki yetkililerle iletişime geçmelisiniz:

  • Herhangi biri yaralanırsa 112 acil servisi aramalısınız
  • Diğer arabalar/mülkler söz konusuysa 112 polisi aramalısınız
  • Taleplerinizi bildirmek için sigorta şirketini aramalısınız

Bir kazadan sonra sigorta hemen devreye girmelidir. Sigorta şirketleri genellikle kendi aralarında kimin kusurlu olduğunu sigortalının beyanına ve polis raporuna göre değerlendirir. (Kaskodan Araç Yaptırma)

Duruma hızlı bir şekilde bir hasar ekspertiz görevlisi atanacaktır ve muhtemelen hasar çözümleme/onarım süreci boyunca ana irtibat noktanız olacaktır. Bu kişi:

  • Tüm soruları dürüstçe ve mümkün olduğunca ayrıntılı olarak cevaplamanızı bekler
  • Tanıkların ifadelerini toplar
  • Kaza detaylarını inceler
  • Tıbbi raporları gözden geçirir
  • İlgili tüm araçları inceler
  • Hasar onarım tahmini sağlar

Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?

Ne yazık ki çoğu durumda, kasko sigortası arabanın motor arızasını veya diğer mekanik sorunları kapsamaz. Bununla birlikte, kasko sigorta kapsamının yanmış bir motor için ödeme yapabileceği birkaç istisna vardır. Bir kasko sigortası poliçesi, bir kazaya karışırsanız veya kapsanan bir talep nedeniyle aracınız hasar görürse, arabanızı onarmak için genel sigorta kapsamı içerebilir. Bu teminatların hiçbiri, normal aşınma ve yıpranma nedeniyle mekanik sorunları veya motor arızasını içermez. (Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?)

Bir motor sorunu veya mekanik arıza olması durumunda aracınızın size vereceği birkaç işaret vardır. Çok miktarda egzoz dumanı, yağda metal talaşı, güç eksikliği veya kaputun altından duman geldiğini fark ederseniz, bu motor arızasının bir işareti olabilir. Daha fazla hasarı önlemek için, bu işaretlerden herhangi birini fark ederseniz, aracı kullanmamalı ve bir tamirciye baktırmalısınız. (Kaskodan Araç Yaptırma)

Tipik olarak, kasko sigortası, doğrudan bir kazadan veya sigorta poliçesinin kapsadığı başka bir tehlikeden kaynaklanmadıkça motor onarımlarını kapsamaz. Aracınız hala nispeten yeniyse veya uzatılmış bir garanti satın aldıysanız, motor arızası veya başka bir mekanik arıza durumunda üretici onarımlar için ödeme yapabilir.  (Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?)

Kasko Arabanın Motor Arızasını Ne Zaman Karşılar?

Kapsamlı bir kasko sigortanız varsa, motor bir kazada veya aracınızın üzerine düşen bir ağaç gövdesi gibi kontrolünüz dışındaki bir olay nedeniyle hasar görürse, genellikle motor onarımları kapsamında olursunuz. Motorunuz mekanik bir arızaya uğrarsa veya normal aşınma ve yıpranma nedeniyle bozulursa, kasko sigortası genellikle tamir veya değiştirme masraflarını karşılamaz. Bazı sigorta şirketleri, genel mekanik ve  motor arızalarını kapsayabilecek bir teminat sunabilir, ancak bu teminat net olarak kasko poliçesinde yazmalıdır. (Kaskodan Araç Yaptırma)

Aracınıza kasko yaptırmadan önce, bilinçli bir karar verebilmek için çeşitli planları karşılaştırmanız yararınıza olacaktır. İdeal olarak, size en iyi sigorta primiyl,e en iyi sigorta kapsamını sağlayan bir plan seçmeniz gerekir. Uzman oto sigorta danışmanlarımızla sigortalılarımıza en uygun fiyat ve en kapsamlı kasko teklifleri ile yardımcı oluyoruz. (Kasko Arabanın Motor Arızasını Karşılar Mı?) Detaylı bilgi için bizi arayın. 0(850) 346 1130

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla anlaşmalı sigorta şirketi ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile sigortalılarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz.  (Kaskodan Araç Yaptırma)

Siz de kasko fiyat teklifleri ve içerik değerlendirmesi için uzman oto sigorta danışmanlarımız ile iletişime geçin. Oto kaza branşının yanı sıra sağlık sigortası sürecinizde de yanınızda olmaktan memnuniyet duyarız. Sağlık sigortaları ile ilgili detaylı bilgi için uzman sağlık ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Kaskodan Araç Yaptırma Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by