Hamilelik Planı İçin Doğum Paketi Sigortası

Doğum Paketi Ne Zaman Satın Alınmalıdır? Hamileliğiniz başladı mı?

Hamilelik öncesinde satın alarak, hamileliğinizde Özel Hastanelerde  geçerli sağlık sigortası…   Hamilelik süreciniz başladığında kadın doğum bölümündeki rutin aylık muayenelerinizi karşılar. Her bir muayenenin 10 gün kontrol hakkı vardır. Böylece 1 muayene hakkınızla takip eden 10 günde tekrar muayene için ücret ödemez, hakkınızı kullanmazsınız. Her muayenenizde kadın doğum doktorunuzun isteyeceği SGK rutin test ve tetkikleri, limitsiz olarak sağlık sigortanız tarafından karşılanır.

Ayrıca istediğiniz doktoru tercih edebildiğiniz gibi; Hastane ve doktor değiştirmeniz gereken durumlarda, sigorta şirketi , Medicana, Liv Hospital, Medical Park gibi alternatif hastaneler arasında tercihte bulunmanızı sağlar.  Hemen Ankara Ofisimizden Hamilelik Süreciniz Başladığında yararlanabileceğiniz  Doğum Paketi ve Doğum teminatlarımız hakkında Bilgi Alın

Hamilelik Başlamadan Önce Doğum Paketi İçin Sağlık Sigortası Almanın Avantajları Nelerdir?

SGK anlaşmalı özel hastaneler, SGK’lı bölüm ve doktorlar ile sundukları hizmetlerde devletin belirlediği oranlarda SGK Fark ücreti alabilirler. Bu ücretler, özel hastanelerin sunacağı hizmetlerin devamlılığı için; Önemlidir. Bu farkın oranı, fark alınmayacak işlemler yada benzer sorularınız için kısa bir araştırma ile sorularınıza kolayca cevap bulabilirsiniz.

Sağlık sigortası şirketleri ve özel hastanelerin yaptığı anlaşmalar ile; Hamilelik öncesi ve hamilelik sonrasında doğum için sağlık sigortası yapılabilir. Bu anne adaylarına çok ciddi avantaj sağlar;

  • Doğum Paketi – Doğum Sigortasını Hamilelik Öncesi Yaptırabilirsiniz.
  • Dilerseni Hamilelikten sonra da başvuru yapabileceğiniz doğum sigortalarını inceleyebilirsiniz.
  • Sağlık Sigortası Ödemelerinizi kredi kartınız ile 9 taksitle yapabilirsiniz.
  • Sağlık Sigortaları vergi avantajından yararlanarak %15 ile %35 arasında değişen oranlarda Devlet desteğinden yararlanırsınız. Daha ekonomik rakamlara mâl edersiniz.
  • Muayenelerinizde 15TL SGK katılımı dışında ek ücret ödemesiniz.
  • Yapılan SGK kapsamındaki tüm tahlil ve tetkikler %100 dahildir. Ek ücret ödemesiniz.
  •  Hamilelik öncesinde yapılan poliçenizden, doğuma bağlı bir yatış durumunda %100 yararlanırsınız.
  • Normal Doğum yada Sezaryen ayrımı olmaksızın doğumunuz %100 karşılanır.
  • Doktor, Anestezi, (epidural hariç) Refakatçi gibi ek ödemeleriniz olmaz.
  • Sağlık sigortanız başladığı tarih itibariyle 12ay devam eder, doğumdan sonra da ihtiyaç duyarsanız yararlanmaya devam edersiniz.

Hemen  Fiyatlar için Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

Hamilelik Başlamadan Önce Doğum Paketi İçin Sağlık Sigortası Fiyatı Nedir?

