Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş teminatı için 20'den fazla anlaşmalı sigorta şirketinden bütçenize en uygun sağlık sigortasını seçin. 0(850) 346 1130

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde, sağlık giderlerinin farkını sizin adınıza ödeyen sağlık sigortasıdır. Sigorta şirketlerine göre değişen anlaşmalı hastanelerde, ayakta tedavilerde muayene başına yalnızca SGK katılım payı olan 15 TL ödersiniz. Yatarak tedavi teminatı ise genl olarak bir üst limit belirlenmeden %100 karşılanır. Ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatına artı olarak sigorta şirketleri poliçelerine ek teminatlar eklemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatı bunlardan biridir. Bu ek teminat için sigorta şirketine artı bir ücret ödenmez.

Tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatı ile genel olarak diş röntgeni, diş taşı temizliği, diş dolguları ve diş muayenelerinden faydalanabilirsiniz. Yılda 1 kez kullanım ile sınırlı olan tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatı, diş teli, kanal tedavisi, diş implant gibi tedavileri kapsamamaktadır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Teminatı Olan Şirketler

Genel olarak diş muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntge filmini teminatlarına ekleyen sağlık sigortası şirketleri, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Axa Sigorta ve Allianz Sigorta‘dır. Bu sigorta şirketlerinin anlaşmalı oldukları diş kliniklerinde yılda 1 kez diş ek teminatınızı kullanabilirsiniz.

Anadolu Sigorta, Doğa Sigorta ve Quıck Sigorta ise tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatı daha geniş kapsamlıdır. Detaylı diş teminatı şunları içerebilir;

 • Diş Hekimi muayenesi,
 • Detertraj (diş taşı temizliği – Alt ve Üst Çene),
 • Diş Röntgen Filmi (Periapikal – Tek Diş),
 • Dolgu Sökümü (Tek Diş),
 • Yerel Flour Uygulaması (Tam Çene),
 • Düşmüş Kron ve Köprü Simantasyonu (Her bir sabit üye için),
 • Okluzal Aşındırmalar (Alt ve Üst Çene),
 • Okluzyon Düzeltilmesi (İki Çene),
 • Bite – Wing Radyografi, Kontrol
 • Kontrol Hekim Muayenesi,
 • Lokal Anestezi (Enjeksiyon – İnfiltratif),
 • Lokal Anestezi (Rejyonal),
 • Oral Hijyen Eğitimi,
 • Teşhis ve Tedavi Planlaması,
 • Uzman Diş Hekimi Konsültasyonu,
 • Uzman Diş Hekimi Muayenesi,
 • Vitalite Kontrolü

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş teminatı kullanımı öncesi anlaşmalı kurum ve kuruluşlardan sigorta şirketi aracılığı ile randevu alınması gerekmektedir. Randevu alınmadan yapılan tedaviler kapsam dışında kalabilmektedir. Sigorta şirketleri özelinde hangi sigorta şirketinin hangi diş teminatını içerdiğinin detaylı bilgisini müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Telini Karşılıyor Mu?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ana teminatlar olarak yatarak tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı+ayakta tedavi teminatı şeklinde 2 planı içermektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatı sigorta şirketleri tarafından artı biz hizmet olarak sunulmaktadır ve sigortalı anlaşmalı kurumlarda yaptırdığı diş tedavisi için ek ücret ödemez. Sağlık sigortası özel şartlarında bulunan teminatlar poliçe kapsamındadır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası diş telini karşılamamaktadır. Her türlü ortodontik tedavi tamamlayıcı sağlık sigortalarında kapsam dışıdır. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Temizliği

Tamamlayıcı sağlık sigortası diş temizliği genel olarak diş taşı temizliğini içermektedir. Sağlık sigortası şirketlerine göre değişen diş teminatı her sağlık sigortasında bulunmamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası diş teminatını içeren sağlık sigortalarında yılda 1 kez diş taşı temizliği %100 karşılanmaktadır.

Anlaşmalı diş kliniklerinden sağlık sigortası müşteri hizmetleri aracılığı ile alınan randevular neticesinde faydalanılmakta ve herhangi bir ek/fark ücret ödenmemektedir.

Tamamlayıcı Sigorta Devlet Desteği

Kendiniz, eşiniz ve çocuklarınız için satın alabileceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet desteği ile vergi avanatjı sağlamaktadır. İster kamu çalışanı olup emekli sandığı üyesi olun, ister özel sektör çalışanı olarak SSK’lı ya da kendi işinizin sahibi olarak Bağ-Kur’lu.. Geliriniz üzerinden vergi ödüyorsanız tamamlayıcı sigorta devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.

Ödediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe tutarının, gelirinize oranla ortalama %20’si devlet desteği olarak size vergi avantajı sağlar. Ayakta tedavide muayenelerde sadece 15 TL SGK katılım payı ödemesi ile anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alırsınız. Diş teminatı, Check-up teminatı gibi artı teminatlar ile sağlık standartlarınızı yükseltirken, ekonomik olarak da özel hastanelere yüksek rakamlar ödememiş olursunuz.

Tüm sağlık sigortalarında devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Bebeğiniz ya da çocuğunuz için Çocuk Sağlık Sigortası yaptırarak,sağlığının geleceğini güvence altına alabilirsiniz. Olası kaza, hastalık durumlarında tamamlayıcı sağlık sigortası sağlık giderlerinizi karşılayacak, siz de çocuğunuzun sağlığının huzurunu yaşayacaksınız. Çocuk Sağlık Sigortaları ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için uzman sağlık ekibimiz ile iletişime geçin. 20 den fazla anlaşmalı sigorta şirketimiz içinden bütçenize en uygun ve içeriği en avantajlı sağlık sigortasını seçin. 0(850) 346 1130

Soru Sor
Whatsapp
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by