Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri

Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri ile doğumunuzu ilerlemeye teşvik etmek için yapabileceğiniz bir çok şey var.

Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri

Doğuma hazırlanmak çok önemlidir. Doğumu kolaylaştırma yöntemleri ile doğumunuzu ilerlemeye teşvik etmek için yapabileceğiniz bir çok şey var.

Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri- Doğum Sırasında Doğumu Kolaylaştırmak İçin;

1.Mümkün olduğunca uzun süre evde kalın

Evde kendi rahat ortamınızda dolaşmakta ve ihtiyacınız olanı yiyip içmekte özgür olacaksınız. Tıbbi nedenlerle hastanede olmanız gerekmedikçe, kasılmalarınız bir dakika uzunluğa ve üç ila beş dakika arayla oluncaya kadar hastaneye gitmek yerine, evde kalmayı düşünün.

2.Olumlu düşünün ve odaklanın

Kendinize herhangi bir görev hakkında ne kadar olumlu mesaj verirseniz, o kadar kolay olur. Çevrenizdeki diğer kişilerin size gücünüzü ve doğumun harika nedenini, yani bebeğinizi hatırlatması doğumunuzu kolay yapmanıza yardımcı olur. Doğum eylemi sırasında çiçeklerin açılması ve dalgaların çekilmesi gibi görüntüleri düşünmek ,sancıya odaklanmama ve acıyı kontrol altında tutmama yardımcı olabilir.

3.Sıcak ve soğuk uygulayın

Karnınızın alt kısmına veya sırtınıza uygulanan bir sıcak su şişesi, ısıtma yastığı veya mikrodalgaya uygun bir çanta bazı rahatsızlıkları giderebilir. Sırtınızdaki soğuk bir paket de sırt ağrısını hafifletebilir.

4.Hareket halinde kalın

Hareket, doğumun ilerlemesine yardımcı olabilir ve rahatsızlığı giderebilir. Hareketiniz tıbbi prosedürlerle kısıtlanıyorsa, doktorunuz ile görüşmeye çalışın. Örneğin, bebeğin kalp atışının sürekli elektronik cihazlarla izlemesi, anne adayının bir makineye bağlı olmasını ve onu bir yatağa bağlayan kemerlerin takılmasını gerektirir. Doktorunuza tıbbi nedenlerle sürekli izleme yapılması gerekip gerekmediğini sorun. Değilse, aralıklı izleme size yürüme, doğum balonuna oturma veya küvete girme özgürlüğü verecektir.

5.Hidroterapi uygulayın

Evde rahatlamanıza yardımcı olması için uzun duşlar veya banyolar yapın. Hastanedeyken banyo mahremiyet ve küvet konforu sunar. Yaklaşık beş ila altı santimetrelik bir genişlemede, bir epidural düşünebileceğiniz zaman, bunun yerine doğum havuzunu yarım saat deneyin. Ya da başka bir, uzun duş alın. Ilık su rahatlamayı destekler ve genellikle kadınlar yaklaşık 20 dakika içinde hoş bir uykuya dalarlar. Araştırmalar, ılık suda duş almanın oksitosin üretimini artırdığını ve doğumu teşvik ettiğini gösteriyor.

6.Farklı dik pozisyonları deneyin

Doğum sırasında yoğun sırt ağrısı hissedebilirsiniz. Doğum topu ile alacağınız farklı dik pozisyonlar perine genişlemesini kolaylaştırarak sizi rahatlatabilir.

7.Gürültü yapın 

İç çekmeler ve alçak sesler vücudunuzdaki gerilimi bırakmanıza yardımcı olacaktır. Ağzınızı açıp inlediğinizde doğum kaslarınızı gevşeterek daha kolay perinenin açılmasını sağlarsınız. Mırıldanmak nefes almayı sağlar ve anne adayını sakinleştirir. O halde şimdi büyük gün için hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazırlanmak için zaman ayırın. (Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri)

Doğum süreciniz tamamlandıktan sonra, bebeğinizi kucağınıza aldığınızda dünyalar sizin olur. Kendinizden önce bebeğinizi, önce onun sağlığını düşünürsünüz. Bebek doğduktan sonra annelerin internet üzerinde en çok araştırdığı konulardan biri sağlık sigortasıdır.

Bebeğinizin doğumundan kısa bir süre sonra bebek sağlık sigortası yaptırarak hem onun sağlığını güvence altı alın hem de sağlık sigortalarında devlet desteğinden faydalanın. Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri ve  Çocuk Sağlık Sigortası Planlama Zamanı

Özellikle doğum sonrası bebeğiniz hayatının ilk senesinde sürekli muayenelere gitmesi gerekir. Bu rutin muayenelerde yapılması gereken testler mevcuttur.  Çocuk sağlık sigortası ile özel hastanelerdeki sağlık harcamalarınızı oldukça uygun rakamlara mal edersiniz.

Çocuk Sağlık Sigortası ile ;

  • Bir yıl içinde kullanabileceğiniz 10 doktor muayenesi hakkınız olur ve bu muayenelerde yalnızca 15 TL SGK katılımı ödersiniz.
  • Muayenenin ardından hekimler tarafından istenen testler, tahliller ve tetkikler sağlık sigortası kapsamındadır, SGK kapsamındaki test ve tetkikler için ek bir ücret ödemenize gerek kalmaz.
  • Çocuğunuzun hastaneye yatması ve/veya ameliyat olması durumlarda yatarak tedavi teminatı limitsiz bir şekilde sağlık sigortası tarafından karşılanır.
  • İstediğiniz ilde, istediğiniz anlaşmalı özel hastanede sağlık sigortanızı kullanabilirsiniz.
  • SGK anlaşmalı tüm bölümlerde muayene hakkınızı kullanırsınız.
  • Çocuk Sağlık Sigortaları nda da poliçenin ortalama %20’si devlet tarafından karşılanmış olur ve devlet desteklidir.
  • Prim ödemenizi dilerseniz taksitle yapabilirsiniz.

Ebeveyn olmadan bebeğinize tek başına çocuk sağlık sigortası yaptırabileceğiniz gibi, kendi var olan sağlık sigortanıza da ekletebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK anlaşmalı özel hastanelerde kullanılabilen bir sigorta türüdür. Dilerseniz Özel sağlık sigortası ile bebeğinizi / çocuğunuzu SGK anlaşması olmayan özel hastanelere ve özel muayenehane hekimlerini tercih edebilirsiniz.

Size ve bebeğinize uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları İçin Teklif İsteyin. 

Soru Sor
Whatsapp
Doğumu Kolaylaştırma Yöntemleri Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by