Rota Aşısı Fiyatı

Rota Aşısı Fiyatı.. Rota Aşısı Nedir? Özel Sağlık Sigortası ile bebeğinizin sağlık ihtiyaçlarını uygun rakamlara mal edin. Detay ve teklif için bizi arayın.0(850) 346 1130ağlık Sigortası ile muayenelerde sadece 15 TL ödeyin. Detaylı bilgi için ekibimiz ile görüşün.

Rota Aşısı Fiyatı

Rotavirüs, tipik olarak bebekleri ve küçük çocukları etkileyen, ishale ve kusmaya, karın ağrısına ve yüksek sıcaklığa neden olan oldukça bulaşıcı bir mide böceğidir. Çoğu çocuk evde bir hafta içinde iyileşir. Ancak bazı çocukların bir doktora görünmesi gerekebilir. Bazen ciddi sıvı kaybı gibi durumlar için hastanede tedavi gerekir.

Rotarix® 2 doz şeklinde uygulanıyor.  RotaTeq® 3 doz olarak uygulanıyor, hızla değişen sağlık hizmetleri fiyatları nedeni ile, güncel ilaç fiyatlarını size en yakın eczaneden hemen öğrenebilirsiniz.

Rotavirüs, bebeklerde ve çok küçük çocuklarda gastroenteritin en yaygın nedenidir. Belirtiler genellikle kusma, ateş ve mide krampları ile birlikte şiddetli sulu ishaldir. Bebeklere 8 ve 12 haftalıkken 2 doz aşı yapılır. Bebekler arasındaki rotavirüs miktarı aşının kullanımından sonra azalmıştır. (Rota Aşısı Fiyatı)

Rota Aşısı Yan Etkileri

Tüm aşılar gibi, rotavirüs aşısı da yan etkilere neden olabilir, ancak bunlar genellikle hafiftir ve uzun sürmez. Aşı olan bebekler bazen huzursuz ve sinirli olabilir ve bazılarında hafif ishal gelişebilir .

Rotavirüs Aşısından Sonra Bebeğiniz Rahatsız Olursa Ne Yapmalısınız?

Tüm aşılarda olduğu gibi, genellikle hafif olmalarına ve uzun sürmemelerine rağmen, birkaç bebekte ishal gibi yan etkiler olacaktır. Çoğu bebek hiç sorun yaşamaz.Bir bebek aşılandıktan sonra rotavirüs enfeksiyonu kapabilir, ancak bu nadirdir ve hastalık genellikle aşılanmamış olmalarına göre daha hafiftir.

Bebeğiniz çok rahatsızsa veya hastalığı uzun süredir devam ediyorsa veya aşıdan sonra sağlığıyla ilgili herhangi bir endişeniz varsa bir doktora görünün.

Bebeğim Aşı Olduğu Gün Hastalanırsa Ne Olur?

Bebeğiniz ateş veya ishal ve kusma ile ciddi şekilde hasta olmadıkça, randevuyu ertelemek için hiçbir neden yoktur. Bebeğiniz diğer rutin aşıları yaptıracak kadar iyiyse rotavirüs aşısı olabilir.

Bebeğimi Aşıdan Sonra Emzirmem Uygun Mudur?

Evet. Yakın zamanda ağızdan rotavirüs aşısı olan emziren bebeklerle bağlantılı herhangi bir sorun yoktur.

Ayrıca, yakın zamanda aşılanmış bebeklerle yakın temasta bulunan herkes, aşıyı takip eden 2 hafta boyunca, bebeğin bezini değiştirdikten sonra ellerini dikkatlice yıkamak da dahil olmak üzere kişisel hijyene özellikle dikkat etmelidir.

Bebeğim Prematüre. Rotavirüs Aşısını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Tüm aşılarda olduğu gibi, aşı takvimine, bebeğinizin olması gereken tarihten değil, gerçek doğum tarihinden itibaren uyulmalıdır. Bu nedenle bebeğiniz ne kadar erken olursa olsun 8 haftalık ve 12 haftalıkken rotavirüs aşısı olmalıdır.

Bebeğime Diğer Aşılarla Aynı Anda Rotavirüs Oral Aşısı Yapılabilir Mi?

Evet, 5’li karma aşı, verem aşısı ve pnömokok aşıları gibi diğer çocukluk aşıları ile aynı zamanda bebeğinizin ağızdan rotavirüs aşısı olması güvenlidir .

Rotavirüs Aşısını Hangi Durumlarda Önerilmez?

Çocuğunuz aşağıdaki durumlarda ise aşı önerilmez:

  • Şu anda hasta ise.. Basit soğuk algınlığı veya diğer küçük hastalıklar bağışıklamayı engellememelidir .
  • Aşının daha önceki bir dozuna karşı ciddi bir alerjik reaksiyon gösterdiyse.. Rotavirüs aşı markalarından birinde lateks aplikatörü bulunduğundan, çocuğunuzun latekse alerjisi varsa doktorunuza söyleyiniz.
  • Genetik bir bozukluk olan şiddetli kombine immün yetmezliğe sahipse..
  • Geçmişte bir tür bağırsak tıkanıklığı olan invajinasyon varsa..

Doktoru Ne Zaman Aramalıyım?

Aşağıdaki durumlarda doktoru arayın:

  • Aşının ertelenmesi mi yoksa kaçınılması mı gerektiğinden emin değilsiniz.
  • Çocuğunuzun aşılamadan sonra sorunları var.

Nadiren, bazı çocuklar aşının birinci veya ikinci dozunu aldıktan sonraki bir hafta içinde invajinasyon geliştirir. Bu nedenle, çocuğunuzu aşağıdaki gibi belirtiler açısından izleyin:

  • kontrol edilemeyen ağlama ile yoğun karın ağrısı
  • kusma
  • kakada kan veya mukus
  • zayıflık, uyuşukluk veya huzursuzluk

Çocuğunuzda herhangi bir invajinasyon belirtisi varsa hemen doktorunuzu arayın.

Bebeğinize Çocuk Sağlık Sigortası Yaptırın

Çocuk Sağlık Sigortası, özel hastanelerde ve özel muayenehane hekimlerinde kullabaildiğiniz, sağlık giderlerinizi oldukçu avantajlı rakamlara mal edbileceğiniz bir sigortadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile, anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alırken, Özel Sağlık Sigortası ile anlaşmalı özel muayenehane hekimlerinden ve SGK ile anlaşması olmayan özel hastanelerden hizmet alabilirsiniz.

Dilerseniz var olan kendi özel sağlık sigortanıza doğumundan sonra bebeğinizi de ekleterek, rotavirüs aşısı gibi özel aşıları daha uygun rakamlar ile bebeğinize yaptırabilirsiniz.

Bebek Sağlık Sigortası  muhtemel kaza yada rahatsızlık durumlarında sigortalının sağlık giderlerini karşılayan özel bir hizmet alternatifidir. Özel Sağlık Sigortası ile sağlık giderleriniz poliçe üstünde yazan limit dahilinde karşılanır. Buna eczane giderleriniz de dahil olabilir.

En avantajlı sağlık sigortasını en iyi teminatlarla satın alabilirsiniz. Tercihlerinize göre size yardımcı olacak, avantajlı sağlık sigortaları için sizi yönlendirecek sağlık danışanlarımız ile hemen görüşün. Size ve ailenize en uygun teklifi hemen alın.