20 Hafta Hamilelik

20 Hafta Hamilelik Dönemi ile Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenme Zamanı Geldi

20 Hafta Hamilelik ile artık 5.ayda ve hamileliğinizin yarısını geride bırakmış durumdasınız. 

20 Hafta Hamilelik ile, anne karnındaki bebeğin kilosunun yaklaşık 280-300 gram, boyunun ise 17-20 cm civarında olması beklenir. Bebeğinizin kilosu ve boyu uzayıp organları gelişirken sizin de karnınız iyice büyüyecek. Her şey tamam olup doğum zamanı geldiğinde de sevimli miniğinizi kucağınıza alacaksınız.

Bu dönemde; bebeğinizin sinir hücreleri sayısındaki artış yavaşlar. Daha karmaşık bağlantılar kuruluyor ve hatta bebeğinizin sinirleri ve kasları, artık esnemekten keyif almasını sağlayacak kadar gelişmiş durumdadır. Sindirim sisteminin gelişmesiyle birlikte yutkunma hareketini çok sık yapıyor olacak. Sindirim sistemi, ilk dışkı (mekonyum) denilen siyah, yapışkan bir madde üretmeye başladı. Bu yapışkan madde bağırsaklarda tutulup dışarı atılmayacak. Bebeğiniz doğduktan sonra ilk dışkıları olarak bu maddeleri dışarı atacaktır.

Bu ay 3’lü veya 4’lü testin yapılmasını, doktorunuzun ayrıca Detaylı Ultrason yapılıp yapılmayacağı konusunda sizi yönlendirmesini bekleriz.

 

Hamileliğinizin ilk haftalarında bu güne kadar yapılan testler tetkikler, devam eden muayeneleriniz ve özel hastanelerin maliyetlerini düşününce; Doğum için sağlık sigortası yapmak oldukça avantajlıdır. Hizmet verdiğimiz yirmiden fazla şirketin bir çok alternatifinden söz etmek mümkün. (20 Hafta Hamilelik)

Burada önemli olan sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak planları seçmekti. Hamilelik süreci başlamı anne adaylarımıza;

SGK kapsamındaki doktorlarda; Muayeneler, tahliller ve doğum eylemini, anlaşmalı özel hastanelerimizde fark ödetmeden karşılayan Hamileyken Doğum Sigortası Paketleri sunabildiğimizi biliyorsunuz.  (20 Hafta Hamilelik)

Hamileyken, satın alabildiğiniz doğum sağlık sigortası yanında, yakın zamanda bebek planlayan arkadaşlarınıza Hamilelik Öncesi Bekleme Süresiz Doğum Sağlık Sigortası‘nı önerebilirsiniz.

Yakın Çevrenize Önerebileceğiniz; Hamilelik Öncesinde Bekleme Süresiz  Doğum Sağlık Sigortası Paketi Farkı Nedir?

Hamileyken yapılabilen doğum sağlık sigortası  poliçelerimiz, hamile bir anne adayının temel ihtiyaçları düşünülerek hazırlanır. Muayeneler + Tahliller + Doğum Eylemini karşılar. Taksitle ödenebilen ve sağlık sigortaları vergi avantajı ile %15 ile %40 oranında devlet desteği sağlayan bu poliçeyi hamilelikten hemen önce satın alan anne adaylarımız;

  • Çok daha fazla anlaşmalı özel hastane seçeneğine sahiptir.
  • Muayeneler + Tahliller ve Doğum eylemi plana dahildir.
  • 6-12 ay Bekleme süresi uygulanmaz ve satın aldıktan sonra hamilelik süreci başlayabilir.
  • Beklenmeyen yatış ve ameliyatlarla gebeliğe bağlı hastane yatışları %100 karşılanır
  • Sağlık sigortası primleri vade farksız taksitle kolaylıkla ödenebilir.
  • %15 ile %40 arasında, kişinin gelir vergisi dilimine göre devlet desteği devam ederken…
  • Hamilelik öncesinde alınan planlar, hamilelik başladıktan sonra suduğumuz alternatiflere göre %30 ile %55 daha avantajlıdır. 20 Hafta Hamilelik

 

Neredeyse yarısına geldiğiniz hamilelik sürecinizde, her ay küçük notlar ve hatırlatmalarla yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadarki tecrübe ve deneyimlerinizi , bebek planlayan yeni anne adayları ile paylaşmayı, güncel bilgilerle onlara yol göstermeyi ve hamilelik sürecinde Doğum Sağlık Sigortası paketlerini mümkünse hamilelikten hemen önce almalarını yada hamilelik haberi aldılarsa, geç kalmadıklarını.. yine de hamileyken doğum sağlık sigortası yapabileceklerini hatırlatabilirsiniz…

Doğum Paketi
YORUMLARI İnceleyin

 

24. haftanızda görüşmek üzere…

Soru Sor
Whatsapp
20 Hafta Hamilelik Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by