Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. Medicana Sağlık Grubu uzman kadrosuyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kullanımınız için tercih edeceğiniz hastanelerdendir. 0(850) 346 1130

Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Medicana Sağlık Grubu, Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde 14 hastane ile sağlık hizmeti vermektedir. Sağlık sigortası şirketleri ile anlaşmalı olan Medicana Sağlık Grubu, tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip sigortalıların sıklıkla tercih ettiği bir hastaneler grubudur. (Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

SGK ile anlaşmasının bulunmasından dolayı tamamlayıcı sağlık sigortası kullanımının mümkün olduğu Medicana Sağlık Grubu hastaneleri, özel sağlık sigortası kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye)

Tamamlayıcı sağlık sigortasını özel sağlık sigortasından ayıran en önemli fark, SGK’lı bireylerin kullanımına olanak sağlamasıdır. İster çalışan ister işveren ya da devlet memuru olsun.. Sosyal güvencesi olan kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. (Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Geliri üzerinden vergi ödeyen herkes, sağlık sigortası poliçesi satın aldığında, kazancı oranında devlet desteği ile vergi avantajından faydalanabilir. Medicana’da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası devlet desteği ile vergi avantajlıdır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi)

Bekleme Süresi Olmayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bekleme Süresi Olmayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, poliçe başlangıç tarihinden hemen sonra olası hastane yatışlarınızı bir bekleme süresi olmadan karşılayan tamamlayıcı sağlık sigortaları için kullanılan terimdir. (Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında, sigortalanan kişinin, sigortalı olmadan önce tanısı konmuş hastalıklarının tedavisi gerçekleştirilememektedir. Sigorta şirketleri ortalama 3 ay olan bekleme süreleri ile, sağlık sigortası poliçesi yapılan bireyin geçmişten gelen bir rahatsızlık dolayısı ile ameliyat gibi yatış gerektiren sağlık giderleri için yatarak tedavilere bekleme süresi koyabilir. Aynı şekilde fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerin kullanımı da bekleme süresine takılabilir. (Bekleme Süresi Olmayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Şirketlere göre değişen bekleme süresi ile ilgili detaylı bilgi alamk için uzman sağlık ekibimizi Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi

Tamamlayıcı sağlık sigortası planları genel olarak 2’ye ayrılır.

 1. Yatarak tedavi
 2. Yatarak tedavi+Ayakta tedavi

Sigorta şirketlerine göre değişen, doğum gibi ek teminatlarla ayakta ve yatarak tedavi içerikleri genişletilebilir. (Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavide,şirketlere göre değişen ancak genellikle yılda 10 kez kullanılabile doktor muayenesi hakkı vardır. Her muayenenin kendisini takip eden 10 gün içeridinde kontrol süreci hakkı bulunur. Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi, 24 saati geçmeyen ve hastanede yatarak tedavi gerektirmeyen durumlarda kullanılabilir. (Bekleme Süresi Olmayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Muayene hakkı içinde;

 • Röntgen,
 • Laboratuvar hizmetleri,
 • Fizik tedavisi,
 • İleri tanı yöntemlerine ait giderler tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatları içinde yer alır. (Bekleme Süresi Olmayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Yatarak tedavi teminatı tek olarak satın alınabilirken, ayakta tedavi teminatı, yatarak tedavi teminatı ile tamamlayıcı sağlık sigortasında kullanılabilmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı, sağlık sigortasının başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkabilecek ya da ani gelişen ve yatarak tedavi gerektiren tıbbi müdahalelerde sağlık giderlerini sigortalı adına karşılar. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye)

 • Ameliyatlar
 • 24 saatten uzun süren ve yatış gerektiren ameliyatsız tedaviler
 • Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz işlemleri
 • Yoğun bakım
 • Doktor, hemşire, anestezi uzmanı giderleri
 • İlaç giderleri
 • Sağlık malzemesi giderleri
 • Oda, yemek ve refakatçi giderleri tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı içindedir. (Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye

Tamamlayıcı sağlık sigortası,vergi avantajı ile devlet destekli olan, SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu)’nın  karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan sağlık giderlerini sağlık sigortası poliçesinde belirtilen özel ve genel şartlar dahilinde karşılayan bir sağlık sigortası türüdür. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye)

Kişilerin sağlık ihtiyaçları değişiklik gösterebileceği gibi, kullanabilecekleri tamamlayıcı sağlık sigortaları farklılık gösterir. Tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi vermek, bu anlamda çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi)

Ancak bilinen bir gerçek vardır ki, kişiler yakın arkadaşlarının, akrabalarının belki bazen iş arkadaşlarının tavsiyesi ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıyorlar. Burada yakın çevre tavsiyesinden çok, günümüz şartlarını kullanarak, özellikle web üzerinden memnun sigortalı yorumları ile tamamlayıcı sağlık sigortası şirketini seçebilirsiniz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye)

Anlaşmalı olduğumuz 20’nin üzerinde sigorta şirketi ile, ihtiyacınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası için uzman sağlık ekibimiz ile Hemen İletişime Geçin. 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumlarımız, tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiyesi arayan kişiler için yol gösterici olacaktır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi)

Soru Sor
Whatsapp
Medicana Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by