Alternatif çok sayıda hastanede hizmet alabileceğiniz doğum sağlık sigortası için yapacağınız doğum sağlık sigortasına ( Sağlık Sigortası + Doğum Teminatlıyla,    4100 – 4500 TL aralığında bir sigorta primi ödersiniz. (2021 Ekim)

Hamilelik başlamadan önce aldığınız sağlık sigortalarında dilediğiniz zaman hamilelik süreciniz başlayabilir. Üstelik hamilelik süreciniz başlar ve  doğumu da ilk yıl gerçekleştirirseniz; Gelecek yıl yeniden doğum teminatı almanıza, yada sigortanızı yenilemenize gerek yok.

İstediğiniz Özel Hastane ; Alternatif sağlık sigortaları ve doğum paketleri için; Ankara Ofisimizden detaylı bilgi almak için tıklayın.

Doğum Paketi, Sigortası İptal Edilebilir mi. Paramı Geri Alabilir Miyim?

Doğum teminatına sahip bir sağlık sigortası, vergi avantajı ,9-10 taksitle ödenmesi, diğer sağlık harcamalarının karşılanması gibi kapsamlı teminatlarla sunulur. Fakat beklenmeyen bir durumda yada her hangi bir sebep göstermeye gerek olmadan sağlık sigortanızın iptalini ve prim iadenizi talep edebilirsiniz.

Sağlık sigortaları da, arabanızın kaskosu gibidir. İstediğiniz zaman iptal edilebilir ve gün esaslı olarak prim iadesi sağlanır.  Bu güvenceyi sağlayan ve denetleyen Hazine Müsteşarlığının yönetmelikleri dışında; Sağlık sigortalarının çok tercih edilmesi ve sigortalı sayısının oldukça artması sonrasında yaygınlaşmaya başlayan ve hastanelerdeki sağlık harcamalarınız için, bir sağlık sigortanız yok ve harcamalarınızı sağlık sigortanız karşılamıyor ise,  vergi avantajı desteğinden yararlanamazsınız.

Hamileliğin ilerleyen haftalarında gerekli olursa doktor değiştirme, hastane değiştirme hakkı sunulamaz. bu nedenle; Özel bir hastanede doğum yapmak için Doğum Sağlık Sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Özel Hastanelerde Özel Oda Ücreti Var mı?

( Doğum Paketi)

Sağlık Sigortaları, özel hastanelerde tek kişilik özel oda ücretini karşılar. Bu anlaşmalarda standart oda ücreti olarak yer alır. Ayrıca yapılan yatış işlemindeki tahlil ve tetkikler, oda ile birlikte doktor ücreti, refakatçi ücreti gibi ek ödemeler yapılmaz. Sağlık sigortanız %100 karşılamaktadır.

Özellikle hamilelikten önce yapılabilen sağlık doğum sigortalarında yatarak tedavi teminatı limitsiz olduğundan; Doğumdan önce ve doğumdan sonra olası yatışlar da sağlık sigortası, doğum teminatı kapsamında karşılanır.

Özel Hastaneler için  Doğum Sağlık Sigortası Alırsam, Başka Bir Hastanede Doğum Yapabilir Miyim?

Özel Hastanelerde geçerli olan, ama size onlarca hastane alternatifi sunan doğum sağlık sigortaları, hamilelik döneminizde olası değişikliklerde sizi kararsız ve çaresiz bırakmamak için dizayn edilmiştir.

Dolayısı ile; bir doğum sağlık sigortası sahibi iseniz; İstediğiniz zaman hastanedeki doktorunuzu, gerekirse hastaneyi dahi hiçbir  kayıba uğramadan değiştirebilirsiniz. Bir sonraki muayenenize tercih edeceğiniz yeni hastane ve doktorda devam edebilirsiniz. 

Hatta takipli doktorunuzun hastane değiştirebilme ihtimalini de göz önünde tutmalısınız. Hastane değişiklikleri bazen yeni bir doktor için değil.. Devam eden doktorunuza yeni bir hastanede takibe devam etmek için de gerekli olabilir. Detaylar için, Ankara Ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Doğum Sigortası Vergi Avantajı ve Devlet Desteği Detayları

Tüm sağlık ve hayat sigortalarında vergi avantajından bahsedilebilir. Özellikle doğum için yaptığımız sağlık sigortalarındaki vergi avantajı, özel hastanelerden alabileceğiniz doğum fiyatlarından ok daha avantajlıdır. Üstelik sağlık sigortası güvencesi, taksit kolaylığı ve beklenmeyen durumlarda anında iptal şansı ile…

Çalışan ve aylık gelirinden devlete vergi ödeyen; Tüm kamu ve özel sektör çalışanları ile iş yeri sahipleri – şirketler… vergi avantajından yararlanabilir. Hamile bir anne adayının çalışmaması durumunda, çalışan eşin ödeyen ve sigorta ettiren ünvanı ile vergi avantajından yararlanması mümkün iken; Her iki eşin de çalışıyor olması durumunda daha yüksek bordro ile çalışanın daha fazla vergi avantajı desteği alması sebebiyle, tercih edilmesi önemlidir.

Nasıl Vergi Avantajından Yararlanabilirsiniz?

Sağlık sigortası başvurunuzu yaparken, sigortadan yararlanacak kişi; Sigortalıdır. Sağlık sigortası için prim ödemesi yapan ve kredi kartı sahibi ise; Sigorta ettirendir. Bir sağlık sigortasında aynı kişi hem sigortalı, hem de sigorta ettiren olabilir. Fakat sigortalı ve sigorta ettiren (parayı ödeyen) farklı kişiler ise, poliçeden sadece sigortalı yararlanabilmektedir. Doğum Paketi

Sağlık sigortası başvurusu sırasında vergi avantajından yararlanmak için, ödemeleri eşinizin yapmasına karar verdiyseniz, bilgilerini paylaşır ve sahip olduğu kredi kartı ile işlem yaparsınız. Üretilen sağlık sigortası poliçesinde, sigortalı olarak sizin adınız görünürken, eşiniz sigorta ettiren bölümünde yer alır ve makbuz da eşiniz adına düzenlenir. Dolayısı ile artık sizin bu makbuzu kurumunuza göndermeniz ve vergi avantajını sizin talep etmeniz söz konusu olamaz.

Vergi Avantajı için İş Yerine Hangi Belge Ne Zaman Gönderilmelidir?

Örneğin 25 Eylül tarihinde yıllık primi 4500TL olan bir doğum sağlık sigortası yaptırdınız. Sağlık sigortanız 12aylık dönem için yapıldığından aylık sağlık sigortası harcamanız 4500TL/12ay= aylık 540TL’dir. Size mail ile gönderdiğimiz poliçenizin ilk sayfa kopyası ile ödemeleri yaptığınızı gösterir belgeyi (makbuzu) iş yerinizden maaş aldığınız günden 10-15 gün önce personel yada insan kaynakları birimine teslim etmelisiniz.

Dönemsellik ilkesi gereği, içinde bulunduğunuz aya karşılık gelen sağlık sigortası priminiz ile o ayki vergi diliminiz çarpılır. ve sağlayabileceğiniz vergi avantajı ortaya çıkar. Örneğin; Aylık 540TL sağlık sigortası primi ödeyen bir çalışanın o ayki vergi dilimi oranı %20 ise, o ay alabileceği vergi avantajı desteği 108TL’dir. Aylık sağlık sigortası primlerinizin vergi avantajından tam olarak yararlanabilmek için bir kıstas uygulanır. Doğum Paketi

Kanun; “Ücretli çalışanın o ay aldığı brüt ücretin %15’inden daha fazla sağlık sigorta primi gider yazılamaz” der. Yani 4.000TL brüt maaşa sahip bir çalışan, aylım 600TL’ye kadar ödediği sağlık sigortası primlerinin tamamı için vergi avantajından yararlanabilir. Ödediği tutar 540TL olduğuna göre bu tutar için vergi avantajına hak kazanır. Doğum Paketi Doğum Paketi

Diğer sorularınız ve bilgi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Soru Sor
Whatsapp
Hamilelik Planı İçin Doğum Paketi Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by