Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek ile muayenelerde 15 TL öderken, %40' a varan vergi avantajından yararlanın. Detaylı Bilgi ve Teklif için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek

Yapay tohumlama” veya “in vitro gebe kalma” olarak da bilinen Tüp bebek (In Vitro Fertilization – IVF), günümüzde dünyada en yaygın olarak kullanılan yardımcı üreme tekniğidir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Döllenme sürecinde, laboratuvarda yumurta ve tohum arasında doğal “buluşma yeri” – bir kadın bedeni – yerine bir “buluşma” vardır. Döllenme işleminin bir parçası olarak yumurtalar laboratuvar ortamında çıkarılır ve meni ile birleştirilir. Daha sonra embriyolar tekrar rahme implante edilir. Bu durumda, kadın prosedürü pekiştirmek için gerekli hormonları alır. Başlangıçta bu yöntem, tüpleri eksik veya çalışmayan kadınlar için geliştirildi. Son yıllarda bu yöntem, çikolata kisti gibi diğer problemler için de kullanılmaktadır. Ayrıca yumurtlama ve hormonal seviyelerin ihlali durumunda ve her iki eş için karmaşık sorunların olduğu durumlarda kullanılabilmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Tüp Bebek Tedavisini Hazırlanırken Sizi Neler Bekler?

  1. Hamileliği, anne veya fetüs sağlığını olumsuz etkileyebilecek nedenleri belirlemek için çeşitli laboratuvar testlerinden geçmeniz gerekir.  Testler arasında kızamıkçık antikorları, immün yetmezlik antikorları, bulaşıcı sarılık tip B ve C antijeni ve servikal kanser veya şüphelenildiğinde enfeksiyonları aramak için servikal yayma bulunur.
  2. Aile tıbbi geçmişini değerlendirerek kalıtsal hastalıkların değerlendirilmesi gerçekleştirlir.
  3. Rahim veya histereskopinin bir resmi çekilir.
  4. Sperm kontrolü yapılır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)
  5. Olası diğer komplikasyonları (örneğin enfeksiyonlar) önlemek için  ve ilk hormonal arka planı oluşturmak için bir kan testi yapılır.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları

  • Tüp Stimülasyonu (Tüp Uyarılması): Tüpleri uyarmanın birkaç olası yolu vardır, böylece döllenmeye uygun çok sayıda yumurta oluşturur. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)
  • Yumurta Toplama: Tüplerin uyarılmasından sonra kadın oosit toplama prosedürüne gelir. Yumurta toplama işlemi, döllenme laboratuvarının yakınında bulunan bir ameliyathanede gerçekleştirilir. Yumurta toplama, serviksin lokal anestezisi veya genel kısa süreli anestezi altında gerçekleşir. Prosedüre ağrıya kadar rahatsızlık eşlik eder, işlemden sonra birkaç saat dinlenmeniz gerekir.
  • Yumurtaların Döllenmesi ve Embriyoların Yetiştirilmesi: Yumurtaların çıkarılmasından sonra, bir kültür ortamı ile laboratuvar cam kaplarına aktarılır. Buna paralel olarak, adam dikkatle işlenen ve ancak daha sonra besleyici bir ortamda tohumlanan spermleri bağışlar.
  • Embriyonun Rahme Transferi: Tüp bebek işleminin son aşamasıdır. Bu, ağrılı olmayan ve anestezi gerektirmeyen basit bir işlemdir. İşlem sırasında, kadının rahmine, serviks yoluyla ince bir kateter sokulur ve bunun aracılığıyla embriyo rahme verilir. Embriyo transferinden sonra sırt üstü yatarak iki saat dinlenmeniz önerilir. Bir kadın eve dönebilir ve ertesi gün çok dinlenmelidir ve yataktan zor kalkmalıdır. Ayrıca işlemden sonra iki hafta cinsel ilişki önerilmemektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Tüp Bebek Tedavisinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tüp bebek tedavisinde tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabileceğiniz sadece bir sigorta şirketi bulunmaktadır. Anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti almanızı sağlayan bu tamamlayıcı sağlık sigortası için ormal yollarla 1 yıldır hamile kalamadığınızı belirten bir raporu devlet hastanesinden alıp sigorta şirketine iletmeniz gerekir. Detaylı bilgi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130

Özel ve genel şartlar dahilinde, belirtile teminatlarla tüp bebek tedavisinde tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanabilir ve avantajlarından faydalanabilirsiniz. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Anlaşmalı özel hastanelerde, SGK anlaşmalı kadın doğum doktorları arasında tercih yapabildiğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası ile muayenelerde sadece 15 TL katılım payı ödersiniz. Hamilelikle ilgili olası yatışların da teminat altında olduğu tamamlayıcı sağlık sigortası tüp bebek ile, süre içinde hastane ve doktor değişikliği yapabilirsiniz.

Ekonomik rakamlara mal olacak tamamlayıcı sağlık sigortası tüp bebek tedavisinde, aynı zamanda devlet desteği ile vergi avanatajı da vardır. Geliri üzerinden vergi ödeyen herkes, sağlık sigortası sahibi olduğunda, ödediği sağlık sigortası poliçe tutarının ortalama %20’lik kısmını ay ay geri ödeme olarak alabilmektedir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Bu devlet destekli vergi avantajından yararlanmak için iyerinizin muhasebe bölümüne sağlık sigortası poliçenizi teslim etmeniz yeterlidir.

Tüp bebek tedavisi sonra anne ve baba adayları, doğan bebeleri için de tamamlayıcı sağlık sigortası tercih etmektedir. 20’den fazla sigorta şirketinden size, eşinizi ve bebeğinize en uygun sağlık sigortası tercihi için uzman sağlık ekibimiz ile Hemen İletişime Geçin. Size uygun tekliflerle tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olun, muayenelerde 15 TL öderken, %40′ a varan vergi avantajından yararlanın. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek)

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüp Bebek Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by