28 Hafta Hamilelik Haftasında Bebek Alışverişi

28 Hafta Hamilelik ile Bebeğinize sağlık sigortası planlamasına başlayın

28 Hafta Hamilelik süreciniz ile birlikte, gebeliğinizin ikinci 3 aylık dönemini bitirdiniz.

Son üç aylık döneme girmişken;  Şu an bebeğiniz 900 gramın biraz üzerinde ve 38 cm boyuna ulaştı.

Kalbi dakikada 140 kere atıyor ve eğer eşiniz kulağını sizin karnınıza dayarsa bu kalp atışlarını rahatlıkla duyabilir. Bebeğinizin büyümesiyle karnınızdaki alan daralıyor ve böylece siz de, onun hareketlerini daha çok hissedebiliyor olacaksınız. ( 28 Hafta Hamilelik)

Doktorunuz sizi doğuma bir ay kala her hafta kontrole çağıracak.

Sindirim sisteminiz hamileliğin son 3 ayında daha yavaş çalışıyor olabilir. Hamilelik hormonları ile büyüyen bebeğinizin yarattığı baskı, şişkinlik ve hazımsızlık yaratabilir. Daha küçük porsiyonlarla, daha sık yemek ve yemekten sonra dik oturmaya çalışmak yararlı olacaktır.

Yürüyüş ve egzersizleri ihmal etmemek her zamanki gibi bu dönemde de önemli.

Bebek Alışverişi Başladı. 

Doğum yaklaşırken elbette alışveriş listenizde tamamlanması gerekenlerin de olmasıyla..  Alışveriş için zaman ayırmanız da gerekli. Geride bıraktığımız altı aydır, ara ara paylaştığımız ve sağlık harcamalarının sağlık sigortası ile güvence altında olması fikri için önemli bir döneme geliyoruz. Bebeğinizi önemsediğiniz ve önceliğinizin o olduğu kadar, kendinizi de ihmal etmeden sağlık sigortası planlaması yapmanız gerekiyor.

Doğumdan sonra ilk aylardan itibaren her ay doktor kontrolüne gitmeye başlayacaksınız. Yapılması gereken planlı testler ve tetkikler varken, elbette beklenmeyen yatışlar veya ameliyatlarda göz ardı edilmemeli. Sağlık sigortaları ile yılda 10 kez doktora gidebilirken testler ve tahlillere ek ücret ödemezsiniz. Yatış ve ameliyatlar ise %100 sağlık sigortası güvencesindedir. ( 28 Hafta Hamilelik)

Bebeğiniz için sağlık sigortası satın aldığınız gün itibariyle, sigorta şirketlerinin sorumlulukları başlayacaktır. Bu nedenle, sağlık sigortası başlayana kadar ortaya çıkmış şikayetler ve rahatsızlıkların sağlık sigortaları kapsamı dışında kalacağını unutmayın.

Doğuma yaklaştığınız 32 haftanızda, sağlık sigortası yaptırırken, Ömür Boyu Yenileme Garantisi hakkında  ve nasıl elde edilebileceği konusunda size, oldukça  önemli bilgiler aktarıyor olacağız.

Bebeğiniz İçin Küçük bir Hediye… 

Sağlık sigortasını yaptırmak için çok fazla nedeniniz varken, ekonomik sebepler fikrinizi değiştirmemeli. Özel hastanelerden hizmet alırken ödenmesi gereken ücretleri düşündüğünüzde, sağlık sigortasız olmaz!

Tam bu bu sebeple… Siz bu dönemde, bebeğiniz için alışveriş yaparken… Alışverişlerinizin önemli  bir bölümü kadar size, Sağlık Sigortası İndirimi sağlayacağız. Böylece, alışveriş yaptıkça biriken indirim hakkınızı, sağlık sigortanızı alırken, sizin için yirmiden fazla sigorta şirketini karşılaştırarak önereceğimiz en iyi fiyata ek olarak, ayrıca kullanabileceksiniz. ( 28 Hafta Hamilelik)

 

Bebek Alışverişi

 

Doğuma kadar alışverişlere devam ederken, ister doğumdan hemen önce, isterseniz doğumdan sonraki ilk 30 güne kadar başlayabilecek sağlık sigortanız için; 500TL’ye kadar ek bir indirimden faydalanabilirsiniz.

Basit bir örnekle  sağlık sigortası için 2.000TL ödemeniz gerektiğini düşünelim.

  • Bu tutarı vade farksız taksitle ödeyebileceğiniz gibi,
  • Tamamlayıcı sağlıkta, bebeğinizin yıllık 10 muayene + testlerine ek ödeme yapmazsınız
  • Yatış ve ameliyatlar %100 karşılanırken,
  • Gelir vergisi diliminize göre Toplam yıllık sağlık sigortası priminiz üzerinden %15 ile %40 arasında değişen sağlık sigortası devlet desteği alırsınız.

Doğum’dan hemen önce yada doğum sonrası bebeğinize  sağlık sigortası yaptırırken, Size özel 500TL’ye kadar ayrıca indirim alabilmek için; Sağlık Yetkililerimiz ile iletişime geçin.

 

(Poliçe indirimleri, tutar karşılığında hediye  alışveriş kartı olarak gönderilmektedir. )

Soru Sor
Whatsapp
28 Hafta Hamilelik Haftasında Bebek Alışverişi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by