Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark

Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir? Deatylı bilgi için uzman sağlık ekibimizi Hemen Arayın. 0(850) 346 1130

Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark

Özel sağlık sigortası, olası bir kaza ya da hastalık durumunda sigortalının sağlık giderlerini karşılamaya yönelik özel bir sağlık hizmettir. Kullanıma göre alternatif tedavi seçeneklerinin belirlenebildiği özel sağlık sigortalarında, sağlık giderleri poliçe limitleri dahilinde ödenebilmektedir. Özel sağlık sigortası sahibi olan kişiler, talep üzerine hizmet ağını ek teminatlar ile genişletme seçeneğine sahiptir. Özel sağlık sigortasında prim hesaplaması, ek teminatlar da göz önüne alınıraka sağlık sigortası şirketi tarafından belirlenir. Özel sağlık sigortası, teminatlara göre temel olarak 2’ye ayrılmaktadır. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Yatarak tedavi teminatının yanı sıra yatarak tedavi teminatına ek olarak ayakta tedavi teminatı da satın alınabilir. Bu sayede sigortalılar, ister hastanede yatarak ister ayakta tedavi olsun, karşılaştıkları olası hastalık ve kaza risklerine karşı finansal olarak sigortalanabilirler. Hastayı tedavi etmek için ameliyat ve hastaneye yatış gerekliyse, maliyet hastane bakım kapsamının bir parçası olarak değerlendirilir. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Tamamlayıcı sağlık sigortası ise aktif olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışan sigortalı kişilerin, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı özel hastanelerde ek bir ücret ödemeden muayene, tahlil ve tedavi hizmeti almasını sağlayan bir sağlık sigortasıdır. Ayakta ve yatarak tedavi hizmetleri için SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından kapsanan ek bir maliyet poliçesidir. Bu sayede kendiniz ve sevdikleriniz için daha güvenli bir gelecek hazırlayabilir, geleceklerini güvence altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası, özel hastanelerde kullanabildiğiniz tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Tercih ettiğiniz sigorta şirketinin, SGK’lı ve anlaşmalı olduğu özel hastanelerde kullanılabilen Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası ile muayenelerde sadece 15TL katılım payı ödersiniz. Yine SGK ile anlaşmalı bölümlerde, SGK ile anlaşmalı hekimlerden sağlık hizmeti alırken hastaneye ve doktora ek/fark ücret ödemesi gerçekleştirmezsiniz. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Muayeneler tahlil ve testler, olası hastane yatışlarınız Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası ile teminat altındadır. Kendiniz, eşiniz, çocuklarınız ve tüm aile bireyleri için satın alabileceğiniz bu sağlık sigortası ile, gelirinize göre %40’a varan vergi avantajından da yararlanabilirsiniz. (Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası)

Geliri üzerinden vergi ödeyen herkesin sağlık sigortası yaptırdığında faydalanabileceği bir artıdır, devlet desteği ile Vergi Avantajı. (Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası)

Sağlık sigortalarında devlet desteği ile vergi avantajı detaylı bilgisi için Bizi Arayın. 0(850) 346 1130 (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Farkı Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası mı hangisini yaptırmaya karar vermediyseniz, ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki kriterlere göre karar verebilirsiniz:

1.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırırken kişinin aktif bir sosyal güvencesinin oması istenir. İşçi ya da işveren olsun SGK’lı olması koşulu vardır. Özel sağlık Sigortasında ise SGK lı olma şartı yoktur. (Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası)

2. Tamamlayıcı sağlık sigortasında, poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde herhangi bir ek ödeme yapmanız gerekmez. Özel sağlık Sigortasında ise poliçe özel ve genel şartları dahilinde sağlık harcalamalarınızın bir kısmını ayrıca ödemeniz gerekebilir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Farkı)

3.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece Türkiye’de anlaşmalı kurum ve kuruluşlarda kullanılabilmektedir. Oysa Özel sağlık sigortası teminatlar genişletilerek yurt dışında da kullanıma imkan sağlar. Bu nedenle uluslararası sağlık sigortası arıyorsanız özel sağlık sigortasını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. (Özel Sağlık ile Tamamlayıcı Sağlık Arasındaki Fark)

4.Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ekonomik rakamlara sağlık hizmeti almanızı sağlayan sağlık sigortalarından biridir. Özel Sağlık Sigortası ise özel ve genel şartlar dahilinde tamamlayıcı sağlık sigortasına oranda daha yüksek primlere sahiptir. (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Farkı)

5. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı özel hastanelerde muayenelerde sadece 15TL katılım payı ödemesi yaparsınız. Özel sağlık sigortasında ileözel genel şartlar dahilinde muayene ve tedavilerde ek ücret ödemeniz gerekebilir. (Özel Sağlık ile Tamamlayıcı Sağlık Arasındaki Fark)

6. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile,sadece SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti alabiliyorken, Özel Sağlık Sigortasında SGK şartı olmadığından, anlaşmalı özel muayenehane hekimleri ile de sağlık sigortanızdan faydalanabilirsiniz. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Özel Sağlık ile Tamamlayıcı Sağlık Arasındaki Farkı Nasıl Anlarız?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile Özel sağlık sigortası arasındaki en önemli fark SGK ile anlaşmalı olma şartıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortalarında SGK’lı olma şartı varken, Özel sağlık sigortalarında yoktur. Tamamlayıcı sağlık sigortasında, sigorta şirketinin özel ve genel şartları dahilinde muayene hakları içinde SGK katılım payı olan 15 TL dışında ek bir ödeme yapmazsınız. Özel sağlık sigortasında sigortalının belirlediği limitler dahilinde muayenelerde, anlaşmalı olan oranlar dahilinde  sigortalıdan ücret talebi olabilir. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Tamamlayıcı sağlık sigortaları, prim tutarı olarak özel sağlık sigortalarından daha ekonomik rakamlara mal olmaktadır. Tabii burada anlaşmalı olunan hastaneler ve özel muayenehane hekimleri muayene ücreti etkili olmaktadır. (Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark)

Soru Sor
Whatsapp
Özel Sağlık Sigortası İle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by