Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası. Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajları Nelerdir? Detaylı bilgi için Hemen Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Mektebim Okulları tarafından kurulan, kurum ve devlet okullarında çalışan öğretmenlere kişisel ve mesleki gelişim alanlarında eğitim hizmeti sunan “Öğretmen Yetiştirme Merkezleri” 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamıştır. Mektebim Okullarını özelinde, bünyesinde çalışan öğretmenler için artı bir yaşam standardı oluşturmak adına Medical Park, BTN Sigorta ve Allianz Türkiye ile iş birliğine imza atarak Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını hayata geçirdi. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel felsefesi ile, anlamşalı Medical Park hastanelerinde sadece SGK katılım payı ödemesi olan 15 TL muayene ücreti dışında ek bir ücret ödenmemektedir. SGK ile anlaşmalı bölümlerde kullanılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşma özel ve genel şartlar dahilinde ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatından oluşmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

Tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı özel hastanelerde yalnızca  SG katılım payı ile sağlık hizmeti almanızı sağlar. Olduka ekonomik rakamlra mal olan tamamlayıcı sağlık sigortasını kendiniz, eşiniz, çocuklarınız ve diğer aile bireyleri için yatırabilirsiniz. İsterk kamu çalışanı ister özel sektöre çalışanı ya da ister işveren olun, geliriniz üzerinden vergi ödüyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarındn faydalanabilirsiniz. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

SGK ile yaralanabileceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile;

 • Muayenelerde doktorunuzun yapılmasını isteyeceği testler, tetkikler ve tahliller sağlık sigortası ile karşılanır.
 • Yatarak tedavi teminatına ek olarak isteğe bağlı ayakta (ve şirketlere göre değişen) 6-8-10 muayene hakkı ile yatarak+ayakta tedavi teminatı satın alabilirsiniz. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
 • Yatarak tedavilerinizde poliçeniz oda refakatçi ve ameliyat giderlerinizi %100 karşılar.
 • Anlaşmalı hastanelerin SGK ile anlaşmalı bölümlerinde doktor tercihinde bulunabilir, dilerseniz değişikte bulunabilirsiniz.
 • Ek teminatlarla yine şirketlere göre değişen, doğum teminatı, diş teminatı, check-up hizeti gibi artı hizmetler tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.

Yaptırmayı planladığınız sağlık sigortasını devlet desteğinden yararlanarak uygun rakamlara mal edebilirsiniz. %15 ile %40 arasında değişen oranlarda, geliri üzerinden vergi ödeyen herkesin faydalanabileceği bir avantajdır Devlet desteği. Bu vergi avantajı ile kendiniz, çocuğunuz, eşiniz sigortalı yaptırılabilir. Sağlık sigortasının tercih edilmelerinin en büyük sebeplerinden biri de bu devlet desteğidir. Devlet desteğinin yanı sıra yıllık primlerinizi taksitle de ödeyebilirsiniz. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için ilk şart olan SGK şartı, özel sağlık sigortası yaptırırken bulunmamaktadır. Anlaşmalı özel hastanelerde ve anlaşmalı özel muayenehane hekimlerinde faydalanabilidğiniz özel sağlık sigortası detaylı bilgisi almak ve sigortalılarımız arasında yer almak için uzman sağlık ekibimiz ile İletişime Geçin. (0850) 346 1130 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası arasında bir tercih yapmakta zorlandıysanız aşağıdaki kriterler tercihinize yön verecektir.

 1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında SGK’lı olma şartı vardır, oysa Özel Sağlık Sigortası yaptırırken sosyal güvenceniz olması şartı aranmaz. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
 2. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında şirketlere göre değişen teminat kapsamında ve poliçe limitinde hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez. Özel Sağlık Sigortasında ise teminatlar dahilinde sağlık giderlerinizin bir kısmı karşılanırken, geri kalan kısmını sizin ödemeniz gerekebilir.
 3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yalnızca Türkiye’de kullanılabilir ancak Özel Sağlık Sigortası teminatları genişletildiğinde yurt dışında da kullanılabilme şansı bulunmaktadır. Yurt dışında kullanmak üzere sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız özel sağlık sigortasını tercih etmeniz daha uygun bir seçim olacaktır.
 4. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat olarak daha ekonomik rakamlara mal olurken, Özel Sağlık Sigortası bu sigortaya göre daha yüksek rakamlara mal olmaktadır. (Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
 5. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlık giderleriniz %100 karşılamaktadır, muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödemeniz yeterlidir. Özel Sağlık Sigortasında ise katılım payı ödersiniz. Özel ve genel şartlar dahilinde şirketlere göre değişen, tedavi giderlerinizin %80’ini özel sağlık sigortası karşılarken %20’sini sizin anlaşmalı kurum ya da hekime ödemeniz gerekebilir.
 6. Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortaları ile, şirketlerin anlaşmalı hastaneleri arasında ihtiyacınıza göre tercih ve değişiklik yapabilirsiniz.

Bu bilgilere ek olarak tamamlayıcı sağlık sigortası da özel sağlık sigortası da devlet desteğinden faydalanır. Geliriniz üzerinden vergi ödüyorsanız %40’a varan vergi avantajı için siz de uzman sağlık ekibimizle iletişime geçip hemen bir sağlık sigortası yaptırın.

Sigorta Partner AŞ. olarak, 20’den fazla şirket ve 700’ün üzerinde memnun sigortalı yorumu ile size sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık sigortası sürecinde tanıştığımız sigortalılarımızın diğer sigorta branşlarındaki ihtiyaçlarına, oto kaza branşında (Kasko, Trafik Sigortaları) içinde olması gereken teminatlar ve hizmet verdiğimiz yirmiden fazla sigorta şirketi arasından en iyi fiyatla poliçe sunmaya çalışıyoruz. Detaylı bilgi için uzman sağlık ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.  Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Öğretmen Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by