Kadın Doğum Hastalıkları

Kadın Doğum Hastalıkları içim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırın. Sadece 15 TL ye muayene olun. Detaylı bilgi için bizi arayın 0(850) 346 1130

Kadın Doğum Hastalıkları

Kadın Hastalıkları ve doğum,hamilelik ve doğum sırasında kadınların bakımında ve kadın üreme organlarının hastalıklarının teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış bir tıp dalıdır.

Kadınlarda görülen hastalıkların bir kısmı görece önemsiz olup tedavisi oldukça basittir, ancak bazı durumlarda tam tersi olur ve bu hastalıkların tedavisi uzun bir süreçten sonra gerçekleşir. kadınlar mümkün olan en kısa sürede bir kadın doğum uzmanı tarafından görülmeli, gerekli muayeneler yapılmalı ve hemen tedaviye başlanmalıdır. Aksi takdirde, hastalıkların etkileri kadınlar için daha fazla soruna neden olabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız ile;

  • Beklenmeyen sağlık harcamalarına hazırlıksız yakalanmazsınız.
  • Muayeneleriniz yalnızca 15 TL SGK katılımı ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gerekli görüldüğü takdirde doktor ve hastane değiştirme şansınızı korursunuz.
  • E-devlet yoluyla sağlık sigortanızın takibini kolayca yapabilirsiniz.
  • Devlet desteği ile sigortamızdan cüzi bir miktara yararlanabilirsiniz.

Başlıca Kadın Doğum Hastalıkları

Kısırlık (İnfertilite)

Kısırlık, 12 ay veya daha uzun süre düzenli korunmasız cinsel ilişkiden sonra gebelik elde edilememesiyle tanımlanan erkek veya kadın üreme sisteminin bir hastalığıdır.(1) Kısırlık, dünya çapında üreme çağındaki milyonlarca insanı etkiler ve ailelerini etkiler. ve topluluklar.

Endometriozis

Endometriozis, rahim iç tabakasına benzer dokunun yumurtalıklar ve fallop tüpleri gibi başka yerlerde büyümeye başladığı bir durumdur. Endometriozis her yaştaki kadını etkileyebilir. Hayatınız üzerinde önemli bir etkisi olabilecek uzun vadeli bir durumdur, ancak yardımcı olabilecek tedaviler vardır.

Miyom

Rahim miyomları, genellikle doğurganlık yıllarında ortaya çıkan kanserli olmayan rahim büyümeleridir. Ayrıca leiomyomlar (lie-o-my-O-muhs) veya miyomlar olarak da adlandırılan rahim miyomları, artan rahim kanseri riski ile ilişkili değildir ve neredeyse hiçbir zaman kansere dönüşmez. Fibroidler, insan gözüyle algılanamayan fidelerden rahmi deforme edebilen ve büyütebilen hacimli kitlelere kadar çeşitlilik gösterir. Tek bir miyomunuz veya birden fazla miyomunuz olabilir. Aşırı durumlarda, birden fazla miyom, rahmi göğüs kafesine ulaşacak kadar genişletebilir ve kilo alabilir. Birçok kadın, hayatlarının bir döneminde rahim miyomlarına sahiptir. Ancak rahim miyomunuz olduğunu bilmiyor olabilirsiniz çünkü bunlar genellikle hiçbir belirtiye neden olmaz. Doktorunuz pelvik muayene veya doğum öncesi ultrason sırasında tesadüfen miyomları keşfedebilir.

Yumurtalık kisti

Yumurtalık kistleri, yumurtalıkta veya yüzeyinde sıvı dolu keseler veya ceplerdir. Kadınlarda, rahmin her iki tarafında yaklaşık birer badem büyüklüğünde ve şeklinde olan iki yumurtalık bulunur. Yumurtalıklarda gelişen ve olgunlaşan yumurtalar (yumurtalar), doğurganlık yıllarında aylık döngüler halinde salınır. Birçok kadında zaman zaman yumurtalık kistleri bulunur. Çoğu yumurtalık kisti çok az rahatsızlık verir veya hiç rahatsızlık vermez ve zararsızdır. Çoğunluk birkaç ay içinde tedavisiz kaybolur. Ancak yumurtalık kistleri – özellikle de yırtılmış olanlar – ciddi semptomlara neden olabilir. Sağlığınızı korumak için düzenli pelvik muayeneler yaptırın ve potansiyel olarak ciddi bir soruna işaret edebilecek semptomları öğrenin.

Dismenore (Ağrılı Adet)

Dismenore, adet döneminiz boyunca şiddetli ve sık adet krampları ve ağrı ile karakterizedir. Dismenore, dönemlerin başlangıcından itibaren var olan birincil veya altta yatan bir duruma bağlı olarak ikincil olabilir.

HPV Enfeksiyonu

İnsan papilloma virüsü (HPV), ciltten cilde temas yoluyla insanlar arasında geçen viral bir enfeksiyondur. 100’den fazla HPV çeşidi vardır ve bunların 40’tan fazlası cinsel temas yoluyla geçer ve cinsel organlarınızı, ağzınızı veya boğazınızı etkileyebilir.

Premenstürel Sendrom (PMS)

Premenstrüel sendrom (PMS), ruh hali değişimleri, hassas göğüsler, yemek yeme isteği, yorgunluk, sinirlilik ve depresyon dahil olmak üzere çok çeşitli belirti ve semptomlara sahiptir. Her 4 adet gören kadından 3’ünün bir çeşit adet öncesi sendromu yaşadığı tahmin edilmektedir. Semptomlar öngörülebilir bir düzende tekrarlama eğilimindedir. Ancak adet öncesi sendromla yaşadığınız fiziksel ve duygusal değişiklikler, sadece hafifçe fark edilirden yoğuna kadar değişebilir. Yine de, bu sorunların hayatınızı kontrol etmesine izin vermek zorunda değilsiniz. Tedaviler ve yaşam tarzı ayarlamaları, adet öncesi sendromun belirti ve semptomlarını azaltmanıza veya yönetmenize yardımcı olabilir.

Kadın Doğum ve Hastalıkları bölümünde tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanabilir, geçmişten gelmeyen rahatsızlıklarınız için sigortanızdan faydalanabilirsiniz. Hastane ve doktor değişikliği yapabildiğiniz gibi dilerseniz diğer bölümlerde de poliçenizi kullanabilirsiniz. Devlet desteği ile Vergi avantajı sayesinde çok uygun rakamlara sağlık sigortası sahibi olmak için hemen uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Kadın Doğum Hastalıkları Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by