32 Hafta Hamilelik ve Bebeklerde Ömür Boyu Yenileme Garantisi

32 Hafta Hamilelik döneminizle birlikte artık 8.aydasınız. Doğuma sayılı gün kala bebeğinize yapacağınız sağlık sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi alabilme şansınız var. Üstelik 3 yılı beklemeden hemen. Detaylar yazımızda

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Son Haftalarda Muayeneler Sıklaşır. 10 günlük Kontrol Hakkınızı Unutmayın.

32 Hafta Hamilelik döneminizde, testler ve tahliller ile muayenelerinizin önemli bir bölümü geride kaldı. Son haftalarda biraz daha sıklaşan doktor kontrollerinizde SGK anlaşmalı bir hastanede 10gün kontrol hakkınız olduğunu unutmayın. (Ömür Boyu Yenileme Garantisi)

Doğum sağlık sigortanız ile bugün muayene giderek sadece 15TL Sgk katılımı ile muayene olduysanız, beraberinde yapılması gereken tetkik ve NST’lerin poliçe kapsamında olduğu gibi… Takip eden 10. güne kadar tekrar muayeneye gitmeniz halinde yeni bir kayıt açılmaz, yeni bir muayene hakkı kullanmazsınız, yine NST yapılırsa da, ücret ödemezsiniz.

Bebeğiniz için Son Hazırlıklar

Hazırlıkların neredeyse hazır olacağı bu haftalarda, artık biraz daha sabırlı olun ve sağlıkla bebeğinize kavuşacağınız günü düşünün. Doğum yapacağınız hastane, doktorunuz, belki küçük ikramlar, birkaç küçük aksesuarla bu günü keyifli hale getirmek sizin elinizde.

Bebeğiniz için her şeyin tamam olması konusunda kendinizi sakın üzmeyin, o büyürken değişen ihtiyaçları da olacaktır. Önümüzdeki uzunca bir zamanda, alışveriş hep gündeminizde olacak.

Bebeğiniz İçin Sağlık Sigortası ve Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Hamileliğinizin başında itibaren bugüne kadar geçen sürecin…  Muayene, tahliller ve doğumun özel hastanelerde maliyetlerinin farkındasınızdır. Hamilelik süreci gibi muayenelerinin yaklaşık sayısı ve yapılacak testlere kadar belli olan bir süreçte bile 2020-2021 dönemine göre takip eden yıllarda sağlık harcamalarında maliyetler çok arttı.

Bebeğiniz için bir sağlık sigortası yapmaya başlamak, daha ilk aylardan itibaren oldukça önemlidir. Buna sadece maliyetlerinizi azaltmak olarak bakmayın. Sağlık sigortaları başladıktan sonraki dönemde ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ve şikayetleri karşılar. Dolayısı ile erkenden sağlık sigortasına başlamak ve ara vermeden ekonomik primlerle uzun yıllar devam etmek… İlerleyen dönemde ortaya çıkabilecek, olası bir şikayetin sağlık sigortası kapsamında kalması ve sağlık harcamalarınızın karşılanması anlamına gelir. Geçmişten gelen hastalıklar sigorta kapsamı dışında kalacaktır. (Ömür Boyu Yenileme Garantisi)

Bir Kez Yararlanabileceğiniz Bir Fırsat;

Yenileme Garantisi

Ömür Boyu Yenileme Garantisi ve Önemi

Sağlık sigortası yaptıran ve 3 yıl ara vermeden aynı sigorta şirketinde devam eden sigortalılar… Dördüncü yıla girerken bir değerlendirmeye tabi olur. Bu değerlendirme sonucu geçmiş 3 yıla bakılarak, sigortalıya ömür boyu yenileme garantisi verilebilir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Faydası Nedir? 

  • Ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü sigortalının teminat kapsamını daraltamaz,
  • Teminat limitini düşüremez,
  • Sigortalı katılım payını artıramaz; sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapamaz.
  • Ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü hastalık ek primi uygulayamaz.
  • Ödenen tazminatların sözleşme primine oranına bağlı ek prim uygulayamaz.

Öyle ise; Bir sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi kazanmak, sağlık sigortasında oldukça önemlidir.

Bebeğinize Doğar Doğmaz Ömür Boyu Yenileme Garantisi Kazanabilirsiniz.

  • Şirketimizde bir doğum sağlık sigortası poliçeniz var ise; Sigorta şirketlerimizden bazıları, annenin ilgili sigorta şirketinden doğum yapmış olması şartı ile bebeklere aynı şirketten sağlık sigortası yapılması halinde;  Ömür Boyu Yenileme Garantisi vermektedir.
  • Bir doğum sağlık sigortanız yok, yada başka bir şirketten yapılmış olsa da, doğum ile birlikte sigorta şirketinin bu hakkı sağlamaması karşısında yine bir çözüm var. Bebeğiniz henüz doğmadan önce yapılabilecek bir sağlık sigortasına bebeğinizi ekleyerek, bebeğinizin doğumuyla birlikte Ömür Boyu Yenileme Garantisi kazanma şansı olacaktır. Bu önemli konuyu, asla göz ardı etmeyin. Bebeğinizin daha doğar doğmaz Ömür Boyu Yenileme Garantisi kazanması,  hayatı boyunca anlamlı bir güvencedir.

Bu hakkı, 3 yıl sigortalı kaldıktan sonra yada, doğar doğmaz elde edebilmek mümkünken… Doğum ile birlikte almak için sadece 1 kez şansı olacak ve kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Detaylı bilgi için sağlık ekibimize ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Whatsapp
32 Hafta Hamilelik ve Bebeklerde Ömür Boyu Yenileme Garantisi Hakkında Bilgi Almak İster Misiniz?
Powered